Remington….ciąg dalszy...

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
WiS
Posty: 86
Rejestracja: ndz 30.gru.2007 - 15:12
Lokalizacja: Kielce
Moja broń:

Post autor: WiS »

Smoking Gun, czyli - o ile dobrze rozumiem - nie ukarano Cię za posiadanie, ale "nielegalnego" Remi straciłeś...?

Pytam jako potencjalnie zainteresowany podobną bronią i jej statusem w PL ;-)
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Tylko nie to, nie znowu :(
Jak go nie ukarano, to juz myslisz, ze Tobie wolno miec?
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

WiS pisze:Smoking Gun, czyli - o ile dobrze rozumiem - nie ukarano Cię za posiadanie, ale "nielegalnego" Remi straciłeś...?
Pytam jako potencjalnie zainteresowany podobną bronią i jej statusem w PL ;-)
Nie wolno! Czy rozumiesz taki przekaz czy jakoś inaczej należy mówić?
Ta broń jest w naszym pięknym kraju na pozwolenie. Dla nas, strzelców bez papierka, Remi nie jest koszerny.
I nawet jakby był bez papierka to żadne mi cudo. Nawet nie da się normalnie tego uchwycić.
Pozdrawiam!

Nie wracajmy do tego co było. Remi będzie koszerny dopiero jak zmienią prawo.
Awatar użytkownika
WiS
Posty: 86
Rejestracja: ndz 30.gru.2007 - 15:12
Lokalizacja: Kielce
Moja broń:

Post autor: WiS »

Spokojnie 8)

Panowie przeczytali coś, czego nie napisałem :shock:

Remika wciąż rozważam, bo zdarza mi się przemieszkiwać (i mieć wolny czas na hobby) nie tylko w Polsce, ale także w krajach o liberalniejszym prawie. Upewniam się natomiast, czy jego "niekoszerność" w PL została stwierdzona jednoznacznie, bo najciekawszy dla mnie fragment jest na skanie zamazany...
Co najwyżej, nie wwoziłbym go do Polski, gdyby to wiązało się z ryzykiem utraty broni.

Już wspominałem w innym wątku, że ja legalista jestem. Serio.

Pozdrawiam i przepraszam za sprowokowanie reakcji, rozumiem przeczulenie 8)

PS. A co do trzymania, Mincerz, przyswoiłem Twoje rady - zamierzam najpierw sam wziąć do łapy. Mam dłoń raczej niedużą...
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Remi to moje wielkie rozczarowanie jeżeli chodzi o chwyt. Za to FWB History 2 (Roger&Spencer) leży wyśmienicie.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
WiS
Posty: 86
Rejestracja: ndz 30.gru.2007 - 15:12
Lokalizacja: Kielce
Moja broń:

Post autor: WiS »

FWB History 2 (Roger&Spencer)
A co to jest, że tak wprost i po lamersku spytam? Nie znam, a jestem jednostka otwarta na nowe idee... 8) ;-)

Zaraz zaguglam... 8)
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

WiS, to ze akurat mnie nie ukarano, to inna sprawa niemajaca nic wspolnego z w/w faktami.

A liczenie na to ze innych nie ukaraja, to duzy blad!!! :(


http://de.wikipedia.org/wiki/Roger_&_Sp ... nsrevolver
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 71
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 20:34
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Moja broń:

Post autor: Arnie »

WiS pisze:zdarza mi się przemieszkiwać (i mieć wolny czas na hobby) nie tylko w Polsce, ale także w krajach o liberalniejszym prawie
He. he wbrew pozorom Polska jest jedynym z nielicznych krajów w Europie gdzie wchodzisz do sklepu i na dowód osobisty kupujesz 6 strzałowego Colta :)
PS: Co prawda pozwolenie na taka broń jest dosyć łatwo uzyskać w innych krajach niemniej znajomy Niemiec był bardzo zdziwiony, wręcz zszokowany, że Navy u nas jest dostępny tak po prostu w sklepie a broń gazowa jest na pozwolenie
waliza
Posty: 22
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 23:10
Moja broń:

Post autor: waliza »

Dziwne to bardzo. Dziwny kraj. Zulu gula. Czyli uznali , że bron jest na pozwolenie, nielegalna, Bron zawineli ale nie ukarali.Dziwne.
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 71
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 20:34
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Moja broń:

Post autor: Arnie »

Jak widac na postanowieniu, umorzenie sledztwa nastąpiło na podstawie art.17 par.1 pkt.2 KPK:

"Art. 17. § 1. Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy:
2) czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego albo ustawa stanowi, że sprawca nie popełnia przestępstwa,"

Najprawdopodobniej chodzi o to, że w polskim prawie karnym jeżeli
zachowanie sprawcy wypełnia znamiona czynu zabronionego to przestępstwem nie jest, jeżeli jest szkodliwe społecznie w stopniu znikomym albo w ogóle nie cechuje się społeczną szkodliwością.
To by wyjasniało sprawe przepadku rewolweru, ale to tylko takie moje prawnicze gdybanie.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

waliza pisze:, Bron zawineli ale nie ukarali.Dziwne.
W cywilizowanych krajach to normalna praktyka. Odstąpienie od wymierzenia kary było już znane w prawodawstwie rzymskim. Chyba nie jesteś Walizo tym faktem zawiedziony ?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zapewne broń została zatrzymana nim dotarła do adresata.
Żaden sędzia by nie skazał Smoking Guna za "nieposiadanie" remingtona, a za jedynie zamiar posiadania.
Co więc pozostało jeśli nie było możliwości sporządzenia aktu oskarżenia do sądu? Umorzyć postępowanie, co uczyniono.

Przyzwoity człowiek pownien cieszyć się, że Smoking Gun wyszedł z tego cało, a nie doszukiwać się przyczyn niezamknięcia SG na parę lat :-P
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Należy się cieszyć, że nic się złego nie stało i zapomnieć o Remich do czasu ewentualnej nowelizacji. Szczególnie, że nie jest to jakieś cudo.
Pozdrawiam!

PS: proponuje już nie dyskutować o tym co było. ;-)
Hawken68
Posty: 17
Rejestracja: sob 09.gru.2006 - 18:50
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Remik

Post autor: Hawken68 »

Mincerz!Nie jestem jak Ty ekspertem,ale Remik w porównaniu z Navy ma same zalety:Celność,solidniejsza konstrukcja,prostota w rozbieraniu,ale słabszy pobojczyk,więc nie jest to cudoale solidny celny rewolwer!
ODPOWIEDZ