nowelizacja ustawy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Witam!
Ustawa... To dobre a to nie..
Kupując proch zastanawiam się czy przejdę przez granice czy nie....
Nawet kupno głupich kapiszonów to w wielu miejscach problem...
Zgłosiłem się do wyrażenia swojej opinii w sprawie nowelizacji ustawy o broni i amunicji. Jakby się ktoś pytał to "PHU_Parabellum" na iweb będzie uczestniczył w pracach przy nowelizacji i zbiera chętnych do wyrażenia swojego zdania na ten temat.
Sprawa remika to sprawa granic naszej ustawy. Jeżeli nie wolno, to trudno. Będę wiedział, że trzeba zrobić pozwolenie.
Wysoka stawka to jednocześnie możliwość wysokiej przegranej.
Jestem za SG.
Choćby dlatego, że mam dość tej niepewnej sytuacji!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Z tym PHU Parabellum, to nie do końca tak.jak pisze Mincerz. Jest to firma komercyjna przy której powołano Mazowieckie Stowarzyszenie Strzeleckie. Oni rzeczywiście zostali zaproszeni do prac nad nowelizacja ustawy i szukaja poparcia dla swoich propozycji na iwebie.
Niestety słowem nie wspominają o CP, bo ich głównym zainteresowaniem jest broń centralnego zapłonu, a zwłaszcza likwidacja monopolu PZSS w zakresie wnioskowania o wydanie zezwoleń i liczby promes.
Jako, że tworza własną bazę obsługi starających się o broń, nadal są za utrzymaniem obowiązkowych badań, egzaminów, szkoleń, patentów itp., bo chca miec dostęp do tej kasy.
Im zależy tylko aby umocnic swój mandat reprezentowaniem jak największej liczby ludzi. Sprawy CP maja dla nich drugorzędne znaczenie, beda raczej optować za uwolnieniem długiej broni bocznego zapłonu kal. 22 ewntualnie flobertów itp.
Stąd wniosek, że jak sobie sami nie pomożemy, to obudzimy się z ręka w nocniku. Może nalęz zastanowić się nad przyłączeniem naszej reprezentacji do nich? Ale znając to i tamto forum, sadzę, że uzyskanie jakiegos konstruktywnego rozwiazania w tej sprawie raczej nie bedzie możliwe.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

George – ja widzę to trochę inaczej.

Załóżmy ze jest nas CP –3000 ludzi, z tego 100 osób aktywnie jeździ i strzela na zwodach.
500 - strzela - w klubach. Reszta to ma po prostu klamkę pod poduchę, lub kolekcjonuje

Biorąc pod uwagę nasze środowisko, to sami sobie nie pomożemy.
Najprostsze sprawy, są niewykonalne.

Środowisko Nitro, jest dużo lepiej zorganizowane.
I jest może możliwość podczepienie się, z korzyścią dla nas.

Pamiętaj ze CP to również broń na amu scalone, na pozwolenie.

Myślenie ze kupię sobie Winchester czy P99 bez pozwolenia, to iluzja.

Ale jeżeli spełnię określone warunki, to muszę otrzymać pozwolenie.

A ze jest to firma komercyjna, to tym lepiej. :-D

Dlatego popieram inicjatywę PHU Parabellum. :D
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Oskarze, widzę, że nie czytałeś wcześniejszych moich wypowiedzi w sprawie inicjatywy Parabellum. Ja nie neguję konieczności zezwoleń na broń CZ, a jestem za pewnymi zmianami w ich wydawaniu.
Natomiast w kwestii reprezentowania naszego środowiska, to wyraźnie zasugerowałem aby sie do nich przyłączyć, ale nie na zasadzie indywidualnego zgłaszania pobożnych życzeń, znanych nam z dyskusji forumowych.
Parabellum proponuje na iwebie spotkanie w tej sprawie, aby omówić ich i nasze propozycje. Jak na razie bez odzewu z naszej strony. A przecież jest kilku ludzi, którzy w jakis sposób mieli mozliwośc działania przy tworzeniu poprzedniej nowelizacji.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

George, zglos sie do nich indywidualnie. Ja tak zrobilem - chce wziac udzial w dyskuji. To nieprawda, ze slowem nie wspomnieli o CP. Proponuja podzial: rozdzielnego ladowania (bez zezwolen) /na naboj scalony (zezwolenie).
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Witam!
Dokładnie tak. Też się zgłosiłem indywidualnie. Może coś się uda zrobić. A jeżeli nie to przynajmniej będę mógł powiedzieć, że próbowałem.
Tak dla własnego lepszego samopoczucia.
Innym też radze.
Pozdrawiam!
Paweł Maciejewski
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

To chyba nie tędy droga. Indywidualne zgłoszenia są może dobre na zawodach. I chyba nie o to chodzi Parabellum. To nie może być kupa luda i dziesiatki zdań, a raczej zespół roboczy, który będzie w stanie wypracować wspólne stanowiska w tych ważnych kwestiach.
Ważne jest też, aby była to grupa mobilna, czyli raczej ludzie z W-wy i okolic, którym spotkania z kolegami z Sulejówka nie sprawią czasowych i komunikacyjnych kłopotów.
I wreszcie najistotniejsze - powinni to być ludzie, którzy maja wiedzę bronioznawczą i pewne doświadczenie ,i przygotowanie do projektowania aktów prawnych. Tu potrzeba na pewno marka.p , tsunamito, m.majstruka itp. ludzi. Zważcie, że nad tymi propozycjami dyskusja odbędzie się wyłącznie w ścisłym gronie komisji sejmowej.
A zatem potrzeba nam też ludzi, którzy będą potrafili zalobbowac posłów do naszej sprawy, czyli takich, którzy maja tzw. "chody".
Ja nie spełniam zadnego z tych warunków i dlatego sie nie piszę.
Włodek
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

George pisze:Z tym PHU Parabellum, to nie do końca tak.jak pisze Mincerz. Jest to firma komercyjna przy której powołano Mazowieckie Stowarzyszenie Strzeleckie.
http://www.mts.org.pl/
Nasze cele statutowe to:

Organizowanie i rozwijanie wszelkich form strzelectwa.

Nie jesteśmy zainteresowani tylko wyczynem, ale przede wszystkim strzelectwem uprawianym dla wypoczynku i rekreacji. Będziemy propagować wszelkie formy strzelectwa interesujące naszych członków, które są zgodne z obowiązującym prawem. Jeżeli jednak w naszych szeregach znajdzie się ktoś predysponowany do wyczynu,
To tak aby wskazac droge gdzie ich szukac.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Właśnie, duży nacisk trzeba położyć na zakup prochu czarnego,
jego zamienników i kapiszonów.

Tylko, jak ma wyglądać sprzedaż?

W wolnej sprzedaży, czy na podstawie jakiegoś papieru?
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Moze na dowod posiadania broni CP (faktura) lub za okazaniem broni? Ale jesli w wiekszosci krajow UE proch jest w wolnej sprzedazy, to chyba u nas mogloby byc tak samo.

BTW jak do tej pory nie spotkalem sie z problemem z kupnem kapiszonów.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

mackra pisze:Ale jesli w wiekszosci krajow UE proch jest w wolnej sprzedazy, to chyba u nas mogloby byc tak samo.
W większości krajów EU, proch jest na pozwolenie.

Sporo osób zaopatruje się w broń z drugiej ręki, najczęściej z Niemiec.
Czyli nie posiada żadnego paragonu czy faktury na zakup. :-?
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Wiesz SG, nie ma nic zlego w pozwoleniach, jesli nie sa wydawane na zasadzie uznaniowosci, czyli "widzimisia". Jak dla mnie wystarczylby wolny zakup za okazaniem broni cp lub dowodu jej posiadania. Petardy i tak mozna kupic na kazdym rogu.
GregS
Posty: 63
Rejestracja: sob 21.paź.2006 - 04:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moja broń:

Post autor: GregS »

Najbardziej optymalny jest wariant czeski.Proch ,kapiszony, naboje do floberta sa w wolnej sprzedazy od 18 lat .Jakos nie musza miec bunkrow w sklepach by te artykuly trzymac .
A ze rewolwery cp na zezwolenie? W wolnej sprzedazy sa rewolwery z bebnem dwustrzalowym ,wiec po problemie :lol:
A inne sa na zezwolenie, tylko ze tzw pozwolenie to jak u nas prawo jazdy ,zdajesz egzamin ,pokazujesz badanie i zaswiadczenie o niekaralnosci i musza dac ,bo takie jest prawo.Raz na cale zycie i bez ograniczen w sztukach i kalibrach , :-D :-D :-D .Raj chlopcy raj.....A co chlopaki maja ... :-x Swietnie sobie lacza kapiszonowce i cz w zawodach westernowych...Zeby tak u nas bylo.......
Inne jest pozwolenie na bron mysliwska i bojowa .
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Ciekawe czy ci gangsterzy, którym policja dała pozwolenia na broń, za co dzisiaj poszedł na wcześniejsza , ciepłą emeryturke zastepca komendanta, to mieli zaświadczenia o niekaralności i kryształowe wywiady środowiskowe.
GregS
Posty: 63
Rejestracja: sob 21.paź.2006 - 04:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moja broń:

Post autor: GregS »

George
Manus manum lavat :-x I na to nic nie poradzisz . :-x

Czy egzaminy na prawo jazdy to cos zlego?
Chcesz jezdzic zawodowo ,potrzebujesz badania lekarskie -specjalistyczne .
A zaswiadczenie o niekaralnosci jest po prostu potrzebne.(narazie nie do przeskoczenia) chociaz moim zdaniem to dyskryminacja skazanych i stopowanie powrotu na lono spoleczenstwa. :lol:
ODPOWIEDZ