Zmiany w prawie

Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Zmiany w prawie

Post autor: cpt.Nemo »

http://wiadomosci.onet.pl/1525028,11,item.html
....będzie zagrożony karą od 5 do 25 lat. Tak samo karany będzie rozbój z bronią w ręku lub zabór pojazdu z bronią w ręku....

Do projektu - jak podkreślił Ziobro - na życzenie prezydenta, wprowadzono zmiany co do obrony koniecznej. Zgodnie z nimi, gdy jej przekroczenie nastąpiłoby pod wpływem strachu lub wzburzenia, w miejsce dotychczasowego obligatoryjnego odstąpienia przez sąd od wymierzenia kary, wprowadzona ma być instytucja "niepodlegania karze" - do procesu w ogóle nie będzie dochodzić. Nie będzie karane np. zabicie kogoś, kto się włamie do naszego domu.

Minister sprawiedliwości chciałby, by projekt był jak najszybciej przyjęty przez Sejm, bo jest dobrze przygotowany.
[/url]
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Co nie znaczy, ze dostaniesz do reki narzedzia do obrony tego domu. Co to, to nie.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mackra pisze:Co nie znaczy, ze dostaniesz do reki narzedzia do obrony tego domu. Co to, to nie.
Tych narzedzi masz pelen dom :)
Kosa, maczeta, widelce, szabla itp. drobiazgi domowe :)
To juz krok do broni do obrony miru domowego :)
Pretekst nieistotny ale moze wzrosnie przyzwyczajenie do broni i ilosc strzelcow na strzelnicach :)
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Gdyby zaszla taka koniecznosc, bronilbym sie wszystkimi dostepnymi srodkami bez wzgledu na przepisy, zgodnie z zasada "wolę, żeby mnie troje sądziło niż sześciu niosło".

Nie rozumiem, dlaczego mialoby to sie wiazac ze wzrostem liczby ludzi na strzelnicach?
Awatar użytkownika
kotek Kacperek
Posty: 55
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 21:01
Lokalizacja: Persja
Moja broń:

Post autor: kotek Kacperek »

"Przestępstwem staje się przygotowanie do zbrodni zabójstwa (dotychczas niekarane), a także przyjęcie zlecenia zabójstwa."

Obawiam się nadużyć, może przejaskrawiam, ale bedzie można skazać kogoś za powiedzenie "zabiję Ciebie", albo do kogoś "zabij tego..."
A w emocjach mówi się czasem róznie, w zartach zresztą też. Jedno nagranie i za kratki.
jacek sygula
Bywalec
Posty: 227
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: krakow
Moja broń:

Post autor: jacek sygula »

no cóż, zamiast posadzić przekręciarzy, którzy kupili f-16, czy też rosomaka, lub też odpowiedzialnych za wysłanie naszych wojsk do iraku, czy afganistanu, to bawią się duperełami prawnymi, typu: światła przez dzień [zmniejszyły liczbe wypaków tylko w pierwszym roku ich stosowania, póżniej wszyscy przywykli..] czy też zaostrzenie kar, mafiosi, których stać na przekupstwo sędziów i tak będą chodzić na wolności. Najpierw pasowałoby żeby zlikwidowali immunitet sędziów, czy prokuratorów [ jak ktoś będzie chciał morde im obić to i tak obije, a za to jadąc po pijaku, byliby traktowani jak reszta], czy też aplikacje adwokatów, a zresztą takich patologii w majestacie prawa u nas jest w cholere i troche.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

jacek sygula pisze:no cóż, zamiast posadzić przekręciarzy,
Przekreciarze sami sie zalatwia , tylko trzeba im uzmyslowic ze to juz pora :
http://wiadomosci.onet.pl/1525207,11,item.html

A co do reszty ? Zawsze tak jest. Po wprowadzeniu 50km/h po miescie tez im "wypadkowsc" spadla a teraz trabia ze nigdy nie bylo tyle wypadkow co w tym roku :( i swiatla nie pomagaja.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Od wydawania wyrokow, kapitanie, sa sady. Jest takie cos, jak domniemanie niewinnosci.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mackra pisze:Od wydawania wyrokow, kapitanie, sa sady.
Niektorzy wola wczesniej wydac wyrok sami na siebie !

