Propozycja stworzenia działu

podstawowe informacje
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Propozycja stworzenia działu

Post autor: mkowalczuk »

Geneza pomysłu jest bardzo stara. Już od paru lat kilku userów obu for zauważało, iż starzy odpływają, zmniejszyli ilość swych wypowiedzi, że nie wdają się w czasem zupełnie niepotrzebne nikomu dyskusje.
Z drugiej strony, czego sam doświadczyłem parę razy, a pewnie nie tylko ja: konstruktywne tematy często toną pod zalewem popisów słownych mniej, lub bardziej odbiegających od tytuły topiku.
Na bazie tych doświadczeń i obserwacji z paroma Kolegami rozważałem czy jest sposób by skutecznie zatrzymać starych na forum i przekonać ich, iż pisanie na temat ma głęboki sens.
Owszem jest teoria, która mówi, że co jakiś czas starych na forach trzeba poddać „eutanazji”, by młodzi mogli pleść te same bzdury, popełniać te same błędy, jakie popełnialiśmy my, ale chyba zła droga, bo starzy będą wraz ze swym doświadczeniem odchodzić, a nowi nie powinni zaczynać od zera, gdyż nigdzie tak nie zajdziemy.

Jakie rozwiązanie?
Na początku lutego rozmawiałem o tym z Wojtkiem. Jeśli się, więc zgodzisz Wojtku, to może warto nasz pomysł zrealizować tu i teraz.
Blackpowder i iweb to nie fora konkurencyjne, a wzajemnie się uzupełniające. Od dawna wiemy, że tego co tam się nie dało zrobić -robiono często z powodzeniem tu, a więc stwórzmy dział który można nazwać dowolnie: "Porady weteranów”, „Klub Wzajemnej Adoracji" czy jakoś inaczej. Zamknijmy go przed możliwością pisania przez wszystkich, a pozwólmy pisać grupie. Dział nie powinien być jednak zamknięty na nowych, bo jak rozmawialiśmy: grono startowe decydowałoby o przyjmowaniu nowych na podstawie ich publikacji, które uzna się za wartościowe.
Jeśli mądrze zaplanujemy ten dział: będzie piękne ładna, zgrabna encyklopedia wiedzy w możliwie czystej formie.
W zasadzie w lutym powstała lista osób, które powinny być grupą początkową. Nie czuję się jednak upoważniony by ją publikować samodzielnie. Jeśli więc Wojtek się zgodzi – niech przedstawi wspomnianą listę, bo większość jej uczestników pewnie nie wie, iż są zamieszani w ten pomysł

Czemu piszę publicznie? Czemu tego nie załatwiamy za Waszymi plecami? Liczę na wsparcie nie tylko tych, którzy czują się na siłach uczestniczyć w pomyśle aktywnie, ale również mam nadzieję, że przyszli czytający docenią ten pomysł i mu przyklasną.
Podkreślam: nie ma zamkniętych drzwi. Czytają wszyscy, a piszą członkowie "klubu". Napisanie solidnego tekstu, opracowania, który znajdzie uznanie członków „klubu" to zaproszenie do środka w charakterze piszącego.

Co Wy na to?

Wojtku/Ruszniku - co Ty na to?
Mirass
Posty: 24
Rejestracja: ndz 06.sty.2008 - 20:51
Lokalizacja: Z pod Warszawy
Moja broń:

Post autor: Mirass »

Jestem jak najbardziej za .
Na pewno młodym adeptom CP (takim jak ja) pozwoli ta na usystematyzowanie wiedzy.
Z powodu ograniczenia liczby piszących do ludzi mających wiedze merytoryczną, wątki powinny być przejrzyste, jasne i czytelne. W wielu sprawach nie powinno być problemów z odsianiem plew od ziarna.

