Derringer i inne takie

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Derringer i inne takie

Post autor: MaciekP »

1) Kto z Kolegów wie, z jakiego kalibru derringera philadelphia zginął Pan Prezydent (boże broń kaczyń.)? Bidziński podaje, że .41, ale to chyba błąd druku, inni że .44 lub .45;
2) Zamierzam kupić sobie taką zabawkę - do niczego podobno się to nie nadaje poza właśnie zabawą, choć są ponoć tacy, co do tarczy strzelają; niechby się odezwali;
3) Ten d.ph. jest głównie z Ardesy, zdarzają się Uberti; czy ktoś wie więcej?
4) Generalnie derringerowcy odezwijcie się, niekoniecznie "filadelfijczycy".
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Maciek chyba się będzie brał za szulerke i potrzebny mu pistol w skarpetce, bo nie posądzam go o bardziej niecne cele. Lepiej pieprzem po oczach i spiepszać. Taka zabawka może nadawać się tylko do obrony na małą odległość. Strzelanie do tarczy może być niezłym wyzwaniem.
Obrazek
Toto nie ma przecież zadnych przyrządów celowniczych, albo ma śladowe.

Obrazek

Poza tym chwyt jest też symboliczny. Derringery są produkowane w różnych kalibrach od 31, 32 do 44 i 45. Te duże kalibry miały być skuteczne. Te mniejsze były w wersjach damskich, żeby kobita nie zemdlała po strzale.

Ja na twoim miejscu kupiłbym sobie salonowca i strzelał na strychu lub w garażu. Większa frajda, znakomita celność, niż takie pierdyknięcie z kieszonkowej armaty.

Obrazek

Są dostępne nawet w kalibrze 4,5 mm. Czyli można strzelać ze śrutu diabolo. Przy większej wprawie można z tego rozprawiać się z upierdliwymi muchami, tego prawo nie zabrania. Czyli przyjemne z pożytecznym.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Może cię to zdziwi ,kolego, ale konkurencje w których wykorzystuje się
derringery rozgrywane są w CAS.
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

jakto, "na strychu albo w garazu" ?!
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

George, ja chcę podjąć to wyzwanie, ale chyba bliżej niż na 25 m. Nb. salonowce sa jednak droższe.
Magua, trochę więcej o tych konkurencjach i czy w nich biorą udział derringery philadelphia?
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Maciek, a pieprzniczki Allena bys nie chcial?
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Może bym i chciał, ale to już typowa spluwa obronna, a nie tarczowa. No i kwestia ceny, bo nie chcę zbyt wiele utopić w tego kurdupla.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Oczywiście Philadelphia się nadaje. Generalnie przepis mówi, że musi być konstrukcja przed 1900r., i kaliber większy niż .22, może być na scalaki lub odprzodowy, wsio rawno. Kilkulufowy też może być, np. pieprzniczka Sharpsa jest dopuszczona. Lufa nie dłuższa niż 3 cale.

Co do konkurencji, to już nie pamiętam dokładnie, trzeba przeczytac dokładnie regilamin CAS. W kazdym bądź razie strzela się z bliskiej odległości, bodaj do 3m, do balonów lub tarcz papierowych.

Apropos, pieprzniczka Sharpsa jest u nas jak najbardziej koszer (pat. 18 grudnia 1849 :D ), tylko chyba nikt nie robi replik.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Poszukajcie na kremowym postów kol.Hawkeye'a. On jest w Polszcze specem od CAS, niestety poprzedni modero się go czepiał i gość już nie pisze.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Taka ta pieprzniczka obronna, jak derringer tarczowy :)

Cena jest niewysoka, w dixie 90 dolcow plus przesylka, clo i VAT, czyli jakies 400 zl. Tylko ze to zestaw do montazu, gotowych nie robi chyba nikt.

Ja znowu odsunalem zakup, bo wlasnie nabylem Navy.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Ale mnie się podoba derr. phil., także ze względu na otoczkę historyczną (od kuli z d.ph. zginął, jak wiadomo, Lincoln). Nówka z Ardesy kosztuje 95 euro w Niemczech, liczę, że Tomek mi sprowadzi używanego jeszcze taniej. O pieprzniczce napisałem, że obronna, bo to jednak kilka załadowanych luf. Nie wiedziałem, że mam sprzymierzeńca w kwestii posiadania kurdupelkowych pistolecików.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Pewnie, zabawka fajna i stosunkowo niedroga. Moze sie inni tez zaraza :)
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Gratuluję navika, ja od niego zaczynałem (.36 Hege Uberti, a Twój?). Na "żółtym" są dwa linki do derringerów i otwiera się piękny świat...
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Zaczynales i juz nie strzelasz?

Moj to stara Pietta 36.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Ano nie strzelam, tylko go rozprawiczyłem, ale męczy mnie mycie, bo pedant jestem i wszystko muszę robić gruntownie aż do bólu, a ile się przy rozbieraniu nawkurzać trzeba! Przede wszystkim jednak w tzw. międzyczasie zakochałem sie w pistolcach. Miałem i strzelałem z Patriota, potem on poszedł do ludzi i od jakiegoś czasu strzelam (jak ze wszystkiego - rozrywkowo) z Charlsa Moore'a. Derringer to kontynuacja ciągu na pistolce. Marzy mi się jeszcze jakiś Kuchenreuter lub Sieber...
Ostatnio zmieniony wt 20.mar.2007 - 10:20 przez MaciekP, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