IV Otwarte Ogólnopolskie Brackie Mistrzostwa

Terminy zawodów i spotkań - wspomnienia, wyniki, rekordy ...
Awatar użytkownika
henrykszkot
Posty: 49
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:05
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

IV Otwarte Ogólnopolskie Brackie Mistrzostwa

Post autor: henrykszkot »

Witam! IV Otwarte Ogólnopolskie Brackie Mistrzostwa w strzelaniu z broni czarnoprochowej odbędą sie 23-24 06 2007 w Toruniu razem z VI Przeglądem Artylerii Brackiej . Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszam. Pozdrawiam Henryk.
Ostatnio zmieniony wt 06.mar.2007 - 19:22 przez henrykszkot, łącznie zmieniany 3 razy.
zen
Posty: 52
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 21:06
Lokalizacja: Warka
Moja broń:

Post autor: zen »

I to jest dobra wiadomość! Dzień w Warce ponury, ale wiadomość radosna i od razu mi lżej na duszy :D Fajnie że Mistrzostwa się odbędą ...
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: IV Otwarte Ogólnopolskie Brackie Mistrzostwa

Post autor: cpt.Nemo »

henrykszkot pisze:Mam zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w IV Otwartych Ogólnopolskich Brackich Mistrzostwach
No i gratulacje :) Dobrze ze sie odbeda i dobrze ze w Toruniu :)
Dzial nam nie zabraknie :)
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Samuel Hawken »

Te Mistrzostwa maja już swoją 3 letnia tradycję. Trzy lata, to oczywiście niewiele, ale w naszym skłóconym, pełnym zawiści środowisku, to jednak dużo. I dlatego dobrze się stało, że koledzy z Torunia zgodzili się ratować tę imprezę, gdyż oznacza to, że nasza chęć integracji, dobrej zabawy, wspólnego spędzenia czasu w miłym towarzystwie przebiła małostkowość i ponuractwo urażonych w swych chorych ambicjach organizacji. Oczywiście należy się liczyć, że mogą zostać jeszcze podjęte kroki, aby nie dopuścić do naszego spotkania w Toruniu, ale wierze, że potrafimy sobie z tym poradzić.
Bardzo się cieszę, że te Mistrzostwa odbędą się właśnie w Toruniu. Od paru lat biorę udział we wszystkich czarnoprochowych imprezach w tym mieście i zawsze jestem pełen uznania dla ich organizatorów. Zawody są przeprowadzone profesjonalnie, strzelnicy i brackiej siedziby można tylko pozazdrościć, gospodarze doskonale przygotowują imprezy towarzyszące zawodom, baza noclegowa jest na wyciągniecie ręki (eliminuje to męczące nocne wędrówki po hotelach), a dyżurna golonka nie ma sobie równej na świecie. Zresztą, kto choć raz odwiedził Braci z Torunia, ten wie o czym mówię,
Już dzisiaj cieszę się na tę imprezę, na której spotkam Henia z synami, Mariusza i pozostałych kolegów, których poznałem w Toruniu. Chcę wierzyć, że nie zabraknie tam przyjaciół z Wybrzeża oraz północno-zachodnich rubieży naszego kraju. Co do Śląska, to nie wyobrażam sobie, abym nie spotkał tam Hetmana z Rybnika, Dzinka, Manierki, Rusznika z jego biblią, …..
Heniu, wielkie dzięki za tę Mistrzostwa.
P.S. MarkuP, odwiedziłeś nas w Warce, więc liczę, że i do Torunia zawitasz ze swoim Gipsem.
manierka
Posty: 10
Rejestracja: ndz 15.paź.2006 - 23:13
Lokalizacja: Żory
Moja broń:

Post autor: manierka »

No nareszcie stało się to czego długo oczekiwałem , uwolniliśmy się od zwyczaju który nakazywał słuchać i niedyskutować ze starymi działaczami . BRAWO TORUŃ . Pakuje swoją armatę i skałkowca i ruszam na Toruń. Pozdrawiam Manierka. :-D . A tym co chcą nam przeszkadzać :-P
kumat
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 14:27
Moja broń:

Post autor: kumat »

Cieszę się niezmiernie że jako nie zrzeszony, wolny strzelec, będę mógł wziąć udział w tak zacnej imprezie. Miło będzie znów spotkać się ze wspaniałym Towarzystwem :D
buba
Posty: 17
Rejestracja: wt 20.lut.2007 - 22:54
Lokalizacja: Grudziądz
Moja broń:

temat postu.

Post autor: buba »

Witam jako nowy na tym forum , aczkolwiek myślę , iż niektórzy koledzy mnie chyba pamiętaja z zaprzyjaźnionego forum.
Rownież jako niezrzeszony chętnie wezmę udział w zawodach , jak również koledzy z Grudziądza , tym bardziej , że niedawno przybył nam kolejny grzmiący kij :-D
W zeszłym roku miałem przyjemnośc brac w zawodach w Toruniu , dzięki zaproszeniu Henryka, i byłem pod wielkim wrażeniem tej wspaniałej imprezy.
Pzdr.
Andrzej.
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Post autor: Łucznik »

Spodziewam się też, że na wzór nowej, świeckiej tradycji powstałej na mistrzostwach w Warce, koledzy niezrzeszeni zrzeszą się na czas IV Otwartych Mistrzostw Polski w Toruniu.

Jak się to robi - pokazała grupa Żuawi. Zgarnęli cenną nagrodę w konkursie drużynowym.

Konkurencja robi się coraz ostrzejsza. Przez ostatni rok przybyło nowej, świetnej broni, przybyło też sporo nowych strzelców. Oj! Będzie ciasno.
Awatar użytkownika
1-4Miles
Posty: 40
Rejestracja: śr 21.lut.2007 - 11:24
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: 1-4Miles »

Ja też z przyjemnością przyjadę :-) Można by tylko umieścić mapkę gdzie dokładnie będą zawody.
Awatar użytkownika
henrykszkot
Posty: 49
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:05
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

Mistrzostwa

Post autor: henrykszkot »

Witam! Mapke umieszcze jak tylko sie naucze jak to robić,( myśle że już wkrótce) na razie podaje adres:Fort VI –Szosa Chełmińska 212 . Dokładniej będe tłumaczył bliżej terminu mistrzostw. Pragne również przypomnieć że 23-24 06 organizujemy w Toruniu Otwarty Turniej Czarnoprochowy połączony z przeglądem artylerii na który również serdecznie zapraszam wszystkich a w szczególności posiadaczy większych kalibrów. Armaty będą oceniane ,nagradzane i będą mogły sie zaprezentować w całej krasie na Bulwarze nad Wisłą gdzie odbędzie sie strzelanie. Pozdrawiam Henryk.
Awatar użytkownika
Njord
Posty: 16
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 15:41
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

Post autor: Njord »

Witam Braci Strzelców.
Na propozycję planu dojazdu na Mistrzostwa, zamieszczam dwie mapki z zaznaczoną Naszą siedzibą.

Obrazek

Obrazek

Może jeszcze link do mapy Google.
W samym środku mapy, wśród drzew jest siedziba Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu. Taki niebieskawy prostokąt to zadaszenie stanowisk strzeleckich. Chyba już dokładniej nie mogę opisać :)

http://maps.google.com/maphp?ie=UTF8&t= ... 5,0.004989

Więcej szczegółów (program, regulamin itp.) zamieścimy w miarę rozwoju przygotowań. Zastanawiamy się nad rozdzieleniem konkurencji broni długiej na kapiszonową i skałkową, ale nie wiemy, czy uzbiera się tylu strzelców ze skałkówkami, żeby konkurencja miała sens. Może koledzy by się wstępnie zdeklarowali?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt 23.lut.2007 - 14:00 przez Njord, łącznie zmieniany 1 raz.
kumat
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 14:27
Moja broń:

Post autor: kumat »

Njord pisze: Zastanawiamy się nad rozdzieleniem konkurencji broni długiej na kapiszonową i skałkową, ale nie wiemy, czy uzbiera się tylu strzelców ze skałkówkami, żeby konkurencja miała sens. Może koledzy by się wstępnie zdeklarowali?

Pozdrawiam
Zabiorę dodatkowo skałkę gładkolufową i gwintowaną, bo w zasadzie też powinno się je oddzielnie klasyfikować.

Tak że jednego już macie :)

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Post autor: Łucznik »

Fort VI - Szosa Chełmińska 212

N53°02'10.14"
E18°35'12.56"

Rzymskie VI łatwo pomylić z IV.
Wtedy też traficie do fajnego fortu, może nawet fajniejszego niż VI. Mają tam fantastyczny hotel: pokoje z pryczami i bez okien a kibelki na poziomie minus trzy. Prawie oswojone nietoperze. Pełen odlot.
Awatar użytkownika
henrykszkot
Posty: 49
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:05
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

IV Otwarte Ogólnopolskie Brackie Mistrzostwa

Post autor: henrykszkot »

Drogi Łuczniku,jeżeli trzeba to moge przygotować Ci w naszym forcie pokoik na poziomie minus trzy ,bez okien za to z solidną kutą kratą . Wierz mi noc spędzona w nim na długo utkwi w pamięci :lol: A tak na poważnie to faktycznie można pomylić numeracje fortów i trafić zupełnie do innej bajki,ale myśle że tego dnia nie będzie wiatru i obłoki białego dymu z naszych armat będą widoczne z daleka.Pozdrawiam Henryk
Telesfor
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:27
Lokalizacja: CZERSKIE BRACTWO KURKOWE
Moja broń:

Post autor: Telesfor »

Zgłaszam kolejna skałkówke gwintowaną..... zreszta z tego co pamietam z konca sezonu zawodow , ostanie dwie czy trzy edycje zbieraly przynajmniej 5 zawodnikow z krzemieniami i rozgrywana byla konkurencja vetterli flintlock.Moim zdaniem bedzie to sluszne i ciekawe , wzbogacic mistrzostwa w kolejnym roku o kolejna dyscypline.

Zwracam uwage ze w 2006 w Warce oprocz vetterli , kuchenreuter byla rozgrywana konkurencja miquelet ( gladki muszkiet skalkowy) oraz , mozna to nazwac "mariette 1 min" czyli oddzielnie rewolwer , strzelanie beban w 60 s do tarczy.

Konkurencje karabinowe skalkowe moga isc na osiach w tym samym czasie , tylko klasyfikacja oddzielna. Tak bylo w Warce , tak bylo w Rybniku, tak tez moze byc w Toruniu.
ODPOWIEDZ