colt navy 36

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
hesler
Posty: 3
Rejestracja: śr 28.lis.2007 - 17:53
Lokalizacja: LITWA
Moja broń:

colt navy 36

Post autor: hesler »

Witam wszystkich! Ja jestem z Litwy. Poniewaz niejestem polakem, to prosze wybaczycz moje kiepskie znanie jazyku polskiego :ops: Moze u kogosz jest dane techniczne na colt navy 36? Z gory dzienkuje!
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Witay!
Co do języka, piszesz bardzo dobrze.

A jakie dane Cię interesują?
Pozdrawiam!
hesler
Posty: 3
Rejestracja: śr 28.lis.2007 - 17:53
Lokalizacja: LITWA
Moja broń:

Post autor: hesler »

Dlugoszcz, wysokoszcz, waga . Tesz ladunek prochu(waga). Kula- okragla, czy inna, tesz waga? Mocnoszcz szalu(kuli w J). Ile lufa ma gwintow i w jaka strone? To chyba wszystko.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Długość 330 mm, wysokość 130 mm, szerokość 40 mm.

Tak podaje sklep sprzedający repliki Uberti. Waga to ok. 1,15 kg
Dane dotyczą wersji z lufą 7,5 cala.

Kula okrągła, kaliber .375

Ma niewielka energie, chyba jakies 50-70 J. Ładunek 0,7 g - 1,0 g.

Tyle wiem.
Awatar użytkownika
witekC
Posty: 72
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 21:39
Lokalizacja: Katowice
Moja broń:

Post autor: witekC »

Gwint lufy 7 bruzd lewoskrętnych. Prędkośc początkowa kuli około 210 m/s. Bęben 6 strzałowy.

Witek.
hesler
Posty: 3
Rejestracja: śr 28.lis.2007 - 17:53
Lokalizacja: LITWA
Moja broń:

Post autor: hesler »

Bardzo wszystkim dzienkuje za udzielona informacje :D
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Kol. Hesler, dodam, że my w Polsce stosujemy do navika przybitki filcowe długości 8-10 mm lub kaszkę mannę (niektórzy kukurydzianą) jako przybitkę, komory bębna zasmarowujemy mazidłami własnych pomysłów. Napisz więcej o sytuacji strzelectwa CP na Litwie, np. co można mieć bez zezwolenia, dostępność czarnego prochu i tym podobne.
Magua
Stary bywalec
Posty: 566
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Jeśli chodzi o moc i prędkości początkowe różnych rewolwerów to tu jest fajna strona:

http://findarticles.com/p/articles/mi_m ... i_n7578405

Była też kiedyś ruska strona z tzw. testem żelatynowym dla Coltów, ale albo szlag ją trafił, albo ja nie moge znaqleźć.
Magua
Stary bywalec
Posty: 566
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

O kuchnia! Chciałem rzec rosyjska :-?
Mecenas
Posty: 9
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 22:29
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń:

Post autor: Mecenas »

Ależ właśnie określenie "ruska" było prawidłowe. To po prostu język i kultura ludów zwanych "ruskimi" czyli zamieszkujących początkowo dorzecze Dniepru, potem rozwijających osadnictwo w kierunku pólnocno-wschodnim, m.in. w kierunku dzisiejszej Moskwy. Losy tych ludów były zawikłane, sporo namieszali koczownicy z okolic Wielkiego Muru Chińskiego. W pewnym momencie powstało zjednoczone państwo które bardzo szybko zaczęło mieć zapędy imperialne. A że nagle większość obywateli zaczęli stanowić ludzie, którzy nie byli bynajmniej potomkami tych dnieprowych osadników, to wymyślono ideologię spajającą to wszystko do kupy. I nagle pojawił się "ruski" ale i "rosyjski". Dlatego dzisiaj "ruski", to Ukrainiec, Białorusin, Wielkorus itd. a Rosjanin to na przykład Jakut albo Czukcza, który ma paszport Federacji Rosyjskiej, ale po rosyjsku a właściwie "po rusku" nie mówi albo mówić nie chce.
ODPOWIEDZ