Strzelnica na 300 i... 500m

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Roe Dorsz
Posty: 25
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 14:59
Lokalizacja: Grudziądz
Moja broń:

Strzelnica na 300 i... 500m

Post autor: Roe Dorsz »

Na pl.misc.militaria pojawił się news następującej treści:
Miłośników dalekiego strzelania pragnę poinformować,że istnieje, co ja
mówię, istnieć to ona istnieje od 1934 roku ;-). Strzelnica aktualnie
dopuszczona do 300 metrów a jeżeli byliby chętni to nawet do...500
metrów . Zła wiadomość to ta ,że trzeba do niej dojechać na dawne Prusy
a obecnie Warmińsko-Mazurskie. W imieniu kolegi gospodarza obiektu,
wszystkich chętnych zapraszam. Zainteresowanych zapraszam na priw gdzie
podam namiary i numer kontaktowy do kolegi.
Pozdrawiam
Janusz
Napisałem do p. Janusza z prośbą (i namiarem na ten wątek) aby podzielił się informacjami o tej strzelnicy - może jest wreszcie szansa na jakieś zawody długodystansowe w przyszłym roku (100, 300 i 500m :-D )

Mam nadzieję że p. Janusz wypowie się na tym forum lub przynajmniej przekaże jakąś wiadomość.
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

Post autor: .Tomek.44 »

jak ci sie uda zalatwic strzelnice to masz transport w tym kierunku gratis.
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Post autor: Łucznik »

Będę z uwagą przyglądał się wątkowi.

Jeżeli coś się z tego wykluje - na pewno przyjadę. Choćby po to by policzyć strzelających.

A w ogóle: trzymam kciuki za tę inicjatywę.
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Czy to nie chodzi czasami o strzelnicę w Piątnicy koło Łomży?Jak mnie pamięć nie myli szef miał na imię Janusz :) No i plany na 300 metrów mieli :-D
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Post autor: Łucznik »

Chyba jednak nie. Ani to Warmia a i historię te forty mają ciut dłuższą niż 1934 rok.
uspcomp
Posty: 5
Rejestracja: wt 28.lis.2006 - 08:22
Lokalizacja: Warmia
Moja broń:

Post autor: uspcomp »

Witam Wszystkich miłośników strzelania czarnoprochowego :D

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, strzelnica położona jest w miejscowości Bartoszyce, na trasie Olsztyn - granica państwa z przejściem w Bezledach. Jest to stary obiekt poniemiecki, istnieją trzy osie, środkowa najdłuższa ok 600 m, oraz dwie skrajne ok 450 m. Środkowa została oczyszczona i przygotowana do 300 metrów. w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić dalej i uzyskać certyfikat , jedynie koszty. Kolega, który ja reaktywował i powołał klub strzelecki PARABELUM, stara się o zainteresowanie, aby za drobne opłaty mieć możliwość dalszej odbudowy. Tereny są cudowne , jak to u Nas :D , istnieje mała ,ale wystarczająca baza hotelowa .Strzelnica położona jest uroczo parę kilometrów, na skraju miasta, piękne miejsce na piknik.
W celu kontaktu podaje numer kontaktowy do Kolegi Janka Bodnara , administratora obiektu 501263939 . Oczywiście ja także jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam
Janusz Zarzycki
Roe Dorsz
Posty: 25
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 14:59
Lokalizacja: Grudziądz
Moja broń:

Post autor: Roe Dorsz »

Witam kolegę (mam nadzieję że moge się tak wyrazić o kimś kto prowdopodobnie też strzela skoro interesuje się strzelnicą :-) ) i dziękuję za informacje. Cieszy myślę nie tylko mnie fakt powstania strzelnicy o tak długich osiach (300m) a nawet o najdłuższej możliwej chyba w polsce (cywilnej) 500m (co mam nadzieję kiedyś nastąpi).

Mam tylko pytanie techniczne - czy informując nas że "istnieją trzy osie, środkowa najdłuższa ok 600 m, oraz dwie skrajne ok 450 m" masz na myśli że istnieją tylko trzy stanowiska strzeleckie czy na każdą oś przypada po kilka (może więcej niż trzech naraz strzelać). W naszym przypadku jest to nad wyraz ważne (min. 0,5h na każdego strzelca).
Także jeszcze jedno pytanie "Środkowa została oczyszczona i przygotowana do 300 metrów" - czyli na razie jest czynna i certyfikowana jedna oś? czy mam rozumieć że dwie boczne również są w użytku?

