Remington….ciąg dalszy...

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Ten Expert to jakoś tak samo przyszło.. :-)

Co do Remi to miałem w ręku rewolwer Krzysztofa Pawlika z którego strzelał na MŚ. I o ile rękojeść do Navy uznaje za małą i niewygodną to Remi po odciągnięciu kurka nie daje się chwycić. Ja nie potrafię. W stanach jest wersja z większą rękojeścią. I dla mnie to byłoby świetne.
Rogers & Spencer - ten jest doskonały do trzymania. Tego bym sobie z chęcią kupił.

Za to wspaniałą rzeczą w obu tych rewolwerach są przyrządy celownicze. Dla mnie ideał.

O pobojczyku ani o strzelaniu z Remi nic nie wiem. Może i być super celny ale nie na moje rączki. ;-)
Pozdrawiam!
Hawken68
Posty: 17
Rejestracja: sob 09.gru.2006 - 18:50
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re

Post autor: Hawken68 »

WItam!Miałem w ręce Remika z powiększonymi rękojeściami,dla mnie za duże,mam dość małe dlonie.Rogera i Spencera w rękach nie miałem,ale nie wygląda zle choć przez pobojczyk bardziej młotkowo niż smuklejszy Remik!Na allegro był kiedyś z mosiężną ramą,calkiem niezle wyglądał,ten na podanym linku wygląda bardzo"high tech",a nie jak replika rewolweru z XIX w.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

mkowalczuk pisze:Przyzwoity człowiek pownien cieszyć się, że Smoking Gun wyszedł z tego cało, a nie doszukiwać się przyczyn niezamknięcia SG na parę lat :-P
Marku – jestes jedyny, ktory zauwazyl ten „drobny“ szczegol.

Serdecznie Ci za to dziekuje (naprawde jedyny!!!). :-)

PS.

Dobry adwokat jest czasem duzo wart!!! :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Oskar - nie ma, o czym gadać.

Nie zwalaj niczego na brak czasu i zaplanuj sobie czas na tegoroczne imprezy. Raz udało mi się Ciebie wyciągnąć. Nie było kolejnego razu, więc zaczynam myśleć, że żałujesz wyjazdu na Śląsk.
waliza
Posty: 22
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 23:10
Moja broń:

Post autor: waliza »

Chyba zostalem zle zrozumiany. Prawnikiem nie jestem i chodzilo mi raczej o to że nie SG powinni zamknac tylko to ze skoro nie skazali to nie bylo za co a jak nie bylo za co, to czemu bron zawinęli. Po wyjasnieniach powyzej widze, że jednak jest takie rozwiazanie mozliwe.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

mkowalczuk pisze:Zapewne broń została zatrzymana nim dotarła do adresata.
Żaden sędzia by nie skazał Smoking Guna za "nieposiadanie" remingtona, a za jedynie zamiar posiadania.
Co więc pozostało jeśli nie było możliwości sporządzenia aktu oskarżenia do sądu? Umorzyć postępowanie, co uczyniono.
Czy zaspokoiłem Twą Ciekawość? To jest możliwe, a nawet zgodne z prawem!
waliza
Posty: 22
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 23:10
Moja broń:

Post autor: waliza »

Przeczytałem. Zrozumiałem,nawet napisałem o tym juz powyzej , ale dzieki Twej uprzejmosci przeczytałem to drugi raz. Teraz nie dosc ze zrozumiałem to jeszcze sie utwierdziłem w tym na mur-beton, że to mozliwe.Ciekawośc zaspokoiłem również. Ponownie dziękuję.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Byłbym bardzo ostrożny we wszelkich "interpretacjach prawnych", dopóki nie poznamy stanu faktycznego, który jest znany tylko policji i kol. SG. Szkoda, że został wymazany najważniejszy fragment uzasadnienia o umorzeniu postępowania. Bez tego cała ta dyskusja to ble-ble.

PS. Teoretycznie "możliwość sporządzenia aktu oskarżenia" istnieje także za usiłowanie.
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Oskar cieszę się że chociaż tutaj zacząłeś się odzywać :P
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Maćku
Czym innym jest próba przemytu (facio z fantami jest na porzejściu) czu usiłowania zabójstwa (ktoś strzelił, ale nie trafił), a zupełnie czym innym zatrzymanie przesyłki do kogoś z przemiotami zabronionymi!

Wiem - czasem trudno zrozumieć proste nawet przypadki prawne. To jednak skomplikowane nie jest.
Wytłumaczę to bardziej dobitnie (wszelka zbieżność zdarzeń i sytuacji jest przypadkowa - to przykład teoretyczno-edukacyjny): ktoś wysyła do Ciebie kilka sztuk np. 9 PARA. Wsadza do koperty kilka kulek, adresuje i wysyła do Ciebie. Poczta to wyłapuje i zawiadamia Policję. Uważasz, że powinni Cię wsadzić?! Sądzisz, ze normą powinno być zawleczenie Cię do Sądu?
Mam nadzieję, że źle odczytałem Twoje wystąpienie;-)
...................

Dajmy temu spokój, bo rozstrząsanie tego nikomu nic dobrego nie przyniesie. Znamy wynik. Wiemy, że się upiekło (czasem w czasie przesłuchania niewłąściwe słowo zmienia kwalifikację prawną czynu!), a mogło być źle. Wiemy, że nie wolno.




Waliza - wybacz, że tak ostro, ale publicznie to można o pogodzie gadać, a nie o takich sprawach. Oskar dał co mógł i chylę czoła przed Nim, że nie schował tego do szuflady i mimo przykrości usiłuje dbać o to, aby inni nie musieli szukać adwokata.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Marku, w swym zapale "interpretacji prawnych" całkowicie opacznie odczytujesz moje intencje. Z ujawnionego tylko częściowo postanowienia policji wynika jedynie, że "sprawca nie popełnił przestępstwa", a z przywołanej kwalifikacji prawnej, iż "czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego albo ustawa stanowi, że sprawca nie popełnia przestępstwa". Twoje "wyjaśnienia" dla Walizy zupełnie nic nie wyjaśniają, a tylko gmatwają sprawę, bo przecież nie wiadomo "sprawca" czego i "czyn" jaki. Nie pojmuję też, co Waliza z Twego wywodu "zrozumiał". Z dostępnych nam informacji wynika tylko, że kol. SG nie posiadał nielegalnie Remika, ergo nie można mu było zabrać rzeczy, której nie posiadał. Nie było przestępstwa, nie było aktu oskarżenia. Reszta "interpretacji" to bicie piany i mieszanie w głowie kol. Walizie i innym.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Mądrej głowie dość dwie słowie.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Dalsze spieranie się w stylu nakazanym przez XI przykazanie nie ma sensu. O wiele ciekawsze byłoby ustalenie z czego strzela Karel Gott - doniesiono właśnie, że został ojcem po raz czwarty.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Marku, nie tylko że jesteś mądrze ugodowy, ale jeszcze piękne przysłowia staropolskie znasz. Gdyby nie to, że dwa samce, to bym się z Tobą chętnie ożenił, a w każdym razie wystąpił w konkury. Na marginesie mam racjonalną refleksję: nie wolno opierać się wyłącznie na informacjach z drugiej ręki, mamy oto dokument, zresztą okrojony, z którego wynikają proste wnioski, jakie poprzednio przedstawiłem, i nic na to nie poradzę, że przy okazji komuś może spadnąć z głowy aureola męczennika sprawy CP.

PS. Karolek Gott ma wspaniałe czeskie nasienie pt. vesuvit.
Ostatnio zmieniony śr 09.sty.2008 - 11:01 przez MaciekP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 71
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 20:34
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Moja broń:

Post autor: Arnie »

andree pisze: doniesiono właśnie, że został ojcem po raz czwarty.
może ktoś z boku strzelił :P sorry, nie mogłem sie powstrzymać :-)
ODPOWIEDZ