Kaczyński ponownie postarał się o broń

ODPOWIEDZ
Magua
Stary bywalec
Posty: 592
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Kaczyński ponownie postarał się o broń

Post autor: Magua »

http://wiadomosci.onet.pl/1654706,11,ka ... ,item.html
Jarosław Kaczyński przed desygnowaniem Tuska na premiera postanowił odnowić pozwolenie na broń. W tym celu przeszedł m.in. badania psychologiczne - poinformował dziennik.pl.
Informacje dziennika.pl zostały potwierdzone przez Marcina Szyndlera z Komendy Stołecznej Policji.

Aby otrzymać odpowiednie zaświadczenie prezes PiS 2 listopada przeszedł szereg badań. Był w gabinecie lekarza ogólnego, okulisty, psychologa i ortopedy. O zamiłowaniu Kaczyńskiego do broni przypomniał podczas przedwyborczej debaty Donald Tusk. - Ciebie zabić to jak splunąć - tak Pan powiedział do mnie kiedyś w windzie, wyjmując broń - powiedział. Premiera zamurowało. - Nie było takiego wydarzenia - odpowiedział tylko. A Tusk już do tego nie wrócił.
I pomyśleć, że nie chcieliśmy takiego kozaka :kastro: :-D
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Fajnie wygląda to "odnowienie pozwolenia na broń".. No i jak motywował? Że wyborcy PO chcą go ukamienować?

Z drugiej strony, to on nie potrafi się z tym pistoletem obchodzić.. Może zrobi nam przysługę i...

Przykre ale prawdziwe; jak działa uznaniowość milicji..
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Nie gniewaj się Szanowny, ale się z Tobą nie zgodzę. Dla kogoś, kto był już nauczony obcowania z bronią przypomnienie zasad jej działania i obsługi to małe piwo w stosunku np. do nauczenia się obsługi telewizora, czy też automatu do zmywania garów. Poza tym w przypadku tego wniosku decyzja faktyczna zapadła kilka pięter wyżej, a już milicja nie miała wcale z nią nic wspólnego.
Wypadku z bronią (obojętnie jaką) nie życzyłbym nawet Kainowi.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Pytanie czy kiedykolwiek potrafił się z bronią obchodzić? Czy miał dla "mania"? Chyba nikt obyty z bronią nie będzie się tak z nią obnosił..?
Pozdrawiam Serdecznie!
Awatar użytkownika
E.U.Geniusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 01.lis.2006 - 10:30
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Post autor: E.U.Geniusz »

andree pisze:Dla kogoś, kto był już nauczony obcowania z bronią przypomnienie zasad jej działania i obsługi to małe piwo w stosunku np. do nauczenia się obsługi telewizora, czy też automatu do zmywania garów.
..nie mówiąc już o nauczeniu obsługi samochodu, żony czy konta bankowego.

;-)
Senio
Posty: 44
Rejestracja: śr 28.lis.2007 - 12:54
Lokalizacja: Koło.wlkp
Moja broń:

Post autor: Senio »

E.U.Geniusz pisze:..nie mówiąc już o nauczeniu obsługi samochodu, żony czy konta bankowego.
Hehe :D Dobre :)
gatling
Posty: 39
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 23:02
Lokalizacja: mazowsze
Moja broń:

Post autor: gatling »

Myślę, że to nie jest nowe pozwolenie. Zgodnie z przepisami, posiadacz broni do ochrony osobistej musi co pięć lat dostarczyć aktualne badania, aby zachować pozwolenie. Aktualnie w Warszawie na pozwolenie nawet sportowe nie ma szans. Odmowę motywują zbyt niskimi wynikami i zbyt małym zaangażowaniem w strzelectwie. Jednak gość, który ma wyniki na poziomie 98-100/100 dostał odmowne, bo skoro i tak strzela tak wysoko, to po co broń.
Gatling
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

No bo cały czas mamy milicję, a nie policję. I tak będzie póki się ich nie odwali od zezwoleń, tak jak onegdaj od paszportów. Nawet gdyby została zliberalizowana ustawa, to oni i tak będą przedkładali nad nią swoje rozporządzenia.
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

Tak wlasnie jest. Nic nowelizacja nie da poki beda milicjanci pozwolenia wydawac. A to z tymi wynikami to wcale nie zart. Ma dobre wyniki to mu nowa bron niepotrzebna. Ma gorsze to mu niepotrzebna bo i tak mu nic nie pomoze. A wszystko podparte czystym bezprawiem. W ustawie nie ma ANI SLOWA na temat przynaleznosci do klubu czy wynikow sportowych.

MarekP
jacek sygula
Bywalec
Posty: 227
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: krakow
Moja broń:

Post autor: jacek sygula »

Panowie, to dlaczego nikt ze starających się o pozwolenioe nie wystąpił do Pana Tuska o redukcję etatów w dziale pozwoleń na broń w Warszawie? Przecież zostało podjętych w ostatnich dniach, tyle zobowiązań wobec: lekarzy, nauczycieli i innych grup społecznych, że rząd powinien szukać-w trybie natychmiastowym oszczędności, gdzie się da! Jeżeli nie wydają zezwoleń-to znaczy że są NIEPOTRZEBNI!!!!
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Wtedy geniusze strategii naszej dzielnej Policji zmienia nazwe dzialu na "Referat ds. odmow wydawania zezwolen" :)
Ostatnio zmieniony sob 08.gru.2007 - 22:18 przez mackra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Bez potrzeby szukacie zwady - dla niektórych porównywanie ich do milicji jest więcej niż obrazą. A ten, kto sie zna na procedurze administracyjnej wie, że decyzja odmowna przysparza znacznie więcej roboty, niż przyzwalająca. Im więcej takich decyzji się więc wyda, tym większe siły potrzebne są do ich realizacji. I to nie jest żaden absurd.
No i ja też niechcący odbiegłem od tematu.
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Andree, jest tylko drobna różnica. Od każdej normalnej decyzji administracyjnej można się skutecznie odwołać, jeśli odmowa nastapiła z naruszeniem prawa. A tu jest - nie! - bo - nie!
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

andree pisze:Bez potrzeby szukacie zwady - dla niektórych porównywanie ich do *piiiii* jest więcej niż obrazą.
Policjanta pracujacego na ulicy i zajmujacego sie sciganiem przestepstw nigdy bym tak nie nazwal. Ale tkwiacy za biurkiem urzednik WPA, ktorego celem i zadaniem jest wymyslanie sposobow obchodzenia prawa i realizacji wytycznych szefa "panstwa w panstwie" to skamielina, relikt PRL.

Na szczescie nie wszyscy sa tacy. Wystarczy zreszta czytac ifp.pl zeby wiedziec, ze coraz wiecej jest w Policji ludzi myslacych normalnymi kategoriami i zwolennikow liberalizacji dostepu do nowoczesnej broni.

-----------

Niech ci bedzie, Andree - wywalilem to obrazliwe okreslenie :)
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

Wiem to troche OT i nie o policji. Mam koleznake moze nawet przyjaciolke. Ona ma syna. Ok. 20 lat ma zawodnik. I zaczal palic marihuane. Troche sie miota teraz dziewczyna nie wie co robic. Wszedlem w google. Napisalem slowo maruhuana. Dowiedzialem sie gdzie kupic "towar" jak hodowac z nasion. Co jest towarem a co nie. To jest forum takie jak nasze. I nie tylko to forum. Jest duzo stron. I duzo miesc gdzie to mozna kupic. Zadalem sobie pewnien trud - gdzie jest serwer. Ci ktorzy mnie znaja wiedza ze sieci komp to moj zawod. WIec serwer jest w Polsce. I co? Mnie to jajelo kilka minut. Mysle ze jeszcze chwila i bede widzial dokladnie gdzie to jest. Po co to pisze? Ano po to ze w czwartek zadzwonili do mnie z ABW i mowia ze byly jakies poroby wlanan z mojej sieci . Polegalo to na tym ze ktos wyslal zreszta nieswiadomie ok. 200 pakietow z zawirusowanego komputera. Zreszta malo grozne 200 pakietow na port 135. Nic istotnego. Ale oni pakuja kupe kasy w system Arakis - Gov - moim zdaniem system podsluchowy. Wiec pytam czy maja srodki na szukanie 200 pakietow a nie maja srodkow na handlarzy narkotykow? To nie oni. ABW - dawniej UB - sie nie zajmuje takimi przestepstwami. Jak widac. Podobnie mysle ze policja dziala. Nie chce im sie. Ciekawe dlaczego. Wiec lepiej sie nie obrazac o takie porownania. Mozna zmienic swoje zachowanie - nie bedzie porownan.

MarekP
ODPOWIEDZ