Tak czy inaczej myślę że jeżeli udało by się wspólnymi siłami zorganizować porządne trzydniowe zawody (jakoś w lato żeby ciepło było i namioty można było rozłożyć :-) ) to myślę że "pare" osób przyjedzie.



tomek.44 pisze:jak ci sie uda zalatwic strzelnice to masz transport w tym kierunku gratis.
Z Grudziądza to może całkiem spora grupka się wybrac (ok 3 osób :-D ) także trza by się dogadać . Tylko jak tu przyrządy na taką odległość wcześniej ustawić ? :-o
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Przyrządy ustawisz na strzelnicy :D .
Pierwszy dzień przystrzeliwanie broni , wieczorem raut . Drugi dzień zawody , wieczorem raut . A trzeci dzień zostanie dla tych , co jeszcze będą mieli mało wrażeń i dużo amunicji :D .

Ja jadę . Dla mnie dobry termin to początek lipca . Rodzinę zawiozę nad Bałtyk , a sam do Bartoszyc się stawię .

pimpek
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

To jeszcze jakie są ceny za przyjemność obcowania z taką strzelnicą (chyba wyjazd na weekend) i jakie tarcze trzeba przygotować?
Pozdrawiam!
uspcomp
Posty: 5
Rejestracja: wt 28.lis.2006 - 08:22
Lokalizacja: Warmia
Moja broń:

Post autor: uspcomp »

Jako miłośnik i użytkownik bezdymnego prochu :D będzie mi bardzo miło jeżeli zdobędę grono przyjaciół w bractwie czarnoprochowym. Spieszę wyjaśnić dokładnie, jaki jest aktualnie stan strzelnicy. Składa się ona z trzech osi strzeleckich, na których można ustawić Ok 4-5 stanowisk, czyli razem 12-14 osób. Aktualnie strzelnica ma dopuszczenie atestem do 300 metrów, na osi centralnej. Osie sąsiadujące są zarośnięte krzakami, drzewkami i są traktowane jako strefy bezpieczeństwa ograniczone wałami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Teren został odwodniony poprzez oczyszczenie drenarzu. Jeżeli będą środki można oczyścić oś centralną, najmniej zarośnięta do 600 metrów. Osie zewnętrzne nie były brane pod uwagę, ale to tylko problem kosztów, z technicznego punktu widzenia nie ma problemu. Zapraszam latem do rekonesansu, ewentualnie można zrobić fotki i wysłać.
uspcomp
Posty: 5
Rejestracja: wt 28.lis.2006 - 08:22
Lokalizacja: Warmia
Moja broń:

Post autor: uspcomp »

Mincerz pisze:To jeszcze jakie są ceny za przyjemność obcowania z taką strzelnicą (chyba wyjazd na weekend) i jakie tarcze trzeba przygotować?
Pozdrawiam!
co do cen proszę o kontakt z administratorem strzelnicy , ale jak znam przyjaciela to można zawsze się dogadać :-)
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Mniej niż 250 kilometrów (z Wawy). Ładne tereny i długa strzelnica. Wydaje się miłym miejscem na weekendowe wypady..
Myślę, że kilka fotek to i teraz można zrobić.
Ceny (przykładowe) też tutaj miłoby zobaczyć. Na pewno lepiej tak niż za każdym razem dzwonić do zarządzającego strzelnicą.
Pozdrawiam!

PS: zdjęcia są na iweb.. Strasznie długa i bardzo zarośnięta... :-)
uspcomp
Posty: 5
Rejestracja: wt 28.lis.2006 - 08:22
Lokalizacja: Warmia
Moja broń:

Post autor: uspcomp »

Przekaże uwagi koledze , co do cen myślę ,że kolega przedstawi cennik , dotychczas preferował zapłatę w naturze :D Proszę o wyzbycie się sprośnych myśli :-D Z coraz bardziej ucywilizowaniem działań istotnie trzeba będzie udostępnić cennik.
Przekaże uwagi i pozdrawiam
Janusz
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

uspcomp pisze:Przekaże uwagi koledze , co do cen myślę ,że kolega przedstawi cennik , dotychczas preferował zapłatę w naturze :D Proszę o wyzbycie się sprośnych myśli :-D Z coraz bardziej ucywilizowaniem działań istotnie trzeba będzie udostępnić cennik.
Przekaże uwagi i pozdrawiam
Janusz
Siostry nie posiadam :-( ale zawsze w lato mogę pomóc przy likwidowaniu zielska. Rowy kopać też potrafie, w końcu 5 lat to studiowałem. Pomoc przy pracach za możliwość postrzelania to bardzo ciekawa propozycja.
Pozdrawiam!
Roe Dorsz
Posty: 25
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 14:59
Lokalizacja: Grudziądz
Moja broń:

Post autor: Roe Dorsz »

Tak żeby za dużo nie szukać tutaj wrzuciłem zdjęcia tej strzelnicy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rzeczywiście, zarośnięta.

Może rzeczywiście zapłata w naturze to niezła rzecz - ja mam piłe łańcuchową (elektryczna) jak ktoś ma agregat - to jest komplet :-)
może nawet dwie lub trzy piły + pare chłopa i oś czysta :ok:
ODPOWIEDZ