czy zby ku lepszemu- czy...pobozne życzenia???

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

czy zby ku lepszemu- czy...pobozne życzenia???

Post autor: mkl1 »

zapożyczone z
http://img238.imageshack.us/img238/9273/artykul2pa2.jpg

Ciekawe czy to życzenia Autora , czy cos się juz dzieje....
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Tiaa... wsrod bywalcow wylacznie tego forum - cisza... Jak zwykle sa ponad tak przyziemne sprawy.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Jedno jest pewne . Będą majstrować przy ustawie .

amadeusz


P.S. Patrząc na te "polowanie na czarownice" jakie ma miejsce sądzę , że to co napisał Jarek Lewandowski , to tylko pobożne życzenia .
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Post autor: Łucznik »

Jeżeli coś się majstruje przy ustawie, którą jestem zainteresowany to proszę osoby, które mają na to wpływ lub tylko go sobie uzurpują do przekazania moich uwag, a mam je tylko dwie:

Ma zniknąć z obrotu prawnego pojęcie "rodzajów, którym odpowiadają kategorie".

Ma szczeznąć "broń do celów".

Co do reszty - nie mam szczególnych wymagań poza jednym natury ogólnej: ma być tak, jak u białych ludzi.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

nie będe juz zabierał głosu....
Ostatnio zmieniony czw 15.lut.2007 - 15:30 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

zajmowac sie "nacietymi pociskami..."
sprawdz sam 7-razy w tym temacie się oddzywałeś ... o co Ci chodzi?
Temat ustawy był już wałkowany na wszystkie sposoby i każdy już powiedział co chciał, nie wymagaj ponownego odgrzewanai tego samego kotleta, do tego powypisywałeś to samo na obu forach i jeszcze nie czujesz się usatysfakcjonowany.
Napisz czego oczekujesz ?
może to zima i wpływ depresji ziomowej ?
Postrzelajmy gdzieś też już mi się dłuży, może w sobotę albo niedzielę ktoś gdzieś strzela chętnie się podłaczę.
Awatar użytkownika
arend
Posty: 62
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 17:16
Lokalizacja: opodal wawy
Moja broń:

Post autor: arend »

rozmowa na temat zmian w ustawie toczy się na iwebie
też nie widzę sensu żeby pisać dwa razy o tym samym

wojtek
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

wprawdzie jestem tu nowy, moze niedobrze robie ze zabieram glos, ale to wlasnie w sprawie iweb'a.

Zaskoczylo mnie poedjescie ludzi z tamtego forum do tej nowelizacji.
Otoz, jak jeszcze pierwsza strona byla dosc optymistyczna to, im dalej w las tym wiecej drzew.

Ja uwazam tak, bron CP na takich zasadach jak dotychczas, tylko z tym prochem zrobic zeby "cywilizowanie" bylo.

ew. w jakmis marzeniu zeby mozna bylo naprzyklad KBKS'u uzyc.

a w takim snie za ktory sie zaraz gromy posypia, zeby mozna bylo sie w koncu skutecznie bronic, tym co sie ma pod reka, chocby to byla noga od stolka.

Natomiast na kolejnych stronach topiku, na sasiednim forum dowidaujemy sie o pomyslach typu... szafy pancerne, pozwolenia, rekomendacje, srututtutu.
Fajnie, ale nie kazdy zarabia kupe szmalu, no ze chyba w CP moga tylko bogacze uczestniczyc 8)
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

A co to, zebranie partyjne i wszyscy musza mowic jednym glosem? :) Najpierw poczytaj dokladnie wszystkie rozmowy na temat nowelizacji z ostatniego roku, zapoznaj sie ze stanem prawnym w innych krajach UE, a dopiero potem oceniaj pomysly... czesc tych tzw. restrykcji jest uzasadniona.

A strzelectwo nigdy nie bylo specjalnie tanie...
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Co nie znaczy, że ma być jeszcze droższe.
czesc tych tzw. restrykcji jest uzasadniona
Ciekawe czym?
Natomiast na kolejnych stronach topiku, na sasiednim forum dowidaujemy sie o pomyslach typu... szafy pancerne, pozwolenia, rekomendacje, srututtutu.
Nowy kolega ma rację, policja by tego lepiej nie wymyśliła.
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

Panowie, ale my nie zyjemy juz od 20 lat w totalitaryzmie!
Co komu do tego co i jak trzymam?
Moze mysle zbyt prosto a mysle tak, niech tam sobie ktos ma nawet bombe atomowa pod lozkiem, byle nie uzywal. Jak uzyje to bedzie dopiero wtedy problem.
Na tej samej zasadzie bron CP, powinno sie normalnie kupowac chocby w sklepie z gwozdziami i przechowywac jak kto uwarza, na scianie, w szufladzie, szafie pancernej etc.
Ja nie widze potrzeby, zebym na wszystko musial miec kwit i upowaznienie. Poza tym, z ta niekraralnoscia, a jak kogos posadzili powiedzmy, za odmowe sluzby wojskowej, (mowie przykladowo) to co, jemu sie juz nie wolno w CP bawic?

Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba umiec korzystac z odpowiedzialnoscia i umiarem.

Bo jak bedzie szlo dalej tak jak idzie, to niedlugo na za przeproszeniem wysikanie sie trzeba bedzie miec zgode wojewody i biura do spraw ekologii etc.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Magua pisze:Co nie znaczy, że ma być jeszcze droższe.
czesc tych tzw. restrykcji jest uzasadniona
Ciekawe czym?
Takie rzeczy, jak zakaz przechowywania w domu wiecej niz 1 kg prochu, albo nakaz przechowywania prochu w zamknieciu (niekoniecznie w szafie z atestami, po prostu pod kluczem) uwazasz za kompletnie nieuzasadnione?
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

a niesadzisz, ze tego nie powinno prawo regulowac, tylko zdrowy rozsadek ?
chyba jest cos takiego nie?
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

von Eisenritter pisze:
Bo jak bedzie szlo dalej tak jak idzie, to niedlugo na za przeproszeniem wysikanie sie trzeba bedzie miec zgode wojewody i biura do spraw ekologii etc.
Wyluzuj, jeszcze kilka lat temu nie wolno bylo nic miec. Teraz swobodnie sobie strzelasz i juz narzekasz?
Poza tym, z ta niekraralnoscia, a jak kogos posadzili powiedzmy, za odmowe sluzby wojskowej, (mowie przykladowo) to co, jemu sie juz nie wolno w CP bawic?
O ile wiem, w tej chwili przy rejestracji wiatrowek bierze sie pod uwage przestepstwa przeciwko zdrowiu, zyciu i mieniu.
Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba umiec korzystac z odpowiedzialnoscia i umiarem.
Chesz zobaczyc jak jest w Polsce z odpowiedzialnoscia i umiarem? To wyjdz na ulice, i zobacz jak wyglada np. przestrzeganie przepisow ruchu drogowego i zerknij do statystyk na ilosc zlapanych pijanych kierowcow.

Ja jestem zwolennikiem liberalizacji dostepu do broni i swobodnego dostepu do broni CP, ale staram sie zrozumiec cudze racje. Dlatego pisalem, ze przelkne rejestracje, byle na ludzkich zasadach.
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

a jak Ci kaza placic, 100zl miesiecznie i pokazywac raz w roku szafe pancerna, tez bedzie happy?

Mi sie wydaje, ze rejestrowanie ludzi to jest jednak zly pomysl, a w sklepie to niby nie biora na dowod? biora? no i starczy!
ODPOWIEDZ