Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
iciek
Posty: 24
Rejestracja: czw 12.lis.2020 - 18:00
Moja broń: brak

Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: iciek »

Witam.
Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni z szybkim przeładowniem. Wiem że sharps saguaro jest ok ale są również karabiny ładowane od przodu i też można w miarę szybko przeładować.Proszę o radę:D Podoba mi się mississipi:D
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1075
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: Irek M »

Na jaką odpowiedź kolega liczy? Karabin odtylcowy, a odprzodowy to zupełnie inna bajka. Szybkie ładowanie - nie przeładowanie - umożliwia nie tylko Sharps Saquaro - masz na myśli wyrzutnik gilz. Szybki załadowanie i usunięcie gilz umożliwia również Gallagher i Smith ale to są w dalszym ciągu karabinki czyli krótkie.
Odprzodowe też są bardzo OK - posiadam kilka. Ale gdy zacząłem strzelać z Sharps i Gallagher to jakoś trudno mi wrócić do odprzodowych :-(
iciek
Posty: 24
Rejestracja: czw 12.lis.2020 - 18:00
Moja broń: brak

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: iciek »

Właśnie chodzi mi z szybszych odprzodowyh które są spoko:D Ciekawy też jest kammerlader ale niema go w żadnym sklepie:D
iciek
Posty: 24
Rejestracja: czw 12.lis.2020 - 18:00
Moja broń: brak

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: iciek »

Lepszy sharps czy gallagher?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1075
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: Irek M »

To też są dwie różne bajki :-) Gallagher wygląda jak zabawka przy Sharps. Gorzej też się go trzyma bo nie ma łoża pod lufą jak Sharps czy Smith. Tyle, że lufa łamana częściowo więc wkładasz gilzę i wyciągasz jak w myśliwskiej bez żadnego problemu. Smith już ma łoże drewniane więc dla mnie lepiej się go trzyma. Ale jednak Sharps to Sharps...
Wiem, że w niczym nie pomogłem ale właściwie nikt Ci nie pomoże. Bierz to co sobie upatrzyłeś i na co Cię stać.
Wycior
VIP
Posty: 2093
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: Wycior »

iciek pisze: sob 14.lis.2020 - 17:31 Ciekawy też jest kammerlader ale niema go w żadnym sklepie:D
Jak to nie ma? Trzy dni temu jeden taki poszedł na aukcji w Anglii:
https://bid.antonycribb.com/m/lot-detai ... 3Fpage%3D3
Ok, w kiepskim stanie, za to tani jak barszcz (marne 420 funtów pod młotkiem... ).
iciek
Posty: 24
Rejestracja: czw 12.lis.2020 - 18:00
Moja broń: brak

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: iciek »

Spoko alei głównue tylko dobrze idzie szukanje na polskich stronach i widzę że jest on u nas mało popularny
iciek
Posty: 24
Rejestracja: czw 12.lis.2020 - 18:00
Moja broń: brak

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: iciek »

Zbieram na enfielda 58 piękna maszyna:)
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 51
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: Piston61 »

Nie maszyna a karabin :piwo: Ładny jest to fakt,ale z dużym apetytem na pędnik więc i eksploatacja nie jest tania :) Nie lepiej na początek poszukać coś tańszego w eksploatacji :lol:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: mar_kow »

Piston61 pisze: ndz 15.lis.2020 - 08:46 Nie maszyna a karabin :piwo: Ładny jest to fakt,ale z dużym apetytem na pędnik więc i eksploatacja nie jest tania :) Nie lepiej na początek poszukać coś tańszego w eksploatacji :lol:
Kupowanie czegoś co się nie podoba, które później ciężko sprzedać jest bez sensu. Czeski pędnik do rekreacyjnego strzelania wcale nie jest taki drogi. Z .58 da się też strzelać i z VLC choć lepiej jak to będzie przynajmniej A1.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1075
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: Irek M »

Mar_kow, strzelam z Zouav .58 i szwajcarskiego karabinka .69 z VLC i A1. Może - z pewnością - za mało mam doświadczenia ale nie widziałem, żadnej różnicy między oba rodzajami prochu. Do Sharps też na próbę sypałem A1 i też na tarczy nie widzę jakiejś różnicy. W lufie - zanieczyszczenia też jakby te same :-)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: mar_kow »

Ja akurat z powodzeniem używam VLC do Kodiaka express'a w kalibrze .58 i do dubeltówki 12GA. Używałem też A1 i Złoty Stok ZS3. ZS3 wrażenie bardziej energetycznego. Mówię tu o strzelaniu rekreacyjnym ale jeżeli dobrze dobierze się parametry to powtarzalność jest dobra. VLC w Czechach kosztuje 120 zł/kg więc skoro nie ma różnicy to po przepłacać. ZS3 w Parabellum - 235zł/kg, VLC - 139zł/kg. Faktem jest że przy większych kalibrach pędnik schodzi szybciej niż przy .45...
https://www.komandos24.pl/vesuvit-lc
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 51
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: Piston61 »

Panowie odbiegacie od tematu kolega chciał porady , który a szybki w ładowaniu i w ogóle celował w fajne karabiny :piwo: Tylko jest jedno małe ale , cena tych zabawek i całej tej otoczki do nich a kolega dopiero zbiera na to kase.Oby się nie zniechęcił w trakcie tego zbierania kasy że stale jest mało na rozpoczęcie tej zabawy.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1075
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: Irek M »

Myślę, że kolega, autor tematu jest tak poczatkujący, że sam jeszcze nie wie czego pragnie:-) Sądzę tak po rozrzucie sprzętowym - Missisipi - Enfield, a Kammerlader. Więc niziny i wyżyny sprzętowe. Tych ostatnich w kraju jest tylko kilka sztuk (?) Ma go mój kolega, a ja miałem go tylko w rękach. Gdybym bardzo ładnie poprosił to może pożyczyłby mi na strzelnicę :-)
Tak więc myślę, że koledze przydadzą się każde informacje nie tylko konkretne odpowiedzi.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Proszę o radę w sprawie wyboru długiej broni

Post autor: wyrzucony »

Gdybym mógł doradzić to zacząłbym od Mississipi ale w dobrym stanie i ze skrętem gwintu 1:48 lub od dwubączkowego Enfielda o tym samym skręcie. Karabiny wojskowe i można tak z kuli jak i z pocisku z tym, że przy Mississipi 0,54" wybór większy bo i miniaki i lorenze.
Co do szybkości ładowania to ładowanie tych dwóch karabinów jest nie wiele wolniejsze niż ładowanie Sharpsa na patrony papierowe.
No i jako ciekawostkę warto pamiętać, że karabin Mississipi służył jako baza prototypu pierwszego Sharpsa :D
ODPOWIEDZ