JESTEM ZA
Mirass
Awatar użytkownika
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob 18.sie.2007 - 14:50
Moja broń:

Post autor: nowicjusz »

Popieram! Ostatnio ciężko jest coś ciekawego znależć w ogromie wodolejstwa i popisów krasomówczych. Ponadto może utworzyć "kącik pytań wszelakich" gdzie bardziej doświadczeni koledzy odpowiadali by na WSZYSTKIE pytania "młodzieży" bez arbitralnego odsyłania do lupki. Prawo do udzielania odpowiedzi powinni miec członkowie "klubu weteranów" żeby uniknąć wspomnianego wodolejstwa i udowadniania całemu światu swojego niezaprzeczalnego i bezdyskusyjnego GIENIUSZU.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Witajcie
Wiem, że na iweb pomysł nie do końca się spodobał, a niczego nie zamierzam robić na siłę. Tu dzięki Wam i dzięki rozmowie z Tomkiem.44 wiem, że atmosfera dla pomysłu jest sprzyjająca.

Prosiłem Wojtka o zgodę na rozwinięcie opisu i przedstawienie listy userów, którzy na początek "dostąpią zaszczytu" tyrania dla innych.
Jeśli sę zgodzą, jeśli przyjmą swe uczestnictwo oraz jeśli zaakceptują np. publikację wcześniejszych swych opisów, to szybko powinniśmy mieć całkiem fajną "encyklopedię".

Sam długo nie pisałem, więc też chętnie się podzielę tym co mam i co wiem oraz tym czego się dowiem w przyszłości :)


Zastanawia mnie forma tego pisania. Z jednej strony: dział, z drugiej zaś strony, może w każdym z istniejących działów umieścić część przyklejona na górze? Mam cichą nadzieję, że opisów będzie wiele, np. że za chwilę będzie komplet opis rewolwerów Colta, ale przecież nie musimy mnożyć tematów celem opisu poszczególnych jednostek broni, a je grupować, więc nie namnoży się zbyt wiele tematów przyklejonych.
A może jest jakiś inny pomysł by to ogarnąć w jakąś przyjazną dla wszystkich formułę?
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Moim zdaniem pewne, zasadnicze tematy powinny być 'przyklejone', aby z opływem czasu nie ginęły. Już to kiedyś na tym forum postulowałem, jak nie poskutkowało, to dopisywałem coś tylko dlatego, aby weszły 'na górę'. Przykład - 'jak kupować colta', 'jak umyć colta'. Te opracowania cpt. Nemo zasługują na to, aby być widoczne. Jest jeszcze trochę w innych działach, o podobnej randze.
Dołączyłbym do tego zasady postępowania w sytuacjach awaryjnych - np w rewolwerze pękła sprężyna główna, zapasowej nie ma, a komory załadowane. Co zrobić, aby bez dłubaniny bezpiecznie wystrzelić ? Jest sposób, gdy będzie druga osoba do pomocy. Może sam kiedyś podam tę instrukcję. Rozpisałem się...
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wielebny - chyba to faktycznie najrozsądniejsze rozwiązanie. Nie wymaga to tworzenia grupy "uprzywilejowanych userów", a powoduje jedynie, że musi być wyznaczony ktoś, kto będzie przyklejał interesujące tematy.

Są do rozstrzygnięcia jeszcze dwie/trzy kwestie:
1. czy piszący ma stracić prawo do swej pracy - uważam, że nie. Jeśli kiedyś zechce wycofać swój tekst, to powinien mieć do tego pełne prawo.
2. aby uniknąć "znikania" zdjęć - publikacja powinna odbywać się w formie zapewniającej utrzymanie zdjęcia w publikacji czyli: w grę powinny wchodzić formaty np.: doc lub pdf.
3. Przydatny by był korektor tekstów. Doskonale w tej roli sprawdza się MaciekP. Często się z Nim spierałem o drobiazgi, ale ma gość do tego niebywałe zdolności. Maćku - jeśli się byś przyłączył do pomysły - to Ciebie bym proponował zatrudnić w roli "przyklejacza" tematów :-)



Co do formy publikacji - próbka/kopia robocza artykułu z szuflady:
http://rapidshare.com/files/210727075/Z ... a.pdf.html
Hasło do otwarcia pliku: "blackpowder".
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Mam informację, że Maciek na dziś ma wieksze zmartwienia:-(

Mam nadzieję, że szybko Kolego wócisz do zdrowia i jeszcze nie raz się ostro pokłócimy.