A najlepszy komentarz, ze strony to:
"proponuje wprowadzic nakaz dla wszystkich komuchow przymusowego trzymania broni w domu a potem....
delikatnie o 4 rano pukac do drzwi i slodkim glosem informowac

ABW otwierac !!!!"
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Nie wiem, mnie jakos nie cieszy stosowanie metod zywcem przejetych z PRL-u. A ze sie kobieta zastrzelila? Pomysleliscie, ze moze ona tez miala bliskich?
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mackra pisze:Nie wiem, mnie jakos nie cieszy stosowanie metod zywcem przejetych z PRL-u.
Mnie cieszy ?
A Ty myslisz ze np. Komisje Amerykanskiego Kongresu to sie jakos specjalnie cackaja, juz nie mowiac o ich silach specjalnych ?
No dobrze zazwyczaj sa bardziej profesjonalni i tak jak dawne sily PRLu potrafia klienta kompletnie rozbroic zanim go spuszcza na moment z oka.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Nie twierdze, ze ciebie cieszy. Po prostu mierzi mnie naglasnianie w mediach wszystkich spraw, ktore dotycza postkomuny.
Podczas gdy kaczki beda leczyc swoje kompleksy, potrzasac piastkami i grzmiec z mownic w najlepszym gomułkowskim stylu, z kraju wyjedzie kolejny milion ludzi swiezo po szkolach i studiach.

A na marginesie, to ciekawe, ze goscie z ABW nie wiedzieli, ze kobita ma bron.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mackra pisze: z kraju wyjedzie kolejny milion ludzi swiezo po szkolach i studiach.
Wchodzimy w polityke wiec juz sie nie bede rozpisywal.
A wyjazdy ? To sprawa poczatkow RP juz nie wiem ktory numer ale zlodziejsko przeprowadzona prywatyzacja i pozniejsze przekrety grabiezczo nam panujacych sprzedawczykow spowodowaly taka wlasnie sytuacje jaka jest, przepieprzono pieniadze ktore mialy sluzyc miedzy innymi zakonczeniu sprawy ZUS. Dlugow mamy piec, jak nie wiecej, razy tyle niz mielismy konczac przygode z socjalizmem ale za to juz praktycznie nie mamy majatku narodowego ktory w tamtych czasach starczal z nawiazka na pokrycie owczesnych dlugow :(
Ktos sie niezle bawil naszym Krajem :(
I to dochodzenie i ciaganie do odpowiedzialnosc poprzednikow to jest jedyna rzecz ktora mi sie w kaczolandzie podoba.

No przepraszam, projekt nowego Kodeksu Karnego tez mi sie wstepnie podoba.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Przeczytaj komentarze prawnikow na temat tego, jak od strony technicznej spieprzony jest ten projekt. To kolejny bubel na wiwat, robiony glownie po to, zeby podniesc sobie wyniki w sondazach - bo przeciez lud domaga sie krwi.

Co do prywatyzacji, to pewnie ze byly przekrety - taki kraj - ale w wielu przypadkach byly dwa wyjscia: sprzedac kontrahentowi zagranicznemu albo zamknac, bo podmioty krajowe nie mialy pieniedzy na inwestycje. Inwestycje zas byly konieczne, bo zaklady byly przestarzale o cale dekady i nie mogly dzialac w warunkach wolnego rynku (chyba, ze pod parasolem panstwa, ale to z powrotem gospodarka sterowana).

Dobra, koniec tej polityki.
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Mackra jeżeli ci ,,prawnicy'' pieprzą takie bzdury jak taki jeden wczoraj to srał ich pies.Dla mnie to nie prawnicy tylko oszołomy liberalizmu.Gratuluję Ci takich ,,wzorców'' :?
Cytat pseudo prawnika :Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie to oznacza to koniec demokracji (chodziło o nowy kodeks karny)
Wychodzi na to że w paru krajach które są stawiane za wzór demokracji wcale jej nie ma według tego palanta ,,profesorka''.

Acha a nasz prezydent chyba też jest prawnikiem i ma raczej inne zdanie od tych namiętnie pokazywanych w naszych mediach liberalnych oszołomów.
Jak na razie to projekt tego kodeksu też mi się podoba i też chciałbym żeby dobrali sie do tyłków tych wszystkich ,,prywatyzatorów''którzy rozkradli min też i moją kasę :-P
ODPOWIEDZ