Pedersoli Kodiak Express .58

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mark
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 22:27
Lokalizacja: Beskid Mały - Zagórnik