Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
smith
Bywalec
Posty: 249
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

sugerowałem też użycie szczypiec.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Larkana »

Wyciąganie śrubokrętem od strony osi bębna też go rysuje - tą ostrą 90 stopniową krawędź okalającą gniazdo kominka od strony osi (na niej opiera się śrubokręt aby użyć dźwigni) - ale zdecydowanie jest to mniej "upierdliwe" niż rysowanie ramy rewolweru.

Szczypiec nie mieliśmy, odpowiedniego mosiężnego narzędzia mogącego zastąpić śrubokręt też nie. Najpewniej mając odpowiednie narzędzie z odpowiedniego materiału da się shorty ściągać z kominków bez szkody dla ramy i rewolweru.
Ostatnio zmieniony ndz 28.sie.2022 - 10:34 przez Larkana, łącznie zmieniany 2 razy.
smith
Bywalec
Posty: 249
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

czyli nastepny wniosek, narzędzia niezbędne.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 248
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: szczupi26 »

smith pisze: ndz 28.sie.2022 - 10:06 sugerowałem też użycie szczypiec.
Jakiś czas temu za parę złotych kupiłem najzwyklejsze małe płaskie szczypce do zdejmowania upierdliwie siedzących, zestrzelonych, kapiszonów. Nie wykluczone że i tutaj pomogą (lub przynajmniej ułatwią ściąganie szortów)
smith
Bywalec
Posty: 249
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

szczupi26 pisze: ndz 28.sie.2022 - 10:47
smith pisze: ndz 28.sie.2022 - 10:06 sugerowałem też użycie szczypiec.
Jakiś czas temu za parę złotych kupiłem najzwyklejsze małe płaskie szczypce do zdejmowania upierdliwie siedzących, zestrzelonych, kapiszonów. Nie wykluczone że i tutaj pomogą (lub przynajmniej ułatwią ściąganie szortów)
I o to chodzi :)
Vegvisir

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Vegvisir »

Ciesze się ze temat odkurzyłem a kolega smith pociagnął go profesjonalnie. Jak tylko dotrze do mnie pierwszy komplecik to lece testowac swoje nawazki 😎👌
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: gondoljerzy »

No, no. Wielkie gratulacje za pomysłowość. Kapiszony drogie, a potrzeba matką wynalazku. Jedna rzecz mnie nurtuje. Kapiszon w naszych zabawkach jest nakładany na szpiczasty kominek i ,,wyzwalany" płaską stroną kurka. Amunicja hukowa 6mm to boczny zapłon, czyli zamiast płaskiej powierzchni kurka potrzeba czegoś w rodzaju iglicy, albo ostrej krawędzi, żeby zgnieść fragment rantu naboju. Jak rozumiem z tekstu, kurków nie przerabialiście, więc jak? Kominek z wystającym ząbkiem lub kilkoma ząbkami?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1154
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: zbiho »

A po całości się zgniata, dookoła. :P
smith
Bywalec
Posty: 249
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: smith »

gondoljerzy pisze: ndz 28.sie.2022 - 18:33 No, no. Wielkie gratulacje za pomysłowość. Kapiszony drogie, a potrzeba matką wynalazku. Jedna rzecz mnie nurtuje. Kapiszon w naszych zabawkach jest nakładany na szpiczasty kominek i ,,wyzwalany" płaską stroną kurka. Amunicja hukowa 6mm to boczny zapłon, czyli zamiast płaskiej powierzchni kurka potrzeba czegoś w rodzaju iglicy, albo ostrej krawędzi, żeby zgnieść fragment rantu naboju. Jak rozumiem z tekstu, kurków nie przerabialiście, więc jak? Kominek z wystającym ząbkiem lub kilkoma ząbkami?
kurek uderzy dużo mocniej niż iglica w bocznym zapłonie. Nie musi mieć żadnych ząbków czy innych wynalazków, tak pzy.....oli ze ślepak nie ma innego wyjścia jak odpalić :lol:
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Larkana »

Kurek uderza rant naboju hukowego.
Vegvisir

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Vegvisir »

Boczniaki typu flobert nie sa az tak wymagające. Jak odpala go malutka igliczka to tym bardziej kurek czarnoprochowca, w Roling Blocku wali centralnie a tez odpali.
Norbi169
Posty: 82
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 10:37
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Moja broń:

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Norbi169 »

Panie Smith w niedalekiej przyszłości będzie takie rozwiązanie do nabycia dla forumowiczów? Tez chętnie bym stestowal ;)
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 561
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Moglibyście wstawić zdjęcia tych podkładek i podać rozmiary? Właśnie kominki zamówiłem.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 561
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Norbi169 pisze: ndz 28.sie.2022 - 21:17 Panie Smith w niedalekiej przyszłości będzie takie rozwiązanie do nabycia dla forumowiczów? Tez chętnie bym stestowal ;)
Jeżeli teraz nie zrozumiałem czegoś kompletnie źle, to chodzi o ten zestaw tu.
https://www.hc-collection.com/non-letha ... 2x27391998
Tylko że trzeba miedzy kominek a bęben włożyć podkładkę stalową z małym otworem, bo inaczej ciśnienie ładunku w komorze wyśle ci tego ślepaka przez mózg.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kominki na naboje short 6mm + chronograf

Post autor: Larkana »

A jak chciałbyś dać podkładkę, która z jednej strony byłaby na zewnątrz walca a za razem w jego środku?
Smith zrobił rzeczywiście takie kominki - ale już "firmowo" z niewielkim otworem zapłonowym w środku aby za dużo gazów prochowych się nie cofało.
ODPOWIEDZ