R&S FWB

Tu składamy oferty kupna. Oferty są widoczne przez 14 dni od ich złożenia.
RadekP
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 04.lut.2018 - 16:16
Lokalizacja: Nieopodal
Moja broń: Różne

R&S FWB

Post autor: RadekP »

Jako że lepiej mieć kilka to kupię jeszcze jednego R&S od FWB. Nie modele History.
Tylko stan bliski nowemu za co też odpowiednio zapłacę.
Oferty poproszę na PW.
Dziękuję.
RadekP
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 04.lut.2018 - 16:16
Lokalizacja: Nieopodal
Moja broń: Różne

Re: R&S FWB

Post autor: RadekP »

Nikt nic nie ma czy nie chce sprzedać?
Rozważę każdą cenę. Nawet wygórowaną ale rewolwer musi być jak nowy.
Póki co dostałem dwie oferty na PW ale nie szukam R&S wyciągniętego z jeziora, zardzewiałym i zeżartym przewodem lufy, Panowie Kolekcjonerzy…
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: R&S FWB

Post autor: Ursus_c35 »

Jak nikt sie nie zgłasza to odezwij sie do mnie znam dwie osoby , które mogą mieć coś dobrego ;)
scraab
Bywalec
Posty: 472
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: R&S FWB

Post autor: scraab »

Ursus masz mnie na mysli? Jestem nielicznym co ma nowego hehe.
Agitarius
Posty: 4
Rejestracja: wt 14.lis.2023 - 12:10
Moja broń: brak

Re: R&S FWB

Post autor: Agitarius »

RadekP pisze: czw 09.maja.2024 - 07:45 Jako że lepiej mieć kilka to kupię jeszcze jednego R&S od FWB. Nie modele History.
Tylko stan bliski nowemu za co też odpowiednio zapłacę.
Oferty poproszę na PW.
Dziękuję.
Dlaczego nie History No 2, muszka ci się nie podoba czy napis na lufie ?
Dobra rada bierz History No 2, bo one są bardziej "świeże". Trafić nieużywanego, to raczej ciężko w Polsce, bo rzadko kto kupuje rewolwer i wkłada do szuflady jako inwestycje( są bardziej opłacalne inwestycje). Druga część rady jest taka, kup sobie samemu na egun.de, jedyny warunek to papier na broń palną z kąta wiatrówkowego nie kupisz, a następnie ściągnij rewolwer przez pewien sklep ze Słupska co ma w nazwie "paradise dla huntera", biorą 130 ojro za tą przyjemność. Plusy są takie, że to co tutaj oferują handlarze za 9-10 tys. zł i opisują jako stan "prawie" idealny-kolekcjonerski ( z kropkami korozji w lufie), kupisz za około 6 tys. zł (cena końcowa czyli zakup na egun.de, prowizja sklepu za przywóz z Niemiec i paliwo do Słupska) tylko w lepszym stanie, ale ten stan to będzie 4+ lub 5 - (idealny przewód lufy,może jedna śrubka przy kabłąku z delikatnym śladem używania tak z autopsji). Chyba, że "stać" cie na wywalenie + 4 tys. zł za gorszy stan, ale wtedy taka decyzja jest irracjonalna. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: R&S FWB

Post autor: Ursus_c35 »

I tu dotknąłeś ważnego problemu ... W PL krążą mity na temat RSa FWB z napisem RS i tego z napisem H2... Nasłuchałem się od "poważnych kolekcjonerów mających konszakty we niemcach" że H2 to gówno robione zupełnie gdzie indziej z innej stali i ma inną oxydę i że jest gorzej spasowany i FWB się do tego nigdy nie przyzna... Istotnie to co udało mi się ustalić to fakt że FWB nie przyznaje się do niczego co przemawia za tym że H2 jest inaczej zrobiony. Ale jest w tej historii także drugie dno ... FWB twierdzi iż wykonało jedynie 5390 egzemplarzy z czego te ostanie to właśnie H2 do roku 2017tego. Na pytanie jednak skąd się biorą egzemplarze o numerach np 20006023 jak na poniższym foto FWB nie podjęło rękawicy ...
Bez tytułu12.png
Źrudło : https://archiwum.allegro.pl/oferta/rewo ... 81006.html

Bez tytułu 13.png

Co do eguna to i tak trzeba uważać. H2 lub H3 za 6tke często ma jakieś ale stąd widać używane egzemplarze FWB sprzedające się za 1900-2200e, które Niemcy jednak kupują :)
Agitarius
Posty: 4
Rejestracja: wt 14.lis.2023 - 12:10
Moja broń: brak

Re: R&S FWB

Post autor: Agitarius »

Co do eguna to i tak trzeba uważać. H2 lub H3 za 6tke często ma jakieś ale stąd widać używane egzemplarze FWB sprzedające się za 1900-2200e, które Niemcy jednak kupują :)

To i tak lepiej wydać te 1900-2200 ojro i mieć "nowego" niż kupić używanego w Polsce za 9-10 tys. zł z wżerami w lufie, co do faktów i mitów nt FWB RSa i History No 2, to pozostawiam fachowcom w temacie. Pozdrawiam.
RadekP
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 04.lut.2018 - 16:16
Lokalizacja: Nieopodal
Moja broń: Różne

Re: R&S FWB

Post autor: RadekP »

Nie mam tam konta.
Panowie, to kupować i dawać znać. Za fatygę zapłacę tysiaka lub 2. Wiadomo. Tylko igła. Jak coś pisać na PW.
Póki co dostałem super ofertę ale czekam na dodatkowe zdjęcia.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: R&S FWB

Post autor: Ursus_c35 »

Ja mam jak coś potrzebujesz to się odezwij. Realnie doszedłem do wniosku że lepiej dac 9k i zobaczyc co sie kupuje w Pl niż dać 9k i czekac co wyśle niemiec
ODPOWIEDZ