Chcę zacząć z czarnoprochowcem

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
jqr
Posty: 2
Rejestracja: czw 14.kwie.2016 - 21:57
Moja broń:

Chcę zacząć z czarnoprochowcem

Post autor: jqr »

Postrzelałem z rewolweru kolegi i chcę kupić też sobie.
Budżet niestety ograniczony, poza tym nie chce inwestować dużych pieniędzy.

Co myślicie o:
http://sharg.pl/product-pol-106284-Rewo ... GB44-.html

ewentualnie co innego kupić ?
Strzelanie tylko rekreacyjne,

I jeszcze pytanie - czy są jakieś ograniczenia na zakup prochu ?
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Chcę zacząć z czarnoprochowcem

Post autor: Heron »

jqr pisze:Co myślicie o:
http://sharg.pl/product-pol-106284-Rewo ... GB44-.html

ewentualnie co innego kupić ?
Strzelanie tylko rekreacyjne,

I jeszcze pytanie - czy są jakieś ograniczenia na zakup prochu ?
Tak jak pisałem, wybór konkretnego modelu jest sprawą indywidualną - polecam każdy!
Jak się podoba, mieści się w możliwościach finansowych - KUPOWAĆ!!!
Pamiętaj o http://blackpowder.pl/jakie-sa-koszty-e ... prochowej/ - jest to ważne, jeśli zwracasz uwagę na koszty ... bo sama broń to tylko początek wydatków ...

Proch - będzie osobny artykuł, ale nie ma większych problemów. Dużo osób kupuje w Czechach ... lub z EKB w sklepie ... dam jeszcze o tym info. Osoby na strzelnicach ... z CP, zawsze wiedzą gdzie się zaopatrzyć :)

Ograniczenia - nie wolno naraz przewozić więcej w aucie niż 20kg prochu ... :)
jqr
Posty: 2
Rejestracja: czw 14.kwie.2016 - 21:57
Moja broń:

Re: Chcę zacząć z czarnoprochowcem

Post autor: jqr »

Wybór padł na zakup Remingtona od Pietty i pozostał dylemat, czy opłaca się dołożyć 300 zł do new model army z ramą stalową w porównaniu do modelu texas z mosiężną ?

Teoretycznie rozumiem, ze stalowa powinna być mocniejsza, ale czy w tym miejscu broń jest tak obciążona przy małym ładunku prochu ?
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Chcę zacząć z czarnoprochowcem

Post autor: Heron »

Decyzja należy do Ciebie. Nie jest na tyle mocniejsza ... aby tyle dopłacać :) ale ... każdy ma swoje 'widzimisia'.
Z punktu widzenia strzelania - nie ma to znaczenia.
Wytrzyma spokojnie, nic się nie rozwali ... to nie plastelina. Jeśli by się to miało wyginać, to raczej by tego nie dopuścili do produkcji i użytkowania ...
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Chcę zacząć z czarnoprochowcem

Post autor: Stefanek »

Ja bym wybrał "całostalowy", bo ładniejszy :D "Złota" rama pachnie mi tak trochę odpustem (choć nie mam nic przeciwko odpustom). Ale w końcu nie to ładne - co ładne, tylko to, co się komu podoba.
Oryginalne remiki miały pewnie tylko ramy stalowe. Nie przypuszczam, żeby istniały dwie linie produkcyjne - jedna do szkieletów ze stali, druga z mosiądzu. Inny materiał, inna obróbka, inne narzędzia potrzebne...
Oczywiście w czasie wojny na Południu mogły być produkowane kopie z mosiądzu. Jakiś historyk mógłby się wypowiedzieć.
No i do złotego konieczny jest w zestawie płyn do czyszczenia klamek (takich do drzwi!) :D Bo inaczej szybko ściemnieje i zmatowieje.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Chcę zacząć z czarnoprochowcem

Post autor: Bready »

Heron pisze: Wytrzyma spokojnie, nic się nie rozwali ... to nie plastelina. Jeśli by się to miało wyginać, to raczej by tego nie dopuścili do produkcji i użytkowania ...
Z punktu widzenia polskiego uzytkownika tak ,natomiast zaden z producentow bebnow konwersyjnych na amunicje scalona nie zaleca ,a nawet ostrzega przed uzywaniem tych bebnow w rewolwerach z mosiezna rama.
Znam przypadek poluzowania sie osi bebna na gwincie w mosieznej ramie w colcie army 1860 ,i raczej colta bym z mosiezna rama nie kupil.
Przy zamknietej ramie (Remington) raczej jest to nieistotne czy rama jest mosiezna czy stalowa.
Ocet
VIP
Posty: 91
Rejestracja: pt 12.lut.2016 - 22:39
Moja broń: Smith Carbine .50

Re: Chcę zacząć z czarnoprochowcem

Post autor: Ocet »

A z mosiężną ramą wiążą się pewne "legendy" które dodają takowemu rozwiązaniu smaczku. :)

Podobno w czasie Wojny Secesyjnej kiedy południowcom brakowało materiałów to przetapiano dzwony kościelne własnie na ramy do rewolwerów.. ile w tym prawdy? Trzeba by sięgnąć do źródła. Póki co wstawiłbym to między wysoce prawdopodobne mity. :D
ODPOWIEDZ