Czy patenty strzeleckie są nieważne?

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
kinio
Posty: 6
Rejestracja: wt 14.lis.2006 - 17:54
Moja broń:

Czy patenty strzeleckie są nieważne?

Post autor: kinio »

Serdecznie witam kolegów. Znalazlem w wydziale postępowań administracyjnych KSP.

http://wpa.policja.waw.pl/index.php?opt ... Itemid=231

Co panowie o tym sądzicie ?? Ja osobiście otrzymałem patent w Marcu 2006.

*Dokumenty stwierdzające uzyskanie kwalifikacji niezbędnych do uprawiania sportów o charakterze strzeleckim, wydane na podstawie przepisów wykonawczych przewidzianych w art. 53 ust. 2 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2001 r. nr 81, poz. 889, ze zm.) - /patent strzelecki/ - zachowują moc do czasu ich wygaśnięcia, ale nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2005 r. - art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2005 r. o zmianie ustawy o kulturze fizycznej oraz ustawy o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2005 r., nr 85, poz. 726).

**Licencje zawodnika przyznane na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej (Dz. U. z 2001 r. nr 81, poz. 889, ze zm.), w brzmieniu obowiązującym do dnia wejścia w życie ustawy o sporcie kwalifikowanym (Dz. U. z 2005 r., nr 155, poz. 1298), zachowują moc do czasu ich wygaśnięcia, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2006 r.
Cereus
Posty: 49
Rejestracja: wt 31.paź.2006 - 14:50
Moja broń:

Post autor: Cereus »

Nie jestem biegły w zawiłościach prawa ale jeżeli by miało byc to prawdą to twój patent niewazny był juz w chwili wydania.Z tego co wiem to od początku 2006 roku nie wydają patentów w formie dokumentu.Ja zdawałem w listopadzie 2005 roku.W styczniu 2006 przyszło do mnie zawiadomienie o nadaniu numeru patentu.
A co do puntu drugiego to ja rozumiem ze waźnośc tracą licencje wydane według starych przepisów z 1996 roku.
kinio
Posty: 6
Rejestracja: wt 14.lis.2006 - 17:54
Moja broń:

Post autor: kinio »

no właśnie . dostałem go w marcy 2006 , zapłaciłem za kurs i patent
Cereus
Posty: 49
Rejestracja: wt 31.paź.2006 - 14:50
Moja broń:

Post autor: Cereus »

Zmieniło się to że nie wydają dokumetu do noszenia tylko żaświadzczenie że zdało się egzamin.
cezary.pl
Posty: 28
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 13:58
Lokalizacja: Puszcza Stromiecka
Moja broń:

Post autor: cezary.pl »

Witam

Uważam tak jak kolega Cereus że chodzi tu o licencje wydane na podstawia starej ustawy o sporcie z 1996r.
Gdy wygasłyby wszystkie licencje na uprawianie strzelectwa sportowego z dniem 31.12.2006r. to nie mogłyby odbyć się żadne poważne zawody pod egidą PZSS.

Pozdrawiam
Cezary
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

Patenty żeglarskie straciły ważność w tym samym czasie i było głośno o tym w telewizji, najgorszy problem mieli organizatorzy kursów, co niektórzy twierdzili, że i tak będą prowadzić kursy i wydawać własne zaświadczenia o ich ukończeniu, jak z tego widać tylko o kasę chodzi, jak zwykle zresztą.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Po prostu politycy napisali i zapomnieli. Zastanawiałem się czy nie zrobić papierów ale widać nie warto. Bo płacić za coś co nie jest ważne to ja nie będę. Jak się coś wyklaruje to może wtedy.
Sprawdziłem na innych forach - taka sama niepewność. I oczekiwanie na kolejną nazwę tego samego papierka.
W końcu PZSS musi z czegoś żyć.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