Przepis na zdjęcie na forum

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Przepis na zdjęcie na forum

Post autor: mkowalczuk »

Jeśli mamy nieodpartą potrzebę podzielenia się z bliźnimi jakimś obrazkiem - musimy go najpierw umieścić na jakimś serwerze w sieci. Morze to być dowolny serwer. Ja zrobiłem to jednak na przykładzie fotosik-a.

Otwieramy stronę fotosika i albo się najpierw logujemy na swe konto, albo naciskamy na przycisk zaznaczony na obrazku na czerwono.

Obrazek

Otworzy się kolejna strona gdzie znów - -naciskamy przycisk, który zaznaczyłem:-)

Obrazek

Kolejna strona to przeszukiwanie naszego komputera celem odnalezienia zdjęcia które chcemy opublikować. Znajdujemy je i zaznaczamy klikając myszką. Jego tytuł powinien pojawić się na dole w ramce: "nazwa pliku".

Obrazek

Klikamy: "Otwórz". To to na czerwono ;-)

Obrazek
Zdjęcie wybrane. Program prosi o potwierdzenie wysyłki. Jak zwykle klikamy na zaznaczony przycisk. Dodam tylko, że ten przycisk w rzeczywistości nie będzie zaznaczony:-))))

Obrazek

Chwilę trwa, aż plik się załaduje na serwer. Po jakimś czasie pojawia się kolejne okienko, które namawia nas do publikacji kolejnego zdjęcia. Jeśli nie mamy takiego zamiaru musimy przewinąć stronę.

Obrazek

Przewijamy do tego miejsca co zaznaczyłem, tj. "Kody na forum dyskusyjne".

Obrazek

Następnie wybieramy interesującą nas opcję. Zwykle jest to: "Miniaturka na forum (.........." No to zaznaczone na czerwono:-) Wybór polega na zaznaczeniu i całego tekstu z ramki. Jest dość długi, więc zadbajmy by zaznaczyć cały, a nie tylko widoczny kawałeczek. Tekst się w ramce przewija. Po zaznaczeniu CTRL+C czyli kopiuj.

Obrazek

Otwieramy temat, w którym chcemy się popisać i w okienku edycji wklejamy otrzymany wyżej kod - CTRL+V

Obrazek

Wygląda, że jakimś cudem kolejny raz się udało:-)

Obrazek

Mam nadzieję, że pomogłem.
ODPOWIEDZ