GDZIE kupujecie te wszsytkie karabiny ?

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Fanatic
Posty: 13
Rejestracja: wt 24.lip.2007 - 12:12
Lokalizacja: Cieszyn
Moja broń:

GDZIE kupujecie te wszsytkie karabiny ?

Post autor: Fanatic »

Jestem tu nowy, od lat jestem fascynatem broni - w kazdej niemal postaci - ale bron czarnoprochowa odkrylem dopiero niedawno, zdziwilem sie dosc mocno ze w Polsce jest tylu fascynatow tej broni, przegladam to forum, ogladam zdjecia i pieknem tej broni jestem zachwycony. Planuje kupic sobie cos takiego, a potem pewnie bede tu pytal jak tego bezpiecznie uzywac :) Teoretycznie (duzo czytam) juz sie przygotowuje, tylko jakos nie moge za bardzo natrafic na to, SKĄD wy bierzecie te karabiny ? CZy ktos moze wrzucic jakies linki do sklepow oferujacych taka bron ?

Jak juz sie zdecyduje, pewnie poprosze stalych tu bywalcow o pomoc przy wyborze broni :) Licze na pomoc :) Ale to dopiero za jakis czas.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Skoro jesteś z Cieszyna to proponuje kontakt z dwoma ludźmi: rusznik i amadeusz. Oni odpowiedzą Ci na każde możliwe pytanie dotyczące broni cp.
Pozdrawiam!
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Mincerz Ci podpowiedział dwu znakomitych ekspertów od broni CP. W internecie znajdziesz namiary na polskie sklepy, np. sklep strzelec w Zielonej Górze (korzystałem, dobre ceny, fachowa obsługa). Ja zaczynałem od pistolca Patriot, ale to nie musi być reguła.
Fanatic
Posty: 13
Rejestracja: wt 24.lip.2007 - 12:12
Lokalizacja: Cieszyn
Moja broń:

Post autor: Fanatic »

MaciekP pisze:Mincerz Ci podpowiedział dwu znakomitych ekspertów od broni CP. W internecie znajdziesz namiary na polskie sklepy, np. sklep strzelec w Zielonej Górze (korzystałem, dobre ceny, fachowa obsługa). Ja zaczynałem od pistolca Patriot, ale to nie musi być reguła.
ALE wybór, dzieki za ten link.Teraz pozostaje postarac sie o kase :) A do kolegow ekspertow sie odezwe jak juz bede mial na to odlozone pieniadze. Swietnie ze istnieje takie forum.

I chyba od razu kupie cos porzadnego, pistolety mnie nie kreca ;) Ten Enfield ... ale bron.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Możmna też kupić broń używaną, z Niemiec, co wcale nie znaczy, że gorszą. Stare produkcje są często lepsze od obecnych, a cena często o połowę niższa niż w sklepach. Pooglądaj sobie tu:

http://www.egun.de/market/list_items.ph ... e9cf75aa68

to Ci szczęka opadnie.
Pocztą teraz niebezpiecznie, ale można zamówić u pośrednika np. Tomka44 lub Jacka Syguły. Tego ostatniego nie ma na forach, ale jest na Alegro, ma nick Marysia3003. Właśnie, obejrzyj też dział czarnoprochowce na allegro, może coś wybierzesz.

Po prawdzie to nie ma nas, czarnoprochowców, zbyt wielu :( .
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Kol. Rusznik ma głęboką rację. Ja zaczynałem od Patriota, mimo dość chłodnych opinii Kolegów o tej broni, i kupiłem kundla dla początkujących, którego wkrótce sprzedałem ze stratą. Dopiero następny zakup - Charles Moore - miał sens. Przy okazji, Wojciechu, przymierzam się do pistolca skałkowego Harpers Ferry.58 i gdzieś mi mignęła Twoja dobra opinia o tej broni, prawda to?
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Dziękuję, właśnie do Pedersolego się przymierzam. Reszta w głowie i rękach Tomka. To był podobno pierwszy pistolet na etacie armii USA...
Fanatic
Posty: 13
Rejestracja: wt 24.lip.2007 - 12:12
Lokalizacja: Cieszyn
Moja broń:

Post autor: Fanatic »

Dzieki za odpowiedzi i sugestie.Przejrzalem to forum juz dosc porzadnie i wiem juz mniej wiecej o co biega.Zdecydowanie nie zamierzam kupowac czegokolwiek bez zasiegniecia porady u kogos doswiadczonego, ale co do kupowania to po prostu zamierzam wybrac jakis porzadny - drogi - karabin, moze Enfield albo cos w tym stylu,karabiny wojskowe najbardziej mi pasuja. Jak juz bede mial odlozona kwote na ten zakup, chetnie pojawilbym sie gdzies gdzie mozna popatrzec na taka bron w uzyciu, ale tez jestem osoba ktora nie lubi sie narzucac i zawracac komus glowe.Ale jesli ktos sie zaoferuje, ktos blisko Cieszyna ... :)

Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie - SKĄD bierzecie proch ?? Bo przegladam oferty sklepow i tam po prostu nie znalazlem prochu.Ktos napisal gdzies ze sam robi, czy wszyscy to umiecie ? Chemie to ja mialem ... z 500 lat temu i sam to ja najwyzej ciasto upieke :) Z zakalcem ;) Odlewanie kul...tez mi sie jakos nie usmiecha - ja to wole kupic.

