POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 406
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

:piwo: :piwo: :piwo:
scraab
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: scraab »

Miner. Szkoda ci? A mnie nie bylo szkoda zrobic duzo wiecej. Jak szkoda ci pojechac to zabieraj dupe w troki i wypad z tematu!!!
Totalne spierdolenie umyslowe zeby nie majac o czyms zielonego pojecia srac w tematy😡
scraab
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: scraab »

RadekP pisze: wt 07.maja.2024 - 13:28
Ursus_c35 pisze: wt 07.maja.2024 - 13:03 Ależ nie przepraszaj bo ja się nie zdążyłem urazić :) Post jest o rewolwerze i może dajmy czas aż RadekP go nabędzie może nawet wybiorę się z nim na strzelnicę jesli zechce i wówczas to będzie dla mnie wiarygodne źródło informacji od bezstronnego konsumenta oraz moich odczuć na tarczy ale do tego czasu na wyrost głupot wypisywać nie zamierzam... Jeśli okaże się złomem zapewne będzie o tym poniżej poza tym konkurencje zorganizujemy mu raczej trudną :) RadekP reflektujesz ?


Jasne że reflektuję. Zresztą już jesteśmy umówieni jak tylko będę mieć konkretny termin wykonania :piwo: Jak rewolwer będzie marnej jakości to na pewno będzie w temacie opisany.
Jak pisze Ursus_35, konkurencja będzie trudna. Na obrażanie towaru przyjdzie czas. Albo i nie. Zobaczymy co będzie na tarczy i jak model finalny będzie zrobiony.
I to bedzie najlepsza opinia. A nie wypierdy starych i zniewiescialych troli ktorzy za cel maja tylko nasrac w kazdym mozliwym temacie. A realnie w dupie byli i gowno widzieli.
Ostatnio zmieniony śr 08.maja.2024 - 10:18 przez scraab, łącznie zmieniany 1 raz.
Wycior
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Wycior »

scraab pisze: śr 08.maja.2024 - 10:08 Miner. Szkoda ci? A mnie nie bylo szkoda zrobic duzo wiecej. Jak szkoda ci pojechac to zabieraj dupe w troki i wypad z tematu!!!
Totalne spierdolenie umyslowe zeby nie majac o czyms zielonego pojecia srac w tematy😡
scraab pisze: śr 08.maja.2024 - 10:09 wypierdy starych i zniewiescialych troli ktorzy za cel maja tylko nasrac w kazdym mozliwym temacie. A realnie w dupie byli i gowno widzieli.
Czy ta demonstracja braku kultury, prostactwa i agresywnego chamstwa naprawdę jest konieczna?
Ostatnio zmieniony śr 08.maja.2024 - 10:24 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
scraab
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: scraab »

Wycior pisze: śr 08.maja.2024 - 10:15
scraab pisze: śr 08.maja.2024 - 10:08 Miner. Szkoda ci? A mnie nie bylo szkoda zrobic duzo wiecej. Jak szkoda ci pojechac to zabieraj dupe w troki i wypad z tematu!!!
Totalne spierdolenie umyslowe zeby nie majac o czyms zielonego pojecia srac w tematy😡
Czy ta demonstracja braku kultury, prostactwa i chamstwa naprawdę jest konieczna?
Ty idz uwagi sobie zwracac swoim kolesiom z rynsztoka-przyglupim trolom. Ode mnie sie odpieprz. Ciebie tez dodaje do ignorowanych i podobnie jak reszte troli-idiotow nie bede widzial waszych wypocin ani tez na nie odpowiadal. Pisalem juz o tym nie raz a skoro nie dociera to swiadczy o waszym wybrakowaniu umyslowym. Jezeli wypierdy minera, smitha itp gowien nie przeszkadzaja ci to nie jestes dla mnie zadnym autorytetem ani nawet stroną do dyskusji⚠️
Wycior
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Wycior »

scraab pisze: śr 08.maja.2024 - 10:24 nie jestes dla mnie zadnym autorytetem ani nawet stroną do dyskusji⚠️
Wybacz ale nie widzę w tym wielkiej straty, ponieważ Twoja kultura osobista jest najwyraźniej kompatybilna z Twoją wiedzą merytoryczną. Rozumiem zresztą że mój anachroniczny styl dyskusji, polegający na wymianie rzeczowych argumentów a nie inwektyw i wulgaryzmów, może być dla Ciebie uciążliwy i nieprzyjemny.
alterjorge
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: alterjorge »

Fantastyczne jest to forum !!! Dzięki niemu dowiedziałem się, że- ponieważ przyjaźnię się z Wyciorem- siedzę w rynsztoku, jestem trollem i to jeszcze przygłupim :-))) Dotąd nie miałem o tym pojęcia, a tak- już mam. Warto tu zaglądać dla samej wiedzy :-)))
scraab
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: scraab »

Wyciorex sam sobie dobiera przyjaciol- jak lubi brac z rynsztoka to jego sprawa. Milo ze sam dolaczyles do grona troli. Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno. Zacząles juz nawet srac w tematy? Super. Wiec dorzucam cie do paczki ignorowanych.
Zasraliscie już wszystkie tematy czy jeszcze jakies ostaly? Moze przy okazji porannej kupy wskaże wam gdzie jeszcze waszych wypierdow nie ma?
Nie dziekujcie.

PS. Ja doskonale wiem za co tak trolujecie Pana Wacława- Jest po prostu od was o wiele mądrzejszy, ma szereg uprawnien, park maszyn i wiedze jakiej zaden z was nie jest w stanie w spuchnietym móżdżku wielkosci wisienki pomiescic. :)
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 406
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

Znalazłem pierwszy film prezentacyjny :)

https://youtube.com/playlist?list=PLfI8 ... QZ8zGMv9Us
Wycior
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Wycior »

Pan Wacław ...
scraab pisze: śr 08.maja.2024 - 20:52 ... ma szereg uprawnien, park maszyn i wiedze jakiej zaden z was nie jest w stanie w spuchnietym móżdżku wielkosci wisienki pomiescic. :)
My - tu u nas, w rynsztoku - wiemy jednak coś, czego pan Wacław najwyraźniej nie wie. Wiemy jak wygląda prawdziwy rewolwer Rogers & Spencer.

Żeby było jasne: nie mam nic przeciwko temu że pan Wacław wyrabia rewolwery CP. Jestem wręcz dumny że doczekaliśmy się rodzimego producenta broni czarnoprochowej. Szczere gratulacje dla Pana Wacława i niech mu komercyjny sukces będzie nagrodą! Chodzi o drobiazg: czy nie można tego wyrobu nazwać po prostu repliką rewolweru czarnoprochowego [kropka], bez poniewierania marki Rogers & Spencer ?
alterjorge
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: alterjorge »

My w tym rynsztoku mamy to i owo i naprawdę wiemy co i jak w danym modelu ma wyglądać. Rewolwer, który tak tu się pieklą niektórzy to owszem, czarnoprochowy rewolwer rozdzielnego ladowania, ale to nie R&S. Podobnie rzecz ma się z tzw. Maynardem z Tarnowa. Owszem, karabin czarnoprochowy rozdzielnego ładowania, odtylcowy, ale to nie jest Maynard. Żeby uprzedzić ewentualne zarzuty, od razu napiszę, że wiem jak wygląda oryginalny Maynard zarówno w kalibrze 50 jak i tym mniejszym. W tym rynsztoku to jednak nie jest tak najgorzej, Kol. Wycior prosto z rynsztoka wydobył i opisał dwa ciekawe gazoszczelne rewolwery, no i cisza w temacie. Dla jasności- kto chce, niech wytwarza co chce, a jak jest rynek to tym bardziej. Nie należy jednak mieszać i mamić maluczkich, że się wytwarza R&S,y czy Maynardy skoro to się ma nijak do oryginału.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 406
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

To Koledzy wskażcie w takim razie , które repliki mogą nazywać się tak jak oryginały bo ja już poginąłem … Uprzedzając pytania FWB napewno takimi replikami nazwać nie można w takim mniemaniu…
Ostatnio zmieniony śr 08.maja.2024 - 22:29 przez Ursus_c35, łącznie zmieniany 1 raz.
amigo
Stary bywalec
Posty: 569
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: amigo »

Rewolwer jak rewolwer ale czy da się kupić osobno bęben ( za ile ? ) i czy pasuje do starszych włoskich Rogersów & Spencerów od Armi San Paolo / Euroarms . Jeżeli ten bęben by pasował i cena byłaby rozsądna to myślę że sporo by się ich sprzedało bo nie ma zapasowych bębnów do używanych Rogersów a jest sporo ich posiadaczy.
Myślę że dla pana Wacława to byłby lepszy biznes niż sam rewolwer tego typu bo jak widać cena taka sobie i też są wątpliwości co do zgodności z pierwowzorem.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 406
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: Ursus_c35 »

To pytanie do samego producenta ale co do ewentualnych niezgodności to ja bym radził najpierw obejrzeć ten rewolwer… Skąd ktoś ma tu taką wiedzę skoro nikt nie miał tego jeszcze w ręce oprócz mnie na parę minut ?? Ja napisałem ten post o pierwszym prototypie a od tego czasu zaszło kilka zmian :)
alterjorge
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: POLSKI Rogers & Spencer Pana Wacława Cichego

Post autor: alterjorge »

Pozwolę sobie zapytać jakie R&S ( repliki i oryginały) dzierżył Kol Ursus c35 poza tym rewolwerem od Wacława Cichego ? Bo odpowiedź na to pytanie wyjaśni wiele. Przecież na pierwszy rzut oka ten rewolwer- możliwe, że dobrze wykonany i z dobrego materiału- odbiega od oryginału i to znacznie.
ODPOWIEDZ