---------
Jeśli są chętni do realizacji pomysłu: to fajnie, a jeśli nie ma takowych, to zapewniam, że sam nie będę się wygłupiał :oops:
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Pomysl bardzo dobry,przykladem moze byc temat : ,,Materialy dotyczace legalnosci Broni CP" na iwebie, własciwy temat sie rozmywa a narasta czcza gadanina bojazliwych :/
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Cóż - wydawało mi się, że pomysł nie jest zły, ale chyba chętnych by go wprowadzić w życie niewielu.
Rusznik, który był współtwórcą tego pomysłu sił ma chyba jedynie na strzelanie.

Za chwilę, jak się nic nie zmieni będziemy jak kowboje ..... . Przejdziemy do historii przytłoczeni pytaniami, lękami, sensacjami i odgrzewanymi linkami :-(
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Nawiąże do Twego motta - bądź dobrej myśli. Forum dopiero odzyskuje oddech. Wypowiedzi infantylnych bądź jątrzących, czy wręcz obraźliwych chyba nie chcemy. To forum jest w pewnym, dobrym tego znaczeniu słowa elitarne
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dużo racji w tym co mówisz.
Obiecuję, że jeśli będą chętni do pracy - nie będę stał z boku.

Aby dowieść, że troszkę otuchy wlałeś we mnie zmieniam motto :-)
Awatar użytkownika
Jankesszuwarek
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:22
Lokalizacja: Trójmiasto
Moja broń:

Post autor: Jankesszuwarek »

Koledzy jak zwykle z wiosną przychodzi mase "nowych" którzy mają złote rady i sposoby. Niestety potrafią zaśmiecic wszystkie tematy i nic z tego nie wychodzi. Na sąsiednim forum czytająć topik patrzę kiedy dołączył do nas i podchodzę z rezerwą do tego co pisze. Nie mam wiele do powiedzenia w istotnych sprawach więc się nie odzywam. Przekazuję swoją wiedzę oczywistą na forum a tajemnice na PW.Rusznik napewno zrobiłby dobrą robotę , ale trole zakrzyczą i zaśmiecą :(
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Jak pisał mkowalczuk nie kazdy bedzie mogl pisac w tych tematach wiec bedzie ok.
tomek.44
VIP
Posty: 98
Rejestracja: wt 10.paź.2006 - 15:58
Moja broń:

Post autor: tomek.44 »

jak juz Mkowalczuk pisal ja jestem za.
co do przyklejania tematow to jezeli w dziale bedzie ich niewiele powiedzmy z 5 to spoko inaczej to nie bedzie mialo sensu bo wyjdzie 1/2 strony przyklejonych - w takim przypadku proponowal bym raczej przyklejenie tematu " ciekawe wątki" a w nim linki do nich.

co do publikacji w doc badz pdf to mam zarejstrowane czasopismo internetowe "broncp" na nim w postaci artykulów mozna zamiescic te teksty

jest testowo stworzony dzial zaawansowani gdzie pisac beda mogly tylko osoby z dostepem ale nie wiem czy sie to sprawdzi.

mysle ze lepszym dzialaniem bedzie dbanie przez wszystkich o czystosc tematów, o nierozmydlanie ich.
jezeli temat bedzie zbaczal to posty albo pojdą do kosza albo zostaną wydzielone w nowy interesujący temat
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

tomek.44 pisze:mysle ze lepszym dzialaniem bedzie dbanie przez wszystkich o czystosc tematów, o nierozmydlanie ich.
jezeli temat bedzie zbaczal to posty albo pojdą do kosza albo zostaną wydzielone w nowy interesujący temat
Podpisuję się pod tą zapowiedzią, myślę, że na obietnicach się nie skończy.
ODPOWIEDZ