Strzelba gładkolufowa

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

No to teraz mamy już po temacie odpuszczam nawet dochodzenie datowania a przy okazji fachmanów spytam jaką polecacie dubeltówkę ze sklepu czy rynku wtórnego legalną co nie ędę musiał się bać no i dobrą pod względem technicznym co się nie psują
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

Piston61 pisze: pt 01.sty.2021 - 12:41 Kolego Benek przeczytaj wszystko i i ze zrozumieniem tekstu co tutaj koledzy napisali :piwo: tu jest wszysko ładnie wyjaśnione i nie ładuj sie w kłopoty 8)
Temat zamknięty odpuszczam nawet sprawdzanie datowania ale to nie koniec . Co szanowne grono poleca kupić raczej wolał bym gwintowaną ale to nie jest warunek decyzyjny szukam raczej mniejszej wersji nie chcę długiej na ponad metr . Trochę nagnę regulamin ale może ktoś ma i chce się pozbyć to zapraszam na pw pozdrawiam
alterjorge

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: alterjorge »

Jak gwintowana to Kodiak, jak gładka lufa to też coś z oferty Pedersoli, bo o te najłatwiej i dobrze zrobione. Jest na czeskim Kerberosie ładna kowbojka od Pedersolego, 12 GA https://www.kerberostrade.cz/katalog/br ... l-12-perk/ . A jeszcze do Kol Markow pytanie : - ile to Kolega miał w rękach oryginałów, żeby mieć podstawę do twierdzenia, że większość oryginałów nadaje się tylko na ścianę ? Bo od trzech lat mam same oryginały i tylko z nich strzelam.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

alterjorge pisze: pt 01.sty.2021 - 15:13 Jak gwintowana to Kodiak, jak gładka lufa to też coś z oferty Pedersoli, bo o te najłatwiej i dobrze zrobione. Jest na czeskim Kerberosie ładna kowbojka od Pedersolego, 12 GA https://www.kerberostrade.cz/katalog/br ... l-12-perk/ . A jeszcze do Kol Markow pytanie : - ile to Kolega miał w rękach oryginałów, żeby mieć podstawę do twierdzenia, że większość oryginałów nadaje się tylko na ścianę ? Bo od trzech lat mam same oryginały i tylko z nich strzelam.
Pytanie czy w tej firmie można negocjować cenę ?
alterjorge

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: alterjorge »

Nie. I żeby uprzedzić kolejne pytania napiszę, że jest to inny rodzaj działalności niż prowadzona przez wyrafinowanych chciwością sprzedawców z olx czy allegro. Jest podana cena detaliczna brutto i jak się chce coś kupić, to trzeba tyle zapłacić ile jest napisane.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: mar_kow »

alterjorge pisze: pt 01.sty.2021 - 15:13 Jak gwintowana to Kodiak, jak gładka lufa to też coś z oferty Pedersoli, bo o te najłatwiej i dobrze zrobione. Jest na czeskim Kerberosie ładna kowbojka od Pedersolego, 12 GA https://www.kerberostrade.cz/katalog/br ... l-12-perk/ . A jeszcze do Kol Markow pytanie : - ile to Kolega miał w rękach oryginałów, żeby mieć podstawę do twierdzenia, że większość oryginałów nadaje się tylko na ścianę ? Bo od trzech lat mam same oryginały i tylko z nich strzelam.
Miałem ich trochę w swoich rękach, nie tylko CP ale też współczesną (zanim nie wprowadzili paragrafów chodziłem z wykrywaczem...) - wszystkie nie nadawały się do strzelania... Nie twierdzę że wszystkie oryginały są tylko na ścianę - po prostu widziałem tylko te strychowe i podziemne znajdki. Widziałem parę oryginalnych "lefoszówek" na olx - wszystkie w stanie agonalnym. Ale były (a może jeszcze są) i pozłacane, w srebrnych okuciach - idealne, ale cena zaporowa...
Musisz przyznać że na tę ilość wyprodukowanej - w dobrym stanie jest tylko ułamek procenta.

A co do zakupów dla Kolegi @Benka - na https://saguaro-arms.com są i dubeltówki i Kodiaki, wystarczy zrobić zakup (po inwentaryzacji). Lufy pasują wymiennie.
alterjorge

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: alterjorge »

Zgoda Kol Markow. Jest - w stosunku do produkcji- niewiele dobrze zachowanych egzemplarzy CP. Sądzę, że to drobne nieporozumienie wynika z tego, że ja miałem na myśli egzemplarze kolekcjonerskie, zaś Kol. takie, jak pisze wyżej. Mój błąd, bo nie wspomniałem o broni kolekcjonerskiej.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

Jeszcze raz zatruję wam dupę bo w broni odtylcowej mam małą wiedzę strzelałem z Gallagera Sharpsa i oba mają komorę nabojową a z tego co tu zrozumiałem ten ma też czym one się różnią bo nad tym nigdy nie miałem potrzeby się zastanawiać ze zdjęć widzę że łuski można samemu ładować czyli jest to broń rozdzielnego ładowania jak choćby sharps tego nie kumam a jak mówię mam tylko odprzodowe
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 51
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Piston61 »

Gallager Sharps mają pierwowzór :lol: a to co ty chciałeś kupić to konwersja wsteczna :piwo: czytać czytać jeszcze raz czytać :piwo:
alterjorge

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: alterjorge »

Benek pisze: "Jeszcze raz zatruję wam dupę "
Nie ,już nie truj.Koledzy wyjaśnili co trzeba i wystarczy. Teraz to kupić albo nie kupić.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: mar_kow »

alterjorge pisze: pt 01.sty.2021 - 22:19 Benek pisze: "Jeszcze raz zatruję wam dupę "
Nie ,już nie truj.Koledzy wyjaśnili co trzeba i wystarczy. Teraz to kupić albo nie kupić.
Pewnie już kupił a teraz tylko szuka usprawiedliwienia i porad jak z tego g..na strzelać...
alterjorge

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: alterjorge »

Jak kupił tego dziwoląga to szkoda jego pieniędzy, że o potencjalnych konsekwencjach prawnych nie wspomnę.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

alterjorge pisze: sob 02.sty.2021 - 14:21 Jak kupił tego dziwoląga to szkoda jego pieniędzy, że o potencjalnych konsekwencjach prawnych nie wspomnę.
Kolego po too rozwinąłem ten temat żeby się dowiedzieć jak najwięcej na temat tej broni i za skarby świata jej nie kupię
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

escobar pisze: śr 30.gru.2020 - 19:58 Polecam takie sprzęty
Ile trzeba położyć za taki sprzęt może masz do sprzedania a mnie będzie stać :(
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 51
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Piston61 »

:piwo: Kolego kup najlepiej sobie hawkena on wyjdzie najtaniej , a frajdy sprawi wiele :-D
ODPOWIEDZ