Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 317
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Post autor: Ursus_c35 »

Też jestem tego zdania. Poza tym przy rozwiertach trzeba się wykazać nie lada precyzją a i wszelakie pocienianie ścianek w konstrukcji broni to nie najrozsądniejsza droga... Co do jakości replik to też wszystko prawda ale są wyjątki. Po pierwsze ostatnio miałem w ręce egzemplarz najtańszej pietty 5.5" z przelotem kilku tysięcy który strzelał doskonale pociskami i vesuvitem i nie miałem do niego podjazdu z FWB H2 na ch2 ale to akurat łatwo wytłumaczyć moim partactwem a nie umiejętnościami. Po drugie stare repliki miały te stale sporo twardsze od nowych zwłaszcza w przypadku uberti.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 317
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Post autor: Ursus_c35 »

Zaciekawił mnie przyrost naprężenia w bębnie wynikający jedynie ze zmiany jego geometrii tj nominalnie kaliber komór to .450 a po rozwierceniu .457. Do szacunków podszedłem dwojako. Pierwszy sposób to analityczna analogia do rozwiercenia cylindra (jak się okazało ta droga przedstawia niedoszacowany rezultat na poziomie około 12.6% przyrostu względnego) Sposób drugi to rachunek numeryczny oparty na oryginalnej geometrii (bęben pietty 2022) i metodzie MES co daje około 20% (dla różnej gęstości siatek itp) względnego przyrostu naprężenia zredukowanego w punkcie niebezpiecznym i jeśli się gdzieś nie walnąłem to dość sporo... Biorąc pod uwagę że podczas samego procesu coś dodatkowo osłabi bęben raczej nie podpisał bym się pod takim tuningiem mając na względzie ewentualne zamiłowania do większych dosypek Ch2 :D. Zakup oryginalnego bębna będzie lepszym rozwiązaniem bo i sam materiał może się różnić...
1.png
2.png
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1146
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Post autor: zbiho »

Bardzo ładne obliczenia, tyle że założenie błędne, nie obliczaj rozwiercenia z 450 na 457, bo takiej lufy nie ma w rewolwerach, może Ruger. Przelicz z 447 na 451
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 317
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Post autor: Ursus_c35 »

To tylko ekspozycja wymiarów. Specjalnie w nich przesadziłem. Dla Twoich danych cylinder doznał by teoretycznie 7.6% względnego wzrostu naprężenia. Analiza MES daje 11%.
3.png
4.png
TerryFox
Posty: 20
Rejestracja: ndz 03.mar.2024 - 11:58
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Remik 8"

Re: Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Post autor: TerryFox »

No to teraz pytanie.. skoro bebny tych "de lux" rewolwerow maja identyczne wymiary... to czy producent jednak bierze na klate to wieksze obciazenie czy.. stosuja jednak lepsze materialy (byc moze nie tylko w bebnie) i cena x2 wzgledem "masowego sprzetu" mialaby tu rzeczywscie jakies pokrycie ?
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 317
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Post autor: Ursus_c35 »

Zwykle droższe egzemplarze mają lepsze materiały ale te obliczenia powyżej bardziej skłaniają refleksje w kierunku nie przerabiania budżetowców bo podczas domorosłych przeróbek więcej rzeczy potrafi pójść nie tak ponadto jak zauważył jeden z kolegów rozwiercenie bębna wykluczy z użytku wszystko poza kulami…
Awatar użytkownika
Johnny4401
Posty: 99
Rejestracja: pt 03.mar.2023 - 10:32
Moja broń: Czarnoprochowa

Re: Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Post autor: Johnny4401 »

Wysłałem do kolesi z saguaro arms wiadomość z zapytaniem czy bęben od desperado pasuje do zwykłej pietty i nadal po kilku dniach nie otrzymałem odpowiedzi. Chyba mają swoich klientów gdzieś a zżera mnie ciekawość z tym bębnem. Pytanie czy ten bęben od desperado jest jakościowo lepszy i soldniejszy od klasycznego bębna pietty, ale na to pytanie pewnie też mi nie udzielą tam odpowiedzi.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1146
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Post autor: zbiho »

Ursus_c35 pisze: pn 08.kwie.2024 - 21:54 rozwiercenie bębna wykluczy z użytku wszystko poza kulami…
A tego nie potrafię pojąć, dlaczego, przecież jeśli nie rozwierci ponad 452" a tyle mają pociski?
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 317
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Post autor: Ursus_c35 »

Ja tego nie sprawdzałem, mogłem się mylić i mogę jedynie wierzyć Ci na słowo że pociski zwykle używane w bębnie przed rozwierceniem będą z powodzeniem nadawały się do tegoż bębna po rozwierceniu. Jeśli to sprawdziłeś to tak gamoniem jestem i palnąłem typową forumową brednię :piwo:
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 816
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Bęben Pietta Shooter do klasycznego Remingtona

Post autor: Czarnowidz »

Johnny4401 pisze: śr 10.kwie.2024 - 16:55 Wysłałem do kolesi z saguaro arms wiadomość z zapytaniem czy bęben od desperado pasuje do zwykłej pietty i nadal po kilku dniach nie otrzymałem odpowiedzi. Chyba mają swoich klientów gdzieś a zżera mnie ciekawość z tym bębnem. Pytanie czy ten bęben od desperado jest jakościowo lepszy i soldniejszy od klasycznego bębna pietty, ale na to pytanie pewnie też mi nie udzielą tam odpowiedzi.
Kup, sprawdź, napisz na forum i odeślij do SA w ciągu 14dni bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