Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Biker »

Marek pisze: czw 16.sie.2018 - 23:24 Niestety ale te forumowe i pejsbukowe brednie są popieranie czynami, to nie tylko czcze przechwałki gimnazjalisty ile to lasek zaliczyl.
Ale jakie czyny? Tak konkretnie.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

slaw29 pisze: czw 16.sie.2018 - 23:07
Pooglądaj posłuchaj Twoi idole na strzelnicy .
https://www.youtube.com/watch?v=dlc3iqqxBf4

Twoja muza do tego filmu ze strzelnicy .
https://www.youtube.com/watch?v=a0FkHZhw5bg
Ja pier... spodziewałem się że ten pocięty na ryju typ mózgowia wiele nie posiada ale że ma jeszcze ciągoty homoseksualne? Przyniósł sobie roznegliżowanego Pudziana ;( Widać inaczej na tarczy skupić by się nie mógł. Facet który ich pilnuje musi mieć "świetną zabawę" jakby go zamknęli w pokoju z grzechotnikami. Nie wiadomo kiedy któremu coś odj..e.

Napisałem do wszystkich posłów i ministrów PiS i odpisał tylko jeden :; . Jedno trzeba temu ugrupowaniu przyznać prezes trzyma ich krótko i dyscyplina partyjna jest ponad prywatne poglądy. Obecne partie które mają coś do gadania to twory powstałe na gruzach komuny a ich trzon pamięta nieboszczkę PZPR. Są przesiąknięci poglądami tamtych czasów więc nie będzie łatwo przebić się przez ten partyjny beton. Wieczorem biorę się za Kukizów, i resztę. PO zostawię na koniec bo tam nie liczę na przełom.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

raguel pisze: czw 16.sie.2018 - 17:54 Przytaczasz projekt ustawy przepychany jakiś czas temu, który nie przeszedł bo podstawowym zarzutem ze strony MSWiA była niezgodność z dyrektywą Bieńkowskiej, a o dostosowanie przepisów krajowych właśnie chodzi. Nie ma się tym co rajcować.
Nie zauważyłem wpisu więc odpisuję teraz:
Wstawiony przeze mnie link to projekt ustawy mający poparcie środowisk strzeleckich (, jednak dla MSWiA to za mało. Jak już pisałem na końcu projektu są dołączone auto poprawki i różne pisma potwierdzające zgodność z dyrektywą przyklepnięte przez Komisję Ustawodawczą więc jedyny problem to sprzeciw polityków - bo wiedzą lepiej.
Mają gotowy projekt ustawy, ale wolą wcisnąć gniota by przydepnąć obywatela.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Marek »

Pan Sławek podał przykład który też ma wpływ na zmiany w odpowiedzialności instruktora i próby przerzucenia jej na niego, o tym zapomniałem, że były też i na ten temat planowane zmiany. To instruktor na strzelnicy komercyjnej miał być sitem które nie dopuszcza do broni osoby niezrównoważone, dziwne, pijane naćpane, karane (nie wiem jak to miał sprawdzić) itp no i chyba chore jak przyklad w filmie.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Napisałem do wszystkich posłów i ministrów PiS i odpisał tylko jeden
Mnie też nikt nie odpisał - ale wiemy że skrzynki ich są bombardowane SETKAMI maili podobno . Bombardujmy je dalej . Nie będą odpisywać ale będą widzieć że piszemy .

Możemy się nie lubić możemy się nie kochać możemy się pokłócić czy internetowo sobie poch.....ć ale ....
Łączy nas jedno pasja w jakiś normatywnych historycznych ramach do strzelania CP .

Wszyscy którzy nie mają GNATA , GIWERY czy innego "pierdulstwa " tylko posiadają Repliki starej broni czy oryginały i traktują to jako dobrą odskocznie od trudów codziennych a nie jak narzędzie samoobrony czy przedłużenie penisa powinni pisać .
Najwięcej ucierpią pasjonaci - ciule kupią sobie inne maczety i będą z nimi gonić . A my sobie będziemy w dupie grzebać a nie Remiki w skrzyneczkach układać i pucować bębenki .

Panie Marku jak to zobaczyłem to się za głowę chwyciłem . Szkoda że brak czasu na rozmowę na realu i posłuchanie Pana konkretnych podpowiedzi jeśli chodzi o strzelanie czy popełniane błędy .
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Marek »

Panie Marku jak to zobaczyłem to się za głowę chwyciłem . 
A ja się dziwię instruktorowi, chyba kasą mu oczy zaszly, nie powinien mu pozwolić strzelać.
Najfajniejszy jest moment gdy wyrywa bez zgody do przodu prosto pod lufy :P aż chciało by się rzec, żal ze się odezwał.

Panie Sławku, teraz jedziemy do Austrii na MŚ, ale szybko wracamy, już za tydzień, potem możemy uskutecznić jakieś strzelanko. :ok:
Ważne że projekt na jakiś czas londuje w okrągłym segregatorze czyli koszu.
alterjorge

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: alterjorge »

Dokładnie tak :-))))
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Mitek nie świruj, wiadomo że każdy kto zaczyna szaleje ze słownictwem a koledzy siedzący w temacie są drażliwi w tej kwestii. Pisz i uprzykrzaj życie politykom bo walczysz o swoje prawa. Rozumiem że kolegów może razić takie słownictwo ale nie zrażaj się. Każdy obywatel popierający strzelectwo się liczy. Jak to mówią "Kupą mości panowie, a zwycięstwo będzie nasze"
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: raguel »

RedGuy pisze: pt 17.sie.2018 - 11:27 Wstawiony przeze mnie link to projekt ustawy mający poparcie środowisk strzeleckich (, jednak dla MSWiA to za mało. Jak już pisałem na końcu projektu są dołączone auto poprawki i różne pisma potwierdzające zgodność z dyrektywą przyklepnięte przez Komisję Ustawodawczą więc jedyny problem to sprzeciw polityków - bo wiedzą lepiej.
Nie wczytywałem się mocno ale kilkukrotnie pada takie sformułowanie w opiniach:
Podsumowując należy zaznaczyć, że żadna z czterech kategorii broni określonych w projekcie ustawy nie odpowiada w pełni analogicznej kategorii określonej w dyrektywie. (...) Niezgodność projektu z dyrektywą w tej kluczowej kwestii ma zatem istotne znaczenie dla oceny całego projektu ustawy.
Poza tym projekt mówił o broni zabytkowej, w co włączał także nasze repliki, a dyrektywa wyraźnie to rozdziela.

A sam projekt był OK, kluczowe było przeniesienie kompetencji wydawania pozwoleń na starostów. Gwoździe do trumny wbiły mu mainstreamowe media, mówiąc o radykalnej liberalizacji i strasząc strzelaninami.

IMHO dyrektywa nie zakazuje posiadania replik jednostrzałowych karabinów rozdzielnego ładowania bez jakichkolwiek pozwoleń i powinniśmy to wyraźnie zaznaczyć w naszych mailach. W tym wypadku wymóg rejestracji to nieuzasadniona nadgorliwość MSWiA. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie ataków terrorystycznych z takimi Zouave czy Brown Bessem. Skrycie się tego nosić teżnie da, często ma charakter dekoracyjny, więc o co kaman?
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Marek »

RedGuy pisze: sob 18.sie.2018 - 00:25 Mitek nie świruj, wiadomo że każdy kto zaczyna szaleje ze słownictwem a koledzy siedzący w temacie są drażliwi w tej kwestii. Pisz i uprzykrzaj życie politykom bo walczysz o swoje prawa. Rozumiem że kolegów może razić takie słownictwo ale nie zrażaj się. Każdy obywatel popierający strzelectwo się liczy. Jak to mówią "Kupą mości panowie, a zwycięstwo będzie nasze"
Jak mówił klasyk są plusy dodatnie i sa plusy ujemne.
Już lepiej niech coś skopiuje od kogoś, bo mogą nie zrozumieć intencji.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Tutaj dopiero jest bajzel .
https://www.facebook.com/pzss.warszawa/ ... 5570985123

Serce mi pękło

Szanowni Państwo.
Wszelkie pytania odnośnie nowelizacji czy też zmian w ustawie o broni i amunicji prosimy kierować tylko i wyłącznie do rzecznika prasowego PZSS (rzecznikpzss @pzss.org.pl).
My jesteśmy tylko administratorami strony. Nie odpowiemy na żadne tego typu pytania, gdyż nie mamy takich uprawnień .

Warto poczytać .
https://www.wykop.pl/wpis/34475717/prez ... dacji-str/
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

No dobra, zostało mi PSL, Nowoczesna i PO czyli jeśli chodzi o broń beton w czystej postaci. Z dotychczasowych emaili odpisało czterech. 1xPIS 2 x posłów podpisanych pod drukiem sejmowym 1692 i Piotr Liroy - Marzec - oj nie będzie łatwo. Mam nadzieję że wielu pisze bo tylko moje wypociny nic nie dadzą.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Jak zwykle cisza lemingi liczą że ktoś za nich coś załatwi .
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

slaw29 pisze: ndz 19.sie.2018 - 14:34 Jak zwykle cisza lemingi liczą że ktoś za nich coś załatwi .
będziesz godnym następcą p. Marka :;
Zablokowany