A ogolnie to - zeby sie troche hm... przedstawic bardziej - to napisze ze zdecydowanie w dziedzinie broni zielony nie jestem. Cale dziecinstwo i wczesna mlodosc zwiazana z myslistwem, potem od tego odszedlem - zmiana swiatopogladu :) Uznalem ze zabijanie dzikich zwierzat jest nie fair :) Potem sluzba ojczyznie - na ochotnika :) Strzelalem z wielu rodzajow broni, sztucery, dubeltowki, okazjonalnie z broni krotkiej, dryling,PK, popularny "kalasznikow"...z łuku tez :D

Boli mnie ze w Polsce po prostu nie mozna miec broni, jak w USA.Gdy patrze na jakis filmiki na np: Youtube gdzie jankesi wala z np: MG42,G3,roznych Browningow,akmsow i tp itd... to az mnie skreca z zazdrosci.No ale prawo w Polsce jakie jest - takie jest a mysliwym jednak nigdy nie bede.Pozostaje bron czarnoprochowa - ktora w dodatku ZAWSZE mi sie bardzo podobala, ta nutka romantyzmu,przeszlosci.. takiej KLASYKI.Ta bron ma dusze - chcialoby sie powiedziec :)

Jeszcze z takiej nie strzelalem, ale WIEM - ze jak strzele pierwszy raz - wpadne po uszy.
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

Post autor: .Tomek.44 »

proch bierzemy z czech.
a w cieszynie poszukaj bractwa kurkowego - jest w nim wielu kolegow z forum.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Z Cieszyna i nie wiesz gdzie kupić proch?!? :-)
Najłatwiej przejść przez granicę, mostkiem obok zamku; podreptać na rynek czeskiej części miasta i tam jest sklep myśliwski. Wchodzisz i prosisz o czarny proch. 350 koron za kilogram. Jest też drugi sklep ale nigdy nie dotarłem.
A jak nie w Czeskim Cieszynie to Ostrawa jest 40 km dalej. Są 3 sklepy. Mniej więcej na starówce. Cena tam to 300 - 350 koron.
Pozdrawiam!
Fanatic
Posty: 13
Rejestracja: wt 24.lip.2007 - 12:12
Lokalizacja: Cieszyn
Moja broń:

Post autor: Fanatic »

Mincerz pisze:Z Cieszyna i nie wiesz gdzie kupić proch?!? :-)
Najłatwiej przejść przez granicę, mostkiem obok zamku; podreptać na rynek czeskiej części miasta i tam jest sklep myśliwski. Wchodzisz i prosisz o czarny proch. 350 koron za kilogram.
Kurde ci Czesi.. tak sie z nich w Polsce czesto wysmiewamy - a ten narodek naprawde mnie juz nie raz zadzwil swoja otwartoscia, nowoczesnoscia i bardziej ... hm ... swiatowym podejsciem do wielu spraw.

Kurcze, skad tu wyskrobac nagle ze 3 tysiace zlotych ? :D Za pasem slub a ja tu mam takie cisnienie na ten karabin ... uff.. no ale trzeba czekac :)

A w dodatku moja przyszla zonka, strasznie mi tu oponuje ze zamierzam kupic sobie taka bron :) Bo twierdzi ze nawet jesli to sa nowoczesne kopie - to jednak starej broni i mi to moze wybuchnac w twarz. Wiec sie pytam w jej imieniu - zdarza sie cos takiego ? Zakladajac ze nie popelni sie jakiegos bledu i nie wsypie .. nie wiem ... pol kilo prochu do lufy ?
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Ładując czarnym prochem nic się nie stanie. Załaduj zwykłym prochem bezdymnym (nitro) a wypadek gotowy. Zazwyczaj lufy mają próby na 10 i więcej gram CP.
Może są to i kopie dawnej broni ale robione obecnie; lufy mają znacznie większy zapas bezpieczeństwa niż kiedyś.
Martwy albo okaleczony użytkownik następnej jednostki nie kupi; i wielu, bardzo wielu zniechęci. Nie opłaca się robić "wybuchającej broni". :-)
Pozdrawiam!
Fanatic
Posty: 13
Rejestracja: wt 24.lip.2007 - 12:12
Lokalizacja: Cieszyn
Moja broń:

Post autor: Fanatic »

rusznik pisze:Fanatic z Cieszyna jestes i nigdy nie slyszalec o Ciesz.Bractwie Kurkowym...
Jakos nie oglaszaja sie na banerach :P A poza tym z Cieszyna jestem dopiero od 4 lat.
rusznik pisze: Masz tu chyba pod reka najlepszych strzelcow cp w Polsce wystarczy sie zaprezetowac i umowic na strzelanie z pogawedka :-D
Ale dopiero jak sobie cos juz kupie, wezme i poprosze o rady :) Bo tak z pustymi rekami ... Choc moze to i dobry pomysl, tylko ze nie lubie sie wpraszac :P
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

No to wlasnie cie jeden z nich zaprosil :)
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Fanatic pisze:Ale dopiero jak sobie coś już kupie, wezmę i poproszę o rady :) Bo tak z pustymi rekami ... choć może to i dobry pomysł, tylko ze nie lubię sie wpraszać :P
Kupisz, pójdziesz po porady i może się okazać, że kupiłeś znacznie drożej niż mogłeś, kupiłeś coś co.... i tak dalej. Oszczędzisz czas i pieniążki.
A Cieszyn to miasto przesiąknięte czarnym strzelectwem. :)
O takie kwiatki są na ścianach
Obrazek
ul. Ratuszowa 5
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony sob 28.lip.2007 - 08:25 przez Mincerz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