Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1173
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: zbiho »

Tak mi się wydaje że po pięciu łuskach 45/120 kalibrowanych po całości to ta prasa za 300 się rozleci w kawałki.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1082
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

A dlaczego miałaby się rozlecieć? Elaboracja 45-120 jest bardziej obciążająca dla prasy niż elaboracja 45-70 ?:-) Używam jej regularnie i jestem bardzo zadowolony z niej mimo, że nie przykręcam jej do stołu.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1061
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: mar_kow »

zbiho pisze: ndz 03.kwie.2022 - 10:04 Tak mi się wydaje że po pięciu łuskach 45/120 kalibrowanych po całości to ta prasa za 300 się rozleci w kawałki.
Mam Challenger'a kupionego jako używkę za mniejsze pieniądze. To chyba najbardziej optymalny zakup na lata...
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1173
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: zbiho »

Irek M pisze: ndz 03.kwie.2022 - 10:29 A dlaczego miałaby się rozlecieć? Elaboracja 45-120 jest bardziej obciążająca dla prasy niż elaboracja 45-70 ?:-) Używam jej regularnie i jestem bardzo zadowolony z niej mimo, że nie przykręcam jej do stołu.
A może nie jest? Kalibrowałeś kiedy używaną łuskę po całości? masz matryce 45/120? Dlaczego nie powiedzieć, że dłuższą łuskę się lżej kalibruje i mniej obciąża prasę? No chyba logiczne że dłuższa łuska będzie stawiała większy opór.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1082
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Sorry ale dla mnie to co piszesz nie jest logiczne.
Andy88
Bywalec
Posty: 307
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: ndz 03.kwie.2022 - 14:36 Sorry ale dla mnie to co piszesz nie jest logiczne.
Dobra kupiłem praskę lee na olx za 320 zł i po temacie
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1082
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Andy88 pisze: śr 06.kwie.2022 - 17:10
Irek M pisze: ndz 03.kwie.2022 - 14:36 Sorry ale dla mnie to co piszesz nie jest logiczne.
Dobra kupiłem praskę lee na olx za 320 zł i po temacie
To było do Zbyszka tą razą , nie do Ciebie :-)
Z prasy będziesz mega zadowolony bo za jej pomocą i kalibrujesz i elaborujesz. Musisz tylko doświadczalnie dobrać dla danych pocisków głębokości wciskanych pocisków.
Andy88
Bywalec
Posty: 307
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Witam ponownie więc ostatnio byłem w Saguaro Arms osobiście i naprawili mi te latające pierścienie już są stabilne dokręcili parę śrubek oraz zamontowali mi muszkę tunelową. Niestety okazało się że trochę sknociłem podstawę muszki i dało się ją założyć tylko drugą stroną ale wygląda nadal dobrze i jest solidnie zamontowana. Poza tym zrobiłem też małe zakupy wszystko jest na zdjęciach. Ponieważ niewiele wyszło Sharpsów Sniper dlatego zastanawiam się czy jestem pierwszy który założył na ten model karabinu muszką tunelową,przy okazji jak myślicie ,który insert do muszki(na zdjęciu) według was jest najlepszy?
Załączniki
inserty.jpg
akcesoria.jpg
Sharps_z_muszka2.jpg
Sharps_z_muszka.jpg
Andy88
Bywalec
Posty: 307
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Witam ponownie muszę wrócić do dawnego tematu chyba z 4 strony o przenikaniu smaru do prochu bo wczoraj chciałem otworzyć pocisk, który jakiś rok temu nie wystrzeliłem na strzelnicy i po wyjęciu z łuski proch twardy jak kamień ,że trzeba było wyskrobywać.Podejrzewam ,że to od przenikania smaru do prochu bo od czego innego? Tak więc jak kiedyś mówiłem ,że przybitka kartonik wystarczy a wy się ze mnie śmialiście to teraz wam rację przyznaję.Tylko pytanie mam jak to zabezpieczyć żeby smar nie przenikał?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1082
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Mnie się wydaje Andy, że wróciłeś do swojego stylu znaczy do pisania głupot. Pomyśl przez chwilę - ale nie oszukuj - jeśli proch upaprzesz smarem to całość będzie zbrylona na kamień czy odwrotnie? Strzelam z patronów wykonanych prawie 3 lata temu, nie sprawdzam czy proch zbrylony czy nie.
Ale mnie ciekawi co innego. Jak otworzyłeś pocisk?????
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1061
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: mar_kow »

Irek M pisze: śr 20.kwie.2022 - 15:14 [...]
Ale mnie ciekawi co innego. Jak otworzyłeś pocisk?????
Nie zrobił sobie krzywdy to najważniejsze... :)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1173
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: zbiho »

Miał widocznie pociski płaszczowe :-P Jak już się naigrawamy.
Andy88
Bywalec
Posty: 307
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

O jej w sensie wyciągnąłem pocisk z łuski wiecie o co chodzi popełniłem błąd językowy.
Poza tym jak nie smar zbrylował prochu to co to mogło być?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1173
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: zbiho »

Wilgoć. :cry:
Andy88
Bywalec
Posty: 307
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Dobra koniec żartów już rozumiem, muszę zadbać by łuski były dobrze osuszone i nic się do nich nie kleiło/przyczepiało.
W związku z tym już wypolerowałem łuski chodź zajęło mi to jakieś 3 godziny a jeszcze jest pole do popisu a te wnętrze też polerowałem
ale idealne chyba nie będzie wszystko jest na załączonym obrazku przed i po polerowaniu.Muszę jednak zadać pytanie bo w Saguaro mówili ,że do formatowania łusek wystarczy coś tłustego i pytanie brzmi co tłustego by się do tego najlepiej nadawało?
Załączniki
luski-polerowanie.jpg
ODPOWIEDZ