Remington Desperado

Pytania i prośby o opiniowanie sprzedawanych broni czarnoprochowych na aukcjach i ogłoszeniach internetowych.
Awatar użytkownika
Johnny4401
Posty: 99
Rejestracja: pt 03.mar.2023 - 10:32
Moja broń: Czarnoprochowa

Re: Remington Desperado

Post autor: Johnny4401 »

szczupi26 pisze: pn 01.kwie.2024 - 15:49 Żaden problem, jeśli tylko dojdzie do skutku i się nagra wrzucę na YT i wkleję tutaj :ok:
Wczoraj mi z saguaro odpisali na wiadomość, że bęben od desperado nie pasuje do pietty. Dziwne skoro piette włożyłeś do desperado to i na odwrót musi działać.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 248
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Remington Desperado

Post autor: szczupi26 »

Przecież nie mogli napisać że do budowy "premium" rewolweru używają tanich i ogólnie dostępnych elementów :lol:
Awatar użytkownika
Johnny4401
Posty: 99
Rejestracja: pt 03.mar.2023 - 10:32
Moja broń: Czarnoprochowa

Re: Remington Desperado

Post autor: Johnny4401 »

szczupi26 pisze: czw 11.kwie.2024 - 15:59 Przecież nie mogli napisać że do budowy "premium" rewolweru używają tanich i ogólnie dostępnych elementów :lol:
Trzepią kase na ludziach idąc na łatwizne :D Widzieli że jestem cwany i kombinuje, więc próbowali mnie zniechęcić do eksperymentowania
Jarl
Posty: 2
Rejestracja: czw 02.maja.2024 - 08:04
Moja broń: brak

Re: Remington Desperado

Post autor: Jarl »

szczupi26 pisze: czw 11.kwie.2024 - 15:59 Przecież nie mogli napisać że do budowy "premium" rewolweru używają tanich i ogólnie dostępnych elementów :lol:
To może i ja zainwestuję w bęben Desperado, mam Remingtona Texas i tak chodzi mi po głowie by go podrasować.
Ps. I jak wypadły testy na strzelnicy bęben Desperado dobrze chodzi w zwykłej piettcie ? Nie zacina się np. Po 60 strzałkach?
scraab
Bywalec
Posty: 466
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Remington Desperado

Post autor: scraab »

Jak uzywasz porzadnego prochu i nie stosujesz dziwnych przecierakow jako wypelniaczy oraz czeskie kapsy to czemu ma sie zacinac?
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 248
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Remington Desperado

Post autor: szczupi26 »

Jarl pisze: czw 02.maja.2024 - 08:12 To może i ja zainwestuję w bęben Desperado, mam Remingtona Texas i tak chodzi mi po głowie by go podrasować.
Ps. I jak wypadły testy na strzelnicy bęben Desperado dobrze chodzi w zwykłej piettcie ? Nie zacina się np. Po 60 strzałkach?
Ze względu na pracę przez miesiąc nie strzelałem, testy zaplanowane jednak jeszcze trzeba poczekać bo owszem, w sobotę jadę podymić ale akurat Ci koledzy z którymi się wybieram posiadają inną broń. :army:
Nemo00
Posty: 6
Rejestracja: ndz 31.lip.2022 - 17:46
Moja broń: brak

Re: Remington Desperado

Post autor: Nemo00 »

https://www.youtube.com/watch?v=UU1klLDAXLs

Czyli jednak desperado to rama Pietty z lufą i mechanizmami od Pedersoli.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 562
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Remington Desperado

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Sama zasada, wziąć najlepsze części różnych producentów i złożyć z nich coś lepszego niż standard (tu dochodzą koszty własnej pracy, bo w każdym trzeba timing samemu nastawić) jest właściwie całkiem dobrym pomysłem.
Ale wybór mnie dziwi. Myślałem że u Pietty to mechanizm najlepszy, nie rama. A co chodzi o mechanizmy Pedersoli, to ktoś mi podpowiedział że Pedersoli podobno kupuje swoje od Uberti.
Jarl
Posty: 2
Rejestracja: czw 02.maja.2024 - 08:04
Moja broń: brak

Re: Remington Desperado

Post autor: Jarl »

Nemo00 pisze: pt 17.maja.2024 - 20:38 https://www.youtube.com/watch?v=UU1klLDAXLs

Czyli jednak desperado to rama Pietty z lufą i mechanizmami od Pedersoli.
Ja właśnie po tym filmie wpadłem na pomysł by dokupić to mojego remika nowy bęben właśnie od Desperado. Tylko pytanie czy pasuje czy nie trzeba czegoś doszlifować.
Później bym wymienił sprężyny i wyregulował spust na miękki.
ODPOWIEDZ