Hajda na Moskala

Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Hajda na Moskala

Post autor: Samuel Hawken »

Wczoraj na ternach należących do Muezum wsi radomskiej odbyło się jedno z największych widowisk poświęconych powstaniu styczniowemu w którym my, Bracia Kurkowi z Czerska razem z naszą armatą mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Właśnie przez tę armatę organizator „wcielił” nas do artylerii kozackiej biorącej udział w pacyfikacji wsi, której ludność pomagała powstańcom. Podczas pacyfikacji wojska carskie dopuściły się rzeczy niebywałych; mordowały, grabiły i gwałciły bezbronnych włościan. Z racji naszych patriotycznych przekonań czuliśmy się trochę nieswojo w roli, do jakiej nas wyznaczono, dlatego w czasie „mordowania i grabienia” nie przejawialiśmy zbytniej inicjatywy. Niemniej z ręka na sercu mogę Was zapewnić, że już po wszystkim rozstaliśmy się w wielkiej przyjaźni z obietnicą, że za rok również weźmiemy udział w następnej, już jubileuszowej inscenizacji.
http://miasta.gazeta.pl/radom/1,48201,4847512.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 28.sty.2008 - 21:58 przez Samuel Hawken, łącznie zmieniany 2 razy.
Krzysztof Pawlik
Posty: 87
Rejestracja: ndz 15.paź.2006 - 22:58
Moja broń:

Post autor: Krzysztof Pawlik »

cytat" dlatego w czasie mordowania i grabienia nie przejawialiśmy zbytniej inicjatywy"

A co z gwałceniem? :D
Krzysztof
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Post autor: Łucznik »

Nu, patrzaj. Jaki dociekliwy.
Wnioskowanie statystyczne (estymacja) pozwala na samodzielne udzielenie sobie w miarę właściwej odpowiedzi bez zadawania krępujących pytań.
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

,,grabiły i gwałciły bezbronnych włościan'' .....No no no :P zaczyna być ciekawie :-D
Jednak zdjęcia wolał bym z gwałtów włościanek jak już :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Są tacy co na gwałty, rabunki i mordy starcza sił a są tacy co muszą z czegoś zrezygnować. :ops:
Ale nie rezygnuje się z najlepszych momentów imprezy. :lol:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Samuel Hawken »

Czytając Wasze posty odnoszę wrażenie, że niektórzy bardzo żałują, że nie poszli z nami na styczniową wojnę. I słusznie, naprawdę jest czego żałować.
W niedzielę wieczorem Telewizja POLSAT jako jedyna nadała krótki reportaż z naszej potyczki. Nie musze chyba dodawać, że informacja ta ukazała się w WYDARZENIACH jako ostatnia, po newsach o strajkach, wypadkach drogowych, powodziach, pożarach, pijanych kierowcach i przekrętach gospodarczych. Mam świadomość, że gdyby w czasie radomskiej imprezy wydarzył się jakiś nieszczęśliwy wypadek, to zapewne wszystkie stacje telewizyjne poinformowałyby swoich widzów o tym interesującym zdarzeniu. W zależności od skali nieszczęście, taka informacja mogłaby pojawić się nawet jako pierwsza! Moim zdaniem przyszli organizatorzy tego typu imprez powinni mieć to na uwadze. A przynajmniej w ramach promocji widowiska namówić kasjera do defraudacji nierozliczonych finansów imprezy.

http://picasaweb.google.pl/maarcinos/Po ... Radomskiej
Ostatnio zmieniony wt 29.sty.2008 - 13:32 przez Samuel Hawken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 39
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 15:44
Moja broń:

Post autor: Sebastian »

To teraz juz wiesz dlaczego nie nalezalo rezygnowac z gwaltow... ;)
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Tylko że wtedy pokazywali by w późnych godzinach :-( :-P Ale za to na pewno by pokazali i to z wieloma powtórkami na Polsacie 2 :-D :-D
Awatar użytkownika
Szuwaks
Posty: 43
Rejestracja: pn 23.paź.2006 - 22:55
Lokalizacja: Poduszkowo
Moja broń:

Post autor: Szuwaks »

W niedzielnych „Wydarzeniech” nie było również najświeższych informacji z uczuciowego życia Dody, co odbieram jako zwykłe lekceważenie potrzeb większości telewidzów.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Główne nieszczęście naszych mediów nie polega na tym, że się daje "newsy" typu: co porabia jakaś idiotka z tzw. "hajlajfu", bo to się robi na całym świecie, lecz polega na tym, że do absurdu doprowadzono zasadę: dobra informacja to jest zła informacja. Szuka się za wszelką cenę różnych "zadym" i cokolwiek, nawet najgłupszego i kłamliwego, pierdnie PiS, zaraz idzie na czołówki, zresztą dotyczy to po części także PO. Teraz spodziewam się eskalowania informacji o fali roszczeń płacowych, strajków na tym tle, co "oczywistość oczywista", że będzie winą Tuska, a nie wszystkich poprzednich ekip rządowych z kaczorstwem na czele. Interes kraju, np. potrzeba okiełznania obłędu związków zawodowych czy racjonalnych granic rozmowy z Kościołem (jak np. w katolickiej Hiszpanii), idzie na plan dalszy, a liczy się interes partyjny i przyszłe wybory. Piłsudski miał rację - "partyjniactwo" to najgorszy syf życia politycznego. Mówię oczywistości, ale chciałem sobie ulżyć, za co przepraszam PT Kolegów.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Zazwyczaj jak się coś komuś stanie to ludzie "z zewnątrz" dowiadują się ostatni. Taka jest prawda; tabu działa.
Pozdrawiam!
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Mój wczorajszy post o mediach jest niezborny i nawet jak na ten poziom uogólnienia - dziurawy myślowo. Odzwierciedla on aktualny stan mego umysłu i nie może być inny, bo (teraz Was troszkę chcę ubawić) dowiaduję się oto:

wszystkie trzy kucharki w chełmskim szpitalu strajkują i na obiad będzie chleb z masłem, ale nic to, bo strajkują tam również praczki, więc pacjenci niebawem będą chodzić w brudnych gaciach oraz śmierdzących majtkach, ale to oczywiście nie wszystko, gdyż rzecz jasna strajkują w Chełmie lekarze, pielęgniarki i położne, a jakiś stary ordynator, który przypadkiem nie strajkuje, podjął się wykonywać pacjentom zastrzyki, bo kiedyś widział, jak to się robi.

Po co nam Mrożek, tzw. życie jest bogatsze.
Awatar użytkownika
Szuwaks
Posty: 43
Rejestracja: pn 23.paź.2006 - 22:55
Lokalizacja: Poduszkowo
Moja broń:

Post autor: Szuwaks »

Z przyczyn oczywistych erotyczno-uczuciowe życie Pani Dody nie bardzo mnie interesuję, gdyby jednak ktoś z moich pobratymców chciał wiedzieć, jak ciekawie i pożytecznie można spędzić wolny czas bez konieczności obcowania z Kaczyńskimi, Kamińskimi, Kurskimi, Karskimi, Fotygami i temuż podobnymi, to odsyłam do filmu.
http://www.youtube.com/watch?v=l_wWceoS ... re=related
Awatar użytkownika
Punio
Posty: 30
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 13:08
Moja broń:

Post autor: Punio »

To jest bardzo ciekawe spędzanie wolnego czasu.
Można też tak, jak to namalował Keith Haring:
Obrazek
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Zachowanie Kotów potwierdza zapowiedzi speców od pogody - marzec w tym roku będzie już w lutym.
ODPOWIEDZ