Pedersoli Safari Express 72

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Szkoda, że nie udokumentoałeś tego pięknego dnia jakąś fotką.
Takie fontanny ognia pięknie wyglądają na fotografii :-)
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Fakt super to wyglądało. Jeszcze się udokumentuje strzelanie. W poniedziałek strzelam od rana :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Najfajniesze zdjęcia wychodzą wieczorem :-(
Statyw, odpowiednio długi czas naświetlania i masz fotkę-marzenie
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

W sumie fajny pomysł może kiedyś coś takiego zrobię. A masz taką fotę ze strzelania nocnego? Chętnie bym zobaczył.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Ja niestety takiego nie wykonałem (trudno być strzelcem i fotografem w tym samym czasie), ale w sieci jest trochę takich zdjęć.

Zerknij: http://www.flickr.com/photos/jbarber/845178595/
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Ładnie to wygląda :)

W necie znalazłem faceta który ustrzelił żyrafe z safari strzały oddał z 90 metrów:
Obrazek

Przy okazji może ktoś wie coś więcej o tej broni:
Obrazek
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Żyrafę? Zboczeniec. Zabrakło mu odwagi na strzał do czegoś co potrafi upolować myśliwego? Myślałem, że polowanie w afryce jest bardziej ambitne. No jeszcze bym zrozumiał, że ktoś strzelił antylopę dla mięsa, ale żyrafę strzelać... .Jestem zniesmaczony.
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Po dwuch wizytach na strzelnicy z expressem wyczuwam delikatny luz. Dokładnie w miejscu gdzie są łączone lufy z osadą. Jak się zrobi szybki ruch prawa, lewa wtedy czuć że całość delikatnie się rusza. Na początku napewno tak nie było. Co o tym sądzicie? W necie coś tam wyczytałem że takie luzy mogą występować ale nie tak szybko. I można je zlikwidować u rusznikarza.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Na haku???, czy na przetyczce?
Jeżeli (a raczej tak) na przetyczce to lut puścił...
Wizyta u rusznikarza niestety :-(
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Chodzi o luz na klinie który trzyma lufy. Wydaje mi się że klin się jakby trochę zjechał i przez niego jest luz. Reszta jest OK.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Adi pisze:Chodzi o luz na klinie który trzyma lufy. Wydaje mi się że klin się jakby trochę zjechał i przez niego jest luz. Reszta jest OK.
zrób nowy klin..
ALe czy napewno? sprawdż mocowanie zaczepu pomiędzy lufami, bocoś mi sie wydaje, że klin tak szybko by się nie zużył (zawsze można by go wbić głębiej)

Widziałem zaczepy w EXPRSIE 357 H&H magnum i tam on jest "dwukrotnie" wzmocnoiny
Adi
Posty: 57
Rejestracja: pt 27.maja.2011 - 18:29
Moja broń:

Post autor: Adi »

Klin wchodzi w miarę łatwo i to do samego końca. Najlepsze jest to że włożyłem go teraz do góry nogami i lufa jest sztywna ale klin trochę wystaje.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Adi pisze:Klin wchodzi w miarę łatwo i to do samego końca. Najlepsze jest to że włożyłem go teraz do góry nogami i lufa jest sztywna ale klin trochę wystaje.
zrobic NOWY :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Lufy pewnie są łączone zatyczką na środku. Sprawdź to miejsce. Może puściło mocowanie ucha do luf, może powstał tam jakiś luz. A warto też sprawdzić warkocz i jego okolice. Może tam się coś wyrobiło, choć zdecydowanie za wcześnie na to.
Rozlutowanie luf - o tym mówi Mirek - to sprawa dla rusznikarza i to dobrego, albo jeśli broń na gwarancji, a Ty nie czujesz w tym swej winy to sprawa reklamacji.\

Nie wpadaj w panię. Spokojnie oceń i podejmij stosowne działania.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Tak długo pisałem, bo szukałem zdjęć i schematu, że jak widzę uzgodniliście przyczynę:-)
Dorobienie nowego klina to pikuś. Na starym zaś można zrobić wygięcie co popwinno pozowlić strzelać w oczekiwaniu na dorobienie nowego.
ODPOWIEDZ