Roger&Spencer Match - EUROARMS

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

Ale zebyscie sobie niemysleli, ze pojawil sie jakis cudak z pistoletem to pragne wyjasnic, ze ja od malego tylka bron dluga.
Z krotka wlasnie stawiam pierwsze kroki, wiec pewno jeszcze kilka dziwnych pytan zadam.
Pozdrawiam
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Gutek - RS23 są dwie, więc to nie idealne rozwiązanie ;-)
VAT jak łatwo zgadnąć to 23% liczone od ceny + koszt transportu.
Co do cła -nie mam bladego pojęcia. Zapytaj w Urzędzie Celnym. Mają obowiązek podania Ci tych informacji.

Thalon - nie uważam bym zjadł wszystkie rozumy. Też zadawałem, zadaję i zadawać będę masę pytań. Nie jesteś więc jedynym pytającym :D


A ta pierwsza śruba, ta mocująca osłonę spustu to RS20 :D
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

Ja kupowalem w Dixie gun Springfielda 1842.
Smialo moze liczyc, ze Vat + clo to 1/4 ceny broni +przesylka.
Jak kupujesz cos ponizez 100 dolarow ( z przesylka) to nie ma cla i vatu.
gutek
Posty: 42
Rejestracja: ndz 27.lut.2011 - 16:44
Lokalizacja: Białystok
Moja broń:

Post autor: gutek »

Tak właśnie słyszałem, że cło to 3% a vat normalnie 23%.
Płyną do mnie kulolejki, ale na Dixie wybór jest przeogromny http://www.dixiegunworks.com/default.ph ... 3a&&page=2
Edytowałem <gutek>
Ostatnio zmieniony pn 28.mar.2011 - 22:28 przez gutek, łącznie zmieniany 1 raz.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Na Twoje dylematy sam sobie musisz odpowiedzieć.
Pamietaj jednak, że kilka osób już z USA broń sprowadziło i klęli na jakość wykonania, a realizacja gwarancji to spory wyczyn. Wystarczy powiedzieć, że w Polsce wysyłać broni nie było można (z całą pewnością przesyłki są prześwietlane nim załadują je do samolotu przez ocean), więc wysyłka do naprawy gwranacyjnej była w zasadzie niemozliwa :-P
Po zmianie prawa może być jak w Niemczech, ale cena usługi pewnie zwali z nóg.
A tak na marginesie: skąd takie opinie o Michale?
gutek
Posty: 42
Rejestracja: ndz 27.lut.2011 - 16:44
Lokalizacja: Białystok
Moja broń:

Post autor: gutek »

Do Michała nic nie mam, warto u niego kupować i nadal będę to robił.
Michał jest w porządku, choć nerwus z lekka ;)
Wspomniałem na iweb, że sprzedaje mi Remingtona za 1200zł to naskoczył na mnie, że po co ja to piszę publicznie :oops:
Niby ok, ale sam ogłaszał się przecież, że może każdemu sprowadzić broń, czy inne akcesoria czarno prochowe, ceny podawał wtedy otwarcie, że powiedzmy ma kulolejkę Pedersoli za 260zł itp.
Nie wiedziałem więc, że z tym rewolwerem to jakaś tajemnica, w dodatku sam ustanowił takie ceny, a naskoczył na mnie co było dla mnie przykre.
Podałem link do strony jego sklepu to znowu zmył mi głowę, że to była tajemnica :-o a ja ten link uzyskałem z wyszukiwarki Google, strona sklepu była na publicznym serwerze, więc skąd miałem wiedzieć, że nie chce jej upubliczniać?
Jak chce się mieć coś prywatnego, to nie wysyła się na publiczny serwer, w innym wypadku naskakiwanie na kogoś kto znalazł ją bez trudu jest co najmniej dziwne.

Wracając do zakupów u niego, POLECAM Michała każdemu, ceny super niskie, człowiek rzetelny, dba o swój interes, bo ten interes to jego pasja.
Jestem zadowolony z rewolweru zakupionego u niego, i pewnie masz rację, lepiej brać u Michała, tyle że nie zawsze może mieć to co my chcemy, w tym wypadku pozostanie Dixie i alternatywy, ale może też być tak, co wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że Michał przejmie cały interes czarno prochowy, konkurencje wymiękną i dadzą sobie spokój, bo 90% klientów powędruje do Michała.
Blackpowder końcówka prochownicy Pedersoli 15zł, inny sprzedawca CP 20zł, a Michał 9zł xD
Ostatnio zmieniony pn 28.mar.2011 - 22:27 przez gutek, łącznie zmieniany 1 raz.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Faktura/paragon to podstawa do rękojmi ze strony sprzedawcy. Gwarancja to coś co daje lub nie producent. Rękojmia to okres 2 lat od wydania towaru, a gwarancja tyle, ile wymyśli sobie producent. Może to być rok. Może to być i 5 lat. Bywa też jednak, że gwarancji nie ma, a masz jedynie rękojmię, która jest zawsze.
Jeśli nie otrzymałeś dowodu zakupu - jest dość prosty i bolesny dla sprzedawcy sposób by ten dokument wyegzekwować. Nie wiesz jaki? Ja Ci tu nie podpowiem, bo to nie forum prawnicze, a i ja prawnikiem nie jestem ;-)

A co do cierpliwości, nerwowości itd, to chyba prawda leży gdzieś po środku. Ja też, jak mnie ktoś bombarduje dziesiątkami maili - przestaję je czytać. Podobnie reaguję na telefony z zastrzeżonych numerów. To nie brak szacunku czy olewactwo, a najprostszy odruch obronny.

Twoje pieniądze, Twoja decyzja. Już wiesz ile Cie to wyniesie w USA i wiesz też, że wcale tam lepiej być nie musi. Ja zaś życzę Ci byś był z każdego zakupu zadowolony bez względu gdzie go zrealizujesz:-)
gutek
Posty: 42
Rejestracja: ndz 27.lut.2011 - 16:44
Lokalizacja: Białystok
Moja broń:

Post autor: gutek »

Też myślę że wina leży po obu stronach, więc przeprosiłem Michała, nie jestem wcale jakiś konfliktowy a Michał wywarł na mnie pozytywne wrażenie.
Wracając do rachunku poproszę o jakieś wystawienie go dla mnie, nie musi to przecież być paragon fiskalny, wystarczy jakikolwiek papierek z treścią, ze przedmiot kupiłem w firmie tej a tej, numer seryjny broni i komu sprzedano.
Rachunku nie wystawia się też czasami bo..... lepiej nie pisać
A co do milczenia na pytania w mailach to też nie mam jemu nic za złe, człowiek ma zwłaszcza teraz masę spraw, zapewne wielu chętnych do zakupu broni, i rozumiem go bardzo dobrze.
Gdy coś wypatrzę nie omieszkam najpierw zapytać Michała, czy jest mi to w stanie sprowadzić, a dopiero gdy odpowiedź będzie negatywna, wtedy można w Dixie robić zakupy, tak jak z tymi kulolejkami których po prostu nie miał, tzn ma ale Pedersoli 150% droższe od Lee, ale i 150% lepsze od Lee.
Przepraszam za off top, a Michała pozdrawiam i życzę mu pełnego sukcesu na rynku czarno prochowców
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Przepraszam, że tak Cię przyduszałem. Nie gniewaj się i nie myśl, że jestem adwokatem, któregoś ze sprzedawców. Strzelam od wielu lat i Michała, Tomka, Jacka, Mariusza i paru innych znam osobiście, więc jak coś jest nie tak to pytam bo może da się jakoś pomóc obu stronom transakcji :-)


Sprawdzaj też na Tracku. Tam bywa taniej jak w Dixie.
gutek
Posty: 42
Rejestracja: ndz 27.lut.2011 - 16:44
Lokalizacja: Białystok
Moja broń:

Post autor: gutek »

W żadnym wypadku nie gniewam się, napisałem do Michała prośbę o przesłanie jakiegokolwiek dowodu zakupu, żeby gdy będę wyrabiał EKB mieć jakikolwiek papier legalności broni.
A do broni to marzy mi się http://www.trackofthewolf.com/Categorie ... um=AAJ-429
Gdybyś potrzebował prasy do nabijania bębna to Michał ma zdecydowanie najlepsze z widzianych przeze mnie do tej pory, i jeżeli ktoś będzie zainteresowany to zrobię kilka fotek i zważę ją.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zrób fotki, zważ i napisz na czym polega wyższość tej, którą zachwalasz. Może jakieś porównanie zrobisz z innymi skoro uznałeś, że ta najlepsza z widzianych przez Ciebie.
Prasę mam i świetnie spełnia swe zadanie, ale zapewne inni też zechcą kupić, więc warto by mieli rozeznanie. Ponadto - może ta Michała będzie o tyle lepsza, że warto będzie dokonać zmianę :D
Proponuje jednak - aby było czytelniej - o prasach porozmawiać w osobnym temacie.

Rugera już pokazywałem: http://www.forum.blackpowder.pl/viewtop ... c&start=30
Też mi sie podoba, ale R&S też ładny.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

"gutek"....... jestem upird....wy
Czy Ruger jest REPLIKĄ czegoś historycznego?
Śmiem wątpić.....



a to tak by zamieszać..... i sprowokować do myślenia......
gutek
Posty: 42
Rejestracja: ndz 27.lut.2011 - 16:44
Lokalizacja: Białystok
Moja broń:

Post autor: gutek »

Ruger historyczny raczej nie, Wojtek rusznik też się o to sprzeczał, ale w oko mi wpadł ;)

Wracając do Michała, napisał że wspominał o tym, iż wyśle mi rachunek vat na maila, po prostu potrzebuje czasu aby się ze wszystkimi zamówieniami uporać.
Zapomniałem o tym, bo biorę leki przeciwdepresyjne, które działają dość miażdżąco na moją pamięć :( mam nadzieję że mi wybaczycie, zaraz zmienię moje poprzednie wpisy, aby ktoś przypadkiem nie nabrał głupich pomysłów do głowy.

@mkl1 to moja pierwsza broń, dlatego jestem taki w gorącej wodzie kąpany, ale szczerze to coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem w przyszłości ponownie R&S z tym że w wersji match, i z tuningiem, bo ta broń którą mam teraz niech posłuży mi do nauki, jest Ok, ale na bębnie już są widoczne niewielkie zarysowania spowodowane nieumiejętnym wyjmowaniem, i dlatego właśnie Michał odradzał mi match, żeby najpierw uczyć się na czymś tańszym, i jak już w pełni poznam rewolwer z każdej strony, to mogę się zabrać za coś droższego, czy lepszego.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Mirku - (nie)stety historyczny nie jest. Cieszę się z tego powodu, bo bym miał kolejny wydatek ;-)
Jeśli ktoś kupi - to jego zmartwienie, a nie nasze. Szkoda naszych nerwów. Zobacz jak na iwebie ludzie podbijają sobie ciśnienie. Po co to.
Wypada wyciągnąć lekcję z obecnego stanu i przeszłości. Ludzie kupowali pokątnie remiki. Na allegro otwarcie je sprzedawano, z Niemiec jechały i Policja otrzymywała o tym fakcie informacje, a czepiała się posiadaczy ... Navików.
Może w następnej zmianie ustawy będzie wykreślona granica 1885, a pozostanie tylko rozdzielne ładowanie? Wcale bym się nie zdziwił. In line też fajne są. Na dziś jednak wymagają zezwolenia.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wczoraj poprawiłem spust. Zmierzony opór wynosił dotychczas 2,1 kg Wcześniej było jeszcze gorzej. Obecnie opór to 400 gram. Oczywiście można kombinować dalej, ale uważam, że tak na dziś to wystarczy. Mam nadzieję niebawem sprawdzić jaki wpływ ma ta zmiana na celność :-)
ODPOWIEDZ