Kartaczownica Gatlinga

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Kartaczownica Gatlinga

Post autor: Samuel Hawken »

Na kanale National Geographic obejrzałem dzisiaj w ramach cylkicznego programu Militaria historię karabinu maszynowego. Spora częśc programu poświęcona była kartaczownicy Gatlinga wz. 1962.

Pierwszy (wielolufowy) karabin maszynowy skonstruowany w 1862 roku przez Amerykanina Richarda J. Gatlinga znalazł zastosowanie podczas wojny secesyjnej, przy oblężeniu Charlestonu. W 1883 r. Hiram Stevens Maxim skonstruował nowoczesny karabin maszynowy. Po raz pierwszy zastosowali go Brytyjczycy w wojnach kolonialnych w Afryce i Azji. Broń maszynowa uczestniczyła w każdym zbrojnym konflikcie w XX wieku. Jej użycie zawsze powodowało ogromne konsekwencje, których wynalazcy nawet nigdy sobie nie wyobrażali

Program ten będzie powtórzony w najbliższą środę o 9:00 i 14:00.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Kartaczownica Gatlinga

Post autor: mkl1 »

Samuel Hawken pisze:Na kanale National Geographic obejrzałem dzisiaj w ramach cylkicznego programu Militaria historię karabinu maszynowego. Spora częśc programu poświęcona była kartaczownicy Gatlinga wz. 1962.

Pierwszy (wielolufowy) karabin maszynowy skonstruowany w 1862 roku przez Amerykanina Richarda J. Gatlinga znalazł zastosowanie podczas wojny secesyjnej, przy oblężeniu Charlestonu. W 1883 r..


cos takiego...

Obrazek
a ten 1874>>
Obrazek
ODPOWIEDZ