Strzelnica na 300 i... 500m

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Ja mam lancuchowa spalinowke... i ponad 500 km :(

A poza tym nie bardzo mam z czego probowac strzelac na 300 m :D Ale kusi, moze w lecie sie wybiore.
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

No z Gdańska to mamy rzut beretem i to nawet bez antenki :-D :-D
uspcomp
Posty: 5
Rejestracja: wt 28.lis.2006 - 08:22
Lokalizacja: Warmia
Moja broń:

Post autor: uspcomp »

Dzięki RoeDorsz :D
Jak widze znalazłeś zdjęcia Kolegi ,wzmiankowanego administratora strzelnicy. myślę ,że wszelkie sugestie co do pomocy będą mile widziane.Jeżeli chodzi o szczegóły to proszę o bezpośredni kontakt z kolegą .Każdy odzew i zainteresowanie mile widziane , a co do roślinności ,to dodatkowy argument to odwiedzenia , gdzie znajdziecie taką ładną strzelnicę :-)
Roe Dorsz
Posty: 25
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 14:59
Lokalizacja: Grudziądz
Moja broń:

Post autor: Roe Dorsz »

Postanowiłem obudzić wątek.

Mamy już prawie 2008 a temat leży.

Czy nadal są zainteresowani. Może coś zorganizujemy na przyszły rok. Coś w formie weekend-pikniku z strzelaniem długodystansowym?
fandango
Posty: 71
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 22:17
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: fandango »

Dalej "kręcą mnie" dalekie dystanse . Forma do odlewania nowych odpowiednio spasowanych pocisków jest w trakcie wykonania ,liczę na dobre rezultaty .No i te oryginalne tarcze i" bycze oko" :-D .Sądzę ,że maj byłby dobry ,może długi majowy koniec tygodnia?
Roe Dorsz
Posty: 25
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 14:59
Lokalizacja: Grudziądz
Moja broń:

Post autor: Roe Dorsz »

zacytuję:
W przyszlym roku od 23 do 25 maja beda zawody MLAIC o nazwie Grand Prix Cracovia, Poland – in Memoriam Donald Malson.
Także myślę że koniec maja to niezbyt dobry pomysł na tego typu imprezę (drugiego wyjazdu pod rząd niektóre małżonki mogą nie wytrzymać).

Natomiast w terminie bardziej wakacyjnym może to być ciekawa propozycja. Wtedy innych imprez raczej brak - to można by urządzić piknik "long shot". Myślę że pierwsze strzelanie na takim dystansie trzeba by urządzić właśnie w formie luźnego strzelania i uczenia się oraz oswajania z dla większości z nas nowością.
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

Post autor: .Tomek.44 »

mozna zrobic ankiete kto jedzie na mlaic a kto wolalby daleki dystans
ja wybieram dalekie strzelania bo na mlaic sie nie wybieram.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Jeśli dobrze pamiętam, to w październiku 2005 na 'zielonym' forum wypłynął temat strzelania na dalekie dystanse. Do wiosny 'nastrzelano' na forum tyle stron, że przestałem śledzić temat. A miałem zamiar tylko popatrzeć jak to wygląda, bo z 'kija' nie strzelam. Oczywiście, że jak przyszło co do czego, to nic nie wynikło z tego.
Arew z Sopot
Posty: 30
Rejestracja: sob 28.kwie.2007 - 23:55
Lokalizacja: Sopot
Moja broń:

Post autor: Arew z Sopot »

Hmm przy aktualnym trybie życia. czyli praca, praca itd najlepiej Roe jeśli znajdziesz dla siebie najdogodniejszy termin ogłosisz go i pojedziesz. Jeśli nikt się nie dołączy to przynajmniej nie będziesz miał kaca :)Popracujesz z piłą , postrzelasz :) i Wypoczniesz jak nigdy wcześniej :)
Ostatnio zmieniony wt 18.gru.2007 - 17:27 przez Arew z Sopot, łącznie zmieniany 1 raz.
Roe Dorsz
Posty: 25
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 14:59
Lokalizacja: Grudziądz
Moja broń:

Post autor: Roe Dorsz »

Widzisz dla mnie najdogodniejszy byłby termin w środku tygodnia :-)

Ale nie bój się - pomyślę i coś się wymyśli.
pyskjan
Posty: 3
Rejestracja: śr 03.wrz.2008 - 19:41
Moja broń:

Post autor: pyskjan »

Witam serdecznie milosnikow CP.Jestem po rozmowie z opiekunem strzelnicy pod Bartoszycami.
Rzeczywiście można tam strzelac na dlugie dystanse.
Jest jedna os o dlugosci 600 metrow i szerokości 6 metrow co daje 3 stanowiska.
Druga os 450 metrow o szerokości 12 metrow co daje 6 stanowisk.Sa tarcze i materace.
Strzelaja tam już koledzy z Gdanska,Pan Jan Bodnar jest jak najbardziej zainteresowany żeby było tam wiecej strzelcow CP.
Koszt korzystania z obiektu przez jeden dzien to 50 PLN.
Po za tym obiekt dysponuje bronia palna(centralny,boczny) wspolczesna ok.100 sztuk.Mysla ze jest w czym wybierac.
Pan Jan Bodnar zgodzil się na podanie jego numeru telefonu w celu dokonania wcześniejszej rezerwacji 501 263 939.
tomek.44
VIP
Posty: 98
Rejestracja: wt 10.paź.2006 - 15:58
Moja broń:

Post autor: tomek.44 »

[quote="andree"] A miałem zamiar tylko popatrzeć jak to wygląda, bo z 'kija' nie strzelam. Oczywiście, że jak przyszło co do czego, to nic nie wynikło z tego.[/quote]

żaluj ze nie byles na naszych wczorajszych zawodach.udalo sie przeprowadzic strzelania na 200 i 300 m
mam nadzieje ze zawodnicy opisza w tym temacie swoje doswiadczenia i podpowiedzi dla kolegow

gdyby zawodnicy strzelali na 200/300m do standartowych tarcz to np
1 miejsce na 200m to byloby 67 pkt - przestrzeliny ulozyly sie w kole o srednicy 18cm
a na 300 m wynik do normalnej tarczy 44pkt - przestrzeliny ulozyly sie w kole o srednicy 26 cm
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

na 300 m wynik do normalnej tarczy 44pkt - przestrzeliny ulozyly sie w kole o srednicy 26 cm
To na nasze warunki nieźle, widziałem i inni też jak z underhammer-a Ardesy, Andrzej z wolenej ręki stojąc na 300 m mieścił się w kole około 40-50 cm. Było mu niewygodnie w się podpierać bo to typowy karabin do veterli.
tomek.44
VIP
Posty: 98
Rejestracja: wt 10.paź.2006 - 15:58
Moja broń:

Post autor: tomek.44 »

a z jakich pociskow strzelal?
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

To cal. 40 ale o kokile bym musiał zapytać bo nie pamiętam, coś mi chodzi po głowie, że robiona w Czechach na zamówienie jak większość tych celnych :). Rusznik by może pamiętał, czy to Alojz maczał w tym palce, czy to jakiś standard.
ODPOWIEDZ