POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Potwierdzam że chodzi tu o wymianę poglądów na temat jednej z replik. Nasze oczy nie zmieniają faktu że ten rewolwer jest repliką i okazując fakturę jego zakupu Policja wystawi na niego EKB… Nie ma tu wgle miejsca na oryginały bo takowe winny znaleźć się w poście o kopiach. Naturalnie cieszy mnie różnorodność zdań ale niemożna dać się zakrzyczeć cudzymi poglądami , które tym bardziej nie wynikają z obcowania z tą konstrukcją. Istnieje bowiem jakieś dziwaczne domniemanie jakoby każdy kto powstrzymuje się od buńczucznego oczerniania broni o ktorej nie ma pojęcia aspiruje od razu do miana wroga publicznego… Napiszę poraz wtory że jak sprawdzę ten rewolwer (i porownam go akurat z FWB na tarczy bo to będziemy mieć głównie na miejscu) i okaże się on złomem to pierwszy o tym napiszę…
scraab
Bywalec
Posty: 472
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: scraab »

Screenshot_20240509_150011_Chrome.jpg
Zlyzuw, ja to już tu wrzucalem ale te stetryczale trole nie przyjmują argumentow madrzejszej czesci forum tak jak Ty, Ursus czy ja.
Miner
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Miner »

@scraab - chłopie tak ciebie czytając można dojść do wniosku, że cierpisz na jakąś narcystyczną megalomanię - na każdym kroku musisz podkreślać swoją wielkość i głupotę innych! Ty wiesz wszystko najlepiej - to jakieś kompleksy z dzieciństwa? - teraz urosłeś i możesz sobie kupić CP bez pozwolenia, ale ciągle argumentacja na poziomie podstawówki została - WOW, ale kozak z ciebie! ZERO merytorycznych argumentów, tylko ciągłe opieranie się na tym, że inni są idiotami - spójrz czasem w lustro. Pozjadałeś wszystkie rozumy i za grosz w tobie chęci dyskusji. Jesteś chamskim dyletantem nie mającym pojęcia o tym temacie - najgorsze jest jednak to, że jeszcze znajdujesz kółeczko podobnych sobie naśladowców, którzy zagłuszają racjonalne argumenty.
Z takimi jak ty nie da się pisać, bo ty wiesz najlepiej, a w doooopie byłeś i gooowno widziałeś, to, że producent mówi że sprzęt jest OK nic nie znaczy, bo chce go wyłącznie sprzedać! To że jest sympatycznym starszym panem nic absolutnie nie zmienia... Często jestem kilka minut od tej podtarnowskiej wsi pana Wacława, tylko po co tracić czas i paliwo? - chciałbym zobaczyć dobrą replikę i tyle. Jak widzę na zdjęciu jakiegoś dziwoląga, to magicznie w realu nie zmieni się w cudowny rewolwer!
Ostatnio zmieniony czw 09.maja.2024 - 15:17 przez Miner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

OK to weź i zrób skoro wiesz co jest najlepsze i jak należy to robić... O jakich można mówić argumentach skoro żaden z nas nie miał jeszcze w ręce gotowej oferty a ja miałem jedynie prototyp kilka miesięcy temu... Skąd czerpiesz wiedzę o wszystkim co najgorsze... Z jednej strony jedziesz 500km za złomem z niemiec a z drugiej nie podjedziesz zobaczyć tego Twoim zdaniem złoma bo masz za daleko .. To że nie lubisz blondynek to nie znaczy że ja też .. Akurat żaden z nas (Zlyzuw, Scraab , RadekP oraz ja) nie ma tak jak Ty po 10 kont, z których sam sobie odpowiada próbując kształtować opinię publiczną ...
Wycior
VIP
Posty: 2113
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Wycior »

scraab pisze: czw 09.maja.2024 - 15:01
Obrazek

Ta fikuśnie wyprofilowana rękojeść jest elementem zgodnym stylistycznie z realiami epoki?
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Są tak samo jak azotowanie gazowe w FWB w wersji grau oraz moletowane rękojeści pietty.
mpwr760x
Posty: 5
Rejestracja: ndz 02.paź.2022 - 11:37
Moja broń: brak

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: mpwr760x »

Swego czasu rozmawiałem z jednym kolegą "znawcą" myślę podpytam coś się dowiem, bo może miał styczność z Tarnowskimi produktami... Podeszlem do rozmowy z otwartą głową bez jakiejkolwiek tendencyjności.
Stwierdził że oczywiście zna temat, widział już kilka, strzelał itd...Dowiedziałem się że są beznadziejne i nie da się z nich strzelać, szkoda czasu i pieniędzy, on nie poleca.
Zatem pytam dlaczego kolego....??? Myślałem że może są nieszczelne, mechanizmy są zawodne, blokada, wyrzutnik łusek...???
Nie jestem wobec niczego bezkrytyczny i zawsze coś można poprawić czy zmienić, ale mój rozmówca niczym mnie nie oświecił, nic merytorycznego nie wprowadził do rozmowy.... Jednak mój zawód okazał jeszcze większy, gdy ten ów mość stwierdził, że może mi coś sprzeda, sprowadzi, że wnet będzie miał "świeżą dostawę."
Panowie i Panie uciekajmy od takich "znawców" bo stygmatyzacja kogoś albo czegoś świadczy o dużym ograniczeniu... Panowie krytykujący nie mieli nic wspólnego z tym co krytykują, nie posiadają ani jednego egzemplarza, ale nie przeszkadza IM to w krytyce czy ocenie. Doskonale znam ten paradoks krytuje bo nie mam, bo nie mogę mieć, bo dla mnie jest to za drogie... Gdyby ten rewolwer kosztował jedną trzecią ceny to stawiam kolejkę że ortodoksy i znawcy piali by z zachwytu...
Wycior
VIP
Posty: 2113
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Wycior »

Ursus_c35 pisze: czw 09.maja.2024 - 16:00 Są tak samo jak azotowanie gazowe w FWB w wersji grau oraz moletowane rękojeści pietty.
Zastanawiam się czy azotowanie gazowe nie podchodziłoby przypadkiem pod współczesne metody obróbki materiałów, dozwolone w replikach. Przyznaję jednak że to wykończenie mi się nie podoba.

Natomiast moletowanie było w epoce stosowane powszechnie, zwłaszcza w broni cywilnej. W rewolwerach i pieprzniczkach brytyjskich występowało masowo. Owszem, trudno je znaleźć w np. w oryginalnych Coltach, ale trafiało się w ich europejskich kopiach, jak np. tutaj:

http://collegehillarsenal.com/Outstandi ... y-Revolver

Dlatego sądzę że tezę o zgodności moletowania rękojeści z realiami epoki da się obronić.
Ostatnio zmieniony czw 09.maja.2024 - 16:49 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

A dorobione pod siebie okładki w epoce już nie ?
Wycior
VIP
Posty: 2113
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Wycior »

Widziałem różne epokowe okładki wykonane na indywidualne zamówienia ale chodziło o szlachetny materiał (kość słoniowa, heban, itp.) albo efekt ozdobny w formie snycerki, intarsji lub inkrustacji, często z motywami mitologicznymi albo patriotycznymi. Takie rękojeści zachowywały jednak ogólnie pierwotny kształt. Natomiast nie pamiętam abym widział rękojeści głęboko profilowane ergonomicznie. Nie wykluczam oczywiście że występowały i gdyby gdzieś taką zobaczył to poczułbym się znacznie lepiej. Wbogaciłoby by to też moją wiedzę, co zawsze mnie cieszy.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Widocznie wszystko przed nami :)
Wycior
VIP
Posty: 2113
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Wycior »

Tymi dorabianymi okładkami zaskoczyłeś mnie i zaciekawiłeś. Odtąd przy każdej okazji będę bacznie przyglądał się epokowym rękojeściom.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Widzisz podróże kształcą :) Miałem kiedyś taką zajawkę na temat możliwie starych regulowanych przyrządów...
Wycior
VIP
Posty: 2113
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Wycior »

Jeżeli miały by to być przyrządy karabinowe to polecam książkę "Old Gunsights: A Collectors Guide, 1850-1965", ISBN 978-0873415590.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Akurat kusiły mnie przyrządy rewolwerowe ale dziękuję za wskazówkę odnośnie karabinowych.
ODPOWIEDZ