Witam :)

Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

mkowalczuk pisze:To forum obywa się bez modów :D
O kurde... perpetuum mobile znaczy :-D
mkowalczuk pisze:A co do moich obaw: brak modów i pojawienie się tych co celują we wzajemnych "uprzejmościach" ... i tlenu szybko zabraknie :(
Słusznie... ale gorsza jest ta druga część :( Bo gdyby nie druga to pierwsza nie była by potrzebna w końcu ;)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zgadam się z Tobą, ale to tylko połowa prawdy na ten temat.
Nie rozwijajmy już jednak tego tematu bo ... mowa srebrem, a milczenie złotem.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

mkowalczuk pisze:mowa srebrem, a milczenie złotem.
Oj... to chyba 99% ludzi tutaj ceni ten droższy kruszec :? :lol: :lol:
Ale może warto jednak nieco zaryzykować i spróbować rozruszać towarzystwo :?: 8-)
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

daj ciekawy temat i samo poleci :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Scyzor - strzelamy już parę lat. Sporo przez ten czas się dowiedzieliśmy o tym hobby. Sami też się już poznaliśmy i to nie zawsze tylko z tej złej strony, więc czasem wystarcza nam uśmiech, skinienie ręki czy rzucenie hasła: to co... jutro?
Bywa niestety i tak, że paru osobom już nie odpisujemy, bo tak czasem bywa.
No i część Kolegów miało mniej cierpliwości i przestali pisać jakiś czas temu. Może znudzili się CP, może towarzystwem, a może uznali, że wolą strzelać a nie ciągle ślęczeć przed komputerem aby odpowiadać na setny raz zadane to samo pytanie.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że marzysz o tym by było gwarno jak bywało kilka lat temu, ale te czasu chyba nie wrócą. Spóźniłeś się o te kilka lat. Nie ma jednak co żałować, bo myśmy uczyli się na własnych błędach, a Ty możesz oprzeć się już o nasze doświadczenie.
Nie zostawimy Cię samego i bez pomocy. Jeśli będzie jakiś problem: pisz, pytaj, zagaduj.

No i dziel się z nami swymi przemyśleniami, doświadczeniami i pasją:-)
Kupisz coś - zrób fotki i pochwal się choćby tylko po to byśmy mogli pogratulować Ci zakupu :D
No i abyśmy się zrozumieli: nie chwal nas na iwebie. Kto ma ochotę i potrzebę - znajdzie nas bez trudy.
Wiesz: więcej przypadkowych osób, więcej stóp, większy gwar, ale i więcej śmieci.
Człowiek to przewrotne stworzenie, więc jak ktoś zatęskni za młynem, to zamiast tu go sprowadzać lub wywoływać - lepiej wyskoczyć sobie "na imprezę" do rozrywkowych sąsiadów ;-)
W ten sposób jest szansa, że zachowamy tę oazę dla nas i przyszłych pokoleń :D
To chyba całkiem dobry pomysł. Nie uważasz?

Popieram Rognara. Jak zapodasz temat to chętnie poczytam i jak będę miał coś do powiedzenia - też się odezwę:-)
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

R0GNAR pisze:daj ciekawy temat i samo poleci :D
OK :) Poczekam aż mi się coś nawinie :pomysl:

mkowalczuk pisze:To chyba całkiem dobry pomysł. Nie uważasz?
A dokładnie tak uważam - z tego punktu widzenia. Nawet nie wiesz jak doskonale rozumiem to o czym piszesz bo - choć na innym gruncie - mam identyczne doświadczenia :!: :-D
Z tym, że czasem rzeczywistość potrafi odbiegać od teorii ale to inna historia :)
Co do zakupu póki co... przyczaiłem się na coś... ale zobaczymy co z tego wypali.
Powiedzcie mi - bo chodzi mi nie ukrywam w tym momencie o koszty - ile liczyć taką "wyprawkę" i co pominąłem.
Załóżmy że kupiłem coś strzelającego więc muszę dokupić na moje:
(pomijam proch, kule/pociski i przybitki czy flejtuchy - tego jeszcze nie rozgryzłem)
- jakieś czyścidło
- klucz do kominka(ów)
- smar do gwintu kominka(ów)
- grajcar???

Jak wygląda sprawa zakupu broni w CZ? Mogę kupić i przywieźć do Polski? Bo proch - mając już broń i EKB to raczej tak? :P

I takie małe spostrzeżenie moje: o tym, że broń i osprzęt CP można na Allegro kupić to już wiedziałem dawno, ale nie bardzo z tego co tam jest wiedziałem co do czego i z czym to się je :lol:
Dopiero opisane już przypadkowe zetknięcie się z CP na strzelnicy i lektura paru tematów na forach tu i tam, uświadomiło mi, że można jakoś zacząć się tym "bawić" bez rzucania się od razu na głęboką wodę wiedzy i finansów.
W czym spora Wasza zasługa :brawo:
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Jak wygląda sprawa z kupnem w CZ to nie wiem ale jesli chcesz przechodzony to u Jacka lub Tomka. Przybitki czy flejtuchy to zal. co kupisz podobnie z grajcarem. Smary :lol: chyba kazdy stosuje inny smar a o samych smarach ich właściwosciach i koszerności to tomy juz na obu forach napisano i wychodzi na to że kazdy musi sam sie przekonac co mu pasuje :)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Scyzor - łatwo dawać rady oparte na uniwersalnych prawdach :-)
Generalnie -wszyscy strzelcy CP wspierają się wzajemnie. Po jakimś czasie dowiesz się, kto ma jaki charakter i w czyim towarzystwie będziesz czuł się lepiej, a z kim gorzej, ale nim nie nabawiłeś się uczulenia na kilka osób - staraj się spotykać z ludźmi. Oni podpowiedzą, poradzą, czasem wręcz bezinteresownie pomogą, a za jakiś zaś czas ten dług spłacisz pomagając nowym. Tak to działa.
Tomek z racji waszego sąsiedztwa i z racji fachowości to doskonała do tego osoba by Go uznać swym nauczycielem. Znam Go od wielu już lat. Jedyną Jego wadą, jakiej doświadczyłem jest czasem brak czasu, ale obyśmy tylko takie wady mieli. Ja mam pewnie całą masę dużo gorszych :ops:
Kupując u Tomka możesz oczekiwać nawet wycieczki an przestrzelanie kupowanej sztuki. No i zapewne zadba o wszystkie potrzebne Ci szpargały do tego byś mógł się nie martwić, ze o czymś zapomniałeś ;-)
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

I tak też mam zamiar czynić. Amen :)
Zasady forumowe są podobne widzę niezależnie od treści merytorycznej. I chwała Bogu :) :ok:
ODPOWIEDZ