Remington info

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Supermenkayt
Posty: 4
Rejestracja: pt 08.kwie.2016 - 18:47
Moja broń:

Remington info

Post autor: Supermenkayt »

Witam,chciałabym jako nowy użytkownik forum podzielić się swoją wiedzą i być może ja również czegoś nowego się dowiem,gdyż uczymy się całe życie.Zapraszam do obejrzenia i podzielenia sie swoimi spostrzeżeniami.

https://www.youtube.com/watch?v=E4j8MeA8rNw
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Remington info

Post autor: Stefanek »

Z tym Presadoli, to presadoliłaś! :lol:
Ale co tam... pierwsze koty za płoty. Nie chcę Cię dołować, ale filmów na YT na temat CP to jest już całe mnóstwo i Twoje pewnie gdzieś tam w tej masie znikną. A szkoda, bo muszę Ci zapisać na plus, że w odróżnieniu od wielu (większości?) youtuberów, przynajmniej ustawę o broni i amunicji przeczytałaś.
No cóż... życzę powodzenia.
Tylko jak coś "skwasisz", to na pobłażanie (przynajmniej moje) nie licz :lol:
:ok:
Supermenkayt
Posty: 4
Rejestracja: pt 08.kwie.2016 - 18:47
Moja broń:

Re: Remington info

Post autor: Supermenkayt »

W filmiku jest chmurka z poprawioną nazwą :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Remington info

Post autor: Bready »

Oj ,ale logo Uberti to litera U wpisana w przekroj oktagonalnej lufy ,z zaznaczonumi 6 polami i 6 bruzdami.
Co ma wspolnego osmiokat z prochownica :oczy:
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Remington info

Post autor: Stefanek »

No właśnie. Skojarzenie z prochownicą takie dość odległe. Też byłem zdziwiony. Zapomniałem też wcześniej dodać, że proof house to po polsku "probiernia". A to, co się w probierni na broń nabija, to są znaki probiercze, cechy, albo po prostu próby. I nie należy tego mylić z cechami wytwórni, ani z cechami odbioru państwowego w przypadku broni produkowanej np. dla wojska.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Remington info

Post autor: Bready »

Jeszcze sprawa logo firmy Euroarms. To co przedstawilas to bicia uzywane zarowno przez Armi San Paolo jak i Euroarms dosc dawno temu. Nigdy nie stanowily one logo firmy.
Obecne logo Euroarms jest tutaj:
http://www.euroarms.net/Avancarica/cata ... 20ENGL.pdf

No i nie wiem dlaczego tak nisko oceniasz wyroby Pietty ,przyznaj sie ,czy trzymalas chociaz w rece te rewolwery ,czy tylko naczytalas sie na forach?
Ja mam 2 szt ,no chyba ze Pietta na eksprt do USA robi inne ;)
Ostatnio zmieniony sob 09.kwie.2016 - 15:09 przez Bready, łącznie zmieniany 1 raz.
Supermenkayt
Posty: 4
Rejestracja: pt 08.kwie.2016 - 18:47
Moja broń:

Re: Remington info

Post autor: Supermenkayt »

Bready pisze:No i nie wiem dlaczego tak nisko oceniasz wyroby Pietty ,przyznaj sie ,czy trzymalas chociaz w rece te rewilwery ,czy tylko naczytalas sie na forach?
Tak jak mówiłam że pietta jest postrzegana jako trochę gorsza, lecz zwróciłam uwagę na to że ludzie mają ją latami i nie narzekają ;) Może nie dokońca tak to opowiedziałam u mnie pietta głównie traci na tym iż różni się wymiarowo. W najbliższym czasie chce właśnie wziąć oba rewolwery uberti i pietta i zrobić porównanie. Jest to moja subiektywna opinia więc każdy się z nią może nie zgodzić. Dlatego też zachęcałam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Remington info

Post autor: Bready »

Supermenkayt pisze:Tak jak mówiłam że pietta jest postrzegana jako trochę gorsza,
Przez kogo ?
Jezeli przez Ciebie ,to jest twoje prywatne zdanie.
Zarowno Uberti jak i Pietta sa producentami z tej samej grupy ,ich produkty sa podobnej jakosci.
Pozatym mase czasu poswiecilas firmie Santa Barbara ,ktora od lat nie istnieje ,a nawet nie wspomnialas o takich firmach jak Ardesa ,Investarms itp.
Supermenkayt
Posty: 4
Rejestracja: pt 08.kwie.2016 - 18:47
Moja broń:

Re: Remington info

Post autor: Supermenkayt »

Stefanek pisze:No właśnie. Skojarzenie z prochownicą takie dość odległe. Też byłem zdziwiony. Zapomniałem też wcześniej dodać, że proof house to po polsku "probiernia". A to, co się w probierni na broń nabija, to są znaki probiercze, cechy, albo po prostu próby. I nie należy tego mylić z cechami wytwórni, ani z cechami odbioru państwowego w przypadku broni produkowanej np. dla wojska.
A co do proof house to dziękuje za polski odpowiednik, oczywiście miałam tu na myśli broń do obrotu cywilnego, bez tych znaków oczywiście nie może być wypuszczona na rynek, tym bardziej na export.
ODPOWIEDZ