POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 845
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Czarnowidz »

Ursus_c35 pisze: wt 07.maja.2024 - 10:06 Ty jesteś jeden w wielu osobach ... Czarnowidz , Smith, Miszner , LeeEnfield , .44 i wielu więcej...
Witam!
Jako że nic istotnego w temacie do dodania nie miałem - bo jak osoby mnie znające wiedzą - nie lubimy się z konstukcją o nazwie "rewolwer Roger&Spencer" i średnio mnie interesuje ta konstrukcja a wiedzy o niej nie mam w zasadzie żadnej - więc milczałem. No ale skoro zostałem przywołany przez Kolegę Ursus_c35 to jestem. A więc pytam ja się teraz: Jaki to Szanowny Kolega Ursus c35 ma do mnie Problem? Bo widzę po powyższym cytacie że najwyraźniej ma! :-? No?!

Co do rewolwerów R&S to miałem w rękach raz włoską replikę tego rewolweru i odrazu nie przypadła mi do gustu. Najbardziej nie leżał mi chwyt. Mechanika tego rewolweru np. sposób wymiany bębenka również, do tego sposób rozkładania mechaniznów do czyszczenia... To wszystko sprawiło iż stwierdziłem że to rewolwer nie dla mnie. Konstrukcja Remingtona podeszła mi bardziej. Polubiliśmy się od samego początku i tak to już zostało do dziś. Colty lubię bo są fajne. :D Na czym ta fajność polega? Na tym że najbardziej różnią się od innych rewolwerów no i wiecie mój pierwszy rewolwer to Colt. :D A wiecie, ten pierwszy... ;)

Co do historyczności replik to mój Remington to wersja "Target Inox". Czy mam pisać dalej...? Względy użytkowe przeważyły (rewolwer do rekreacji) nad historyczną zgodnością. Był to mój świadomy wybór i wiedziałem jakie będą jego konsekwencje.

Gdy zapragnąłem broni bardziej historycznej kupiłem "Pedersoli Kentucky flintlock pistol"... ...ale zaraz... czego? Kto mi pokaże orginał "Kentucky flintlock pistol"?

Moją pierwszą bronią CP był Hawken Ardesy. Gdy go kupiłem i dokładnie obejżałem pewne rozwiązania zaczęły budzić moje wątpliwości. Gdy kupiłem książkę G. Nowaka i poczytałem o oryginalnych karabinach braci Hawken tych wątpliwość przybyło. Gdy po latach zobaczyłem w internecie zdjęcia oryginalnych wyrobów braci Hawken popadłem w głęboki dysonans... :(

A Ranger Ardesy, a Deerhunter, a najtańsze Hawkeny Pedersoli, Inwestarms-u, Quin Anne od Pedersoliego itp. No cóż...

Co do wyrobów Pana Wacława...
Skoro Ardesa, Pedersoli czy inny Inwestarms nazywa swoje wyroby Hawken-ami to czemu Pan Wacław nie miał by nazwać swojego rewolweru R&S? Ja myślę że nazwy współczesnych replik mówią nam tylko jaka konstrukcja była inspiracją dla twórcy repliki.

Kolejna sprawa to brak informacji o tym rewolwerze. Na razie tylko Kolega Ursus_c35 wrzucił tu kilka zdjęć. To trochę mało. Dobrze by było by jakiś użytkownik się wypowiedział. Jako że jak pisałem wyżej o R&S wiem tyle co pies o gwiazdach to poproszę Szanownych Kolegów posiadających oryginały z epoki by wypunktowali co różni replikę Pana Wacława od oryginału. Myślę że taki zabieg znacząco wzbogadzi wiedzę bronioznawczą moją i innych użytkowników forum. Nie piszcie tylko o okładzinach chwytu bo to nie jest istotna cześć konstrukcji.

Kolejna sprawa to to że z tego co widzę to ta produkcja dopiero rusza. Nie odrazu Kraków zbudowano. Może któryś z Kolegów posiadających oryginał R&S w imię Wyższego Dobra Narodowego spotka się z Rodakiem który podjął się ambitnego celu - Panem Wacławem i pozwoli mu obejżeć orginał, porobić pomiary, zdjęcia, sporządzić na jego bazie dokumentację dzięki której wyroby Pana Wacława bardziej upodobnią się do oryginałów z epoki?

Co do ceny to cenę robią koszty produkcji a te zależą od skali. Z tego co widzę to u Pana Wacława ta produkcja jest jednostkowa lub mało seryjna. Trudno więc by była porównywalna cenowo z włoską produkcją masową.
smith
Bywalec
Posty: 250
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: smith »

Czarnowidz pisze: ndz 12.maja.2024 - 10:42 Moją pierwszą bronią CP był Hawken Ardesy.
Moją był Colt Navy 1851 w kalibrze .44 którego najprawdopodobniej nie było w epoce.
Nie miało to dla mnie większego znaczenia, ważna była radocha ze strzelania.
Upss, koledzy znowu pomyślą że gadam sam ze sobą :lol:
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 845
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Czarnowidz »

Bez przesady, scraab próbuje mącić ale każdy kto go trochę posłucha pokuma się że ten jego bełkot nie trzyma się kupy...

Z Coltów miałem tylko Colta Walkera - starą produkcję Armi San Marco z bodajże 1972 roku, z wolnym gwintem do kuli (wtedy o tym nie wiedziałem) kupionego w Gun Servis-ie. Była to moja druga broń CP i pierwszy rewolwer. :) Wspominam go naprawdę dobrze. Z resztą odkupił go ode mnie Kolega z pracy. Wszystko było z nim dobrze do czasu gdy wziołem do ręki Remingtona... ;) Kupiłem i jestem zadowolony do dziś. Nie wykluczam że kiedyś kupię jeszcze Colta ale raczej nie będzie to ani Walker ani Dragoon. ;) Raczej coś z drugiego końca skali. Od dawna robię maślane oczy do Pocket Police .36". :cry: Ale to raczej odległejsza przyszłość. :(

Za to R&S nie spodobał mi się wogule. Zwłaszcza to za co wszyscy go tak chwalą czyli chwyt. W mojej dłoni leżał bardzo niewygodnie. :-?

Można wiedzieć z jakich okolic jesteś?
Ostatnio zmieniony ndz 12.maja.2024 - 12:40 przez Czarnowidz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 423
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

smith pisze: ndz 12.maja.2024 - 10:14
Ursus_c35 pisze: ndz 12.maja.2024 - 08:57 To mamy sprzeczność w tej kwocie bo podczas rozmowy z wykonawcą odniosłem inne wrażenie niż Ty. Zrób te akcesoria za 800 , o których wspominałeś powyżej albo cokolwiek pożytecznego :)
praskę i prochownicę zrobię za 800, chcesz to dla Ciebie je wystrugam bo cały czas jak mantrę powtarzasz "wykonaj". Bębny to osobna sprawa. Podobne mozna kupić za 500 złotych/sztuka. Czyli niecałe 2 tysiące razem za akcesoria. Bądźmy merytoryczni również w materii oceny wartości składowych oferty, że tak powiem. Takie ładne analizy matematyczne tu umieszczasz a gdzie prosta arytmetyka? Nie posądzam Cię o brak zrozumienia prostego przekazu a o niechęć do zrozumienia i przeczenie oczywistym faktom. Rozumiem, jesteś zauroczony jakże sympatycznym Panem Wackiem, podzielasz jego entuzjazm itp. ale wszystko ma swoje granice. Moja opinia jest taka że dobrze będzie jeśli standardem wykonania rewolwer z Tarnowa będzie odpowiadał podstawowym modelom Remingtona Pietty czy Uberti ( po obejrzeniu Podewilsa i Gallagera z Tarnowa mam podstawy do domniemania iż szału nie będzie). One kosztują 2000 - 2300 złotych, za Rogersa produkcji Euroarms w idealnym stanie płaci się 2500-3000 Więc nie ma tu mowy o konkurencyjności. Kto chce niech kupi, jego kasa mnie goowno do tego. Płakać na pewno potem nie bedzie w razie co bo kto lubi przyznać sie do porażki czy do tego że dał sie wydymać. To jest tylko moja opinia do wyrażenia której mam pełne prawo a forum, jak to forum, służy do wyrażania powyższych.

P.S.
Ja rozumiem, założyłeś temat a ja tu śmiecę.
Uświadom sobie jednak że nie każdy musi się z Tobą zgadzać i może wyrazić swe zdanie(od tego jest forum).
A arytmetyka? Z liczbami sie nie dyskutuje...
Z Twoimi liczbami niestety się dyskutuje ... Ja powiedziałem o wartości rewolweru około oszacowanej przez samego producenta w kuluarach a Ty oczywiście wiesz wszystko lepiej a na podparcie swoich Tez używasz tu już 3ciego konta... Nie sądzisz że coś tu nie gra ? Nie wykonuj niczego ale w szczególności tej złej roboty którą uwielbiasz szerzyć czy to na forum czy na pesjbookach każąc ludziom rejestrować cattlemany i inne mądrości ...
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 423
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Czarnowidz pisze: ndz 12.maja.2024 - 10:42
Ursus_c35 pisze: wt 07.maja.2024 - 10:06 Ty jesteś jeden w wielu osobach ... Czarnowidz , Smith, Miszner , LeeEnfield , .44 i wielu więcej...
Witam!
Jako że nic istotnego w temacie do dodania nie miałem - bo jak osoby mnie znające wiedzą - nie lubimy się z konstukcją o nazwie "rewolwer Roger&Spencer" i średnio mnie interesuje ta konstrukcja a wiedzy o niej nie mam w zasadzie żadnej - więc milczałem. No ale skoro zostałem przywołany przez Kolegę Ursus_c35 to jestem. A więc pytam ja się teraz: Jaki to Szanowny Kolega Ursus c35 ma do mnie Problem? Bo widzę po powyższym cytacie że najwyraźniej ma! :-? No?!

Co do rewolwerów R&S to miałem w rękach raz włoską replikę tego rewolweru i odrazu nie przypadła mi do gustu. Najbardziej nie leżał mi chwyt. Mechanika tego rewolweru np. sposób wymiany bębenka również, do tego sposób rozkładania mechaniznów do czyszczenia... To wszystko sprawiło iż stwierdziłem że to rewolwer nie dla mnie. Konstrukcja Remingtona podeszła mi bardziej. Polubiliśmy się od samego początku i tak to już zostało do dziś. Colty lubię bo są fajne. :D Na czym ta fajność polega? Na tym że najbardziej różnią się od innych rewolwerów no i wiecie mój pierwszy rewolwer to Colt. :D A wiecie, ten pierwszy... ;)

Co do historyczności replik to mój Remington to wersja "Target Inox". Czy mam pisać dalej...? Względy użytkowe przeważyły (rewolwer do rekreacji) nad historyczną zgodnością. Był to mój świadomy wybór i wiedziałem jakie będą jego konsekwencje.

Gdy zapragnąłem broni bardziej historycznej kupiłem "Pedersoli Kentucky flintlock pistol"... ...ale zaraz... czego? Kto mi pokaże orginał "Kentucky flintlock pistol"?

Moją pierwszą bronią CP był Hawken Ardesy. Gdy go kupiłem i dokładnie obejżałem pewne rozwiązania zaczęły budzić moje wątpliwości. Gdy kupiłem książkę G. Nowaka i poczytałem o oryginalnych karabinach braci Hawken tych wątpliwość przybyło. Gdy po latach zobaczyłem w internecie zdjęcia oryginalnych wyrobów braci Hawken popadłem w głęboki dysonans... :(

A Ranger Ardesy, a Deerhunter, a najtańsze Hawkeny Pedersoli, Inwestarms-u, Quin Anne od Pedersoliego itp. No cóż...

Co do wyrobów Pana Wacława...
Skoro Ardesa, Pedersoli czy inny Inwestarms nazywa swoje wyroby Hawken-ami to czemu Pan Wacław nie miał by nazwać swojego rewolweru R&S? Ja myślę że nazwy współczesnych replik mówią nam tylko jaka konstrukcja była inspiracją dla twórcy repliki.

Kolejna sprawa to brak informacji o tym rewolwerze. Na razie tylko Kolega Ursus_c35 wrzucił tu kilka zdjęć. To trochę mało. Dobrze by było by jakiś użytkownik się wypowiedział. Jako że jak pisałem wyżej o R&S wiem tyle co pies o gwiazdach to poproszę Szanownych Kolegów posiadających oryginały z epoki by wypunktowali co różni replikę Pana Wacława od oryginału. Myślę że taki zabieg znacząco wzbogadzi wiedzę bronioznawczą moją i innych użytkowników forum. Nie piszcie tylko o okładzinach chwytu bo to nie jest istotna cześć konstrukcji.

Kolejna sprawa to to że z tego co widzę to ta produkcja dopiero rusza. Nie odrazu Kraków zbudowano. Może któryś z Kolegów posiadających oryginał R&S w imię Wyższego Dobra Narodowego spotka się z Rodakiem który podjął się ambitnego celu - Panem Wacławem i pozwoli mu obejżeć orginał, porobić pomiary, zdjęcia, sporządzić na jego bazie dokumentację dzięki której wyroby Pana Wacława bardziej upodobnią się do oryginałów z epoki?

Co do ceny to cenę robią koszty produkcji a te zależą od skali. Z tego co widzę to u Pana Wacława ta produkcja jest jednostkowa lub mało seryjna. Trudno więc by była porównywalna cenowo z włoską produkcją masową.
Łukasz .... ? Nie ośmieszaj się już nawet i nie chce mi się tego czytać .. Twoja hipokryzja akurat sięga zenitu propagując kominki na floberty oraz strugając tłumiki do broni cp że o lepszych wynalazkach nie wspomnę... A publicznie będziesz moralizował wszystkich z 10ciu kont... Naciesz się ładną pogodą dzisiaj i idź na spacer :)
Ostatnio zmieniony ndz 12.maja.2024 - 12:43 przez Ursus_c35, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 423
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

smith pisze: ndz 12.maja.2024 - 11:11
Czarnowidz pisze: ndz 12.maja.2024 - 10:42 Moją pierwszą bronią CP był Hawken Ardesy.
Moją był Colt Navy 1851 w kalibrze .44 którego najprawdopodobniej nie było w epoce.
Nie miało to dla mnie większego znaczenia, ważna była radocha ze strzelania.
Upss, koledzy znowu pomyślą że gadam sam ze sobą :lol:
No to już kwintesencja dwubiegunówki ... Przygarniał Łukasz Łukaszowi ...
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 845
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Czarnowidz »

Ursus_c35 pisze: wt 07.maja.2024 - 10:06
Łukasz .... ? Nie ośmieszaj się już nawet i nie chce mi się tego czytać .. Twoja hipokryzja akurat sięga zenitu propagując kominki na floberty oraz strugając tłumiki do broni cp że o lepszych wynalazkach nie wspomnę... A publicznie będziesz moralizował wszystkich z 10ciu kont... Naciesz się ładną pogodą dzisiaj i idź na spacer :)
Nie Łukasz tylko Marcin. Wskarz mi proszę gdzie pisałem coś o kominach na floberty i tłumikach do broni czarnoprochowej. Czekam. Jeden mój post.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 423
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Czarnowidz pisze: ndz 12.maja.2024 - 12:54
Ursus_c35 pisze: wt 07.maja.2024 - 10:06
Łukasz .... ? Nie ośmieszaj się już nawet i nie chce mi się tego czytać .. Twoja hipokryzja akurat sięga zenitu propagując kominki na floberty oraz strugając tłumiki do broni cp że o lepszych wynalazkach nie wspomnę... A publicznie będziesz moralizował wszystkich z 10ciu kont... Naciesz się ładną pogodą dzisiaj i idź na spacer :)
Nie Łukasz tylko Marcin. Wskarz mi proszę gdzie pisałem coś o kominach na floberty i tłumikach do broni czarnoprochowej. Czekam. Jeden mój post.
viewtopic.php?p=52237#p52237
Bez tytułu122123.png
kominki od Smitha=Czarnowidza=Leonidasa=Leeenfielda itp znają wszyscy więc nawet nie bd podawał posta, który łatwo znaleźć ... Zapominasz już chłopie którym kontem co pisałeś ...
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 845
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Czarnowidz »

No to prawda, napisałem tego posta a jego treść jest zgodna z prawdą. Chcesz porozmawiać o tłumikach? Napisałem w nim coś co się nie zgadza z Twoimi obserwacjami? A może chcesz zobaczyć mojego Colta Walkera z kolimatorem? :D
A teraz coś o kominkach do flobertów. Czekam. Nigdy nie posiadałem i nie używałem broni z kominkami do flobertów. Nie wiem czy są dobre czy są złe. Czy mają jakieś zalety czy wady dlatego się w tym temacie nie wypowiadałem.


No i czekam na te lepsze wynalazki.
Ostatnio zmieniony ndz 12.maja.2024 - 13:46 przez Czarnowidz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 423
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Łukasz ... "Daj że żyć " i idź naciesz się pogodą... Każdy zna Cię od kominków... A ponad to, to wszystko nie ma najmniejszego związku z tematem tego posta...
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 845
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Czarnowidz »

Zapytaj chłopaków z Trójmiasta jak mam na imię. Zobacz kiedy założyłem to konto. Ile lat jestem aktywny. Zapytaj adminów o niedawną weryfikację mojego konta.
No i czekam na ten post o kominkach do flobertów... I te lepsze numery...
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 423
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 845
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Czarnowidz »

Powyższy post został napisany przez użytkownika "Lakarna" nie przez "Czarnowidz". Jest to pierwszy post z tego tematu. Zrzut ekranu jest strasznie niewyraźny więc gdyby ktoś miał problemy z jego odczytaniem i chciał by go zobaczyć to otwiera się pod linkiem podanym przez Ursusa c35.

W temacie z którego pochodzi ten post nie ma ani jednego mojego postu, nigdzie nie znalazłem też odwołania do mojej osoby. Po raz kolejny piszę że nie posiadałem broni z kominkami do flobertów i nie mam wiedzy o ich wadach lub zaletach. Nie mam więc nic do powiedzenia na ich temat. Tak jak pisałem mam tu jeśli nie najstarsze, to jedno z najstarszych aktywnych kont na forum. Nie mam wobec tego powodów do zakładania innego. :D

Jak widać jesteś zmanipulowany przez mitomana sraaba lub jesteś jego multikontem. Raczej to pierwsze gdyż w odróżnieniu od niego nie wypisujesz takich głupot i posiadasz większą wiedzę i wykształcenie oraz kulturę osobistą.

Napisz do Herona i niech Ci powie co o mnie wie. Pozdrawiam serdecznie. :D
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 423
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Łukasz ... Daj już spokój ... Połowa ludzi tu wie że masz 100 kont bo to Twój sposób na szkodniczą działalność i nie chce mi się już o tym po raz setny pisać ... Po prostu ... Za to Cię lubimy :)
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 845
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Czarnowidz »

No cóż, próbowałem. No ale jeśli pozwalasz myśleć za siebie człowiekowi który nie odróżnia prochu czarnego od bezdymnego to trudno. Jesteś dorosły, Twój wybór. Ja idę kontynuować moją 15letnią szkodniczą działalność na tym forum, na airgun-hunting.pl i na strzeleckiej. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. :piwo:
ODPOWIEDZ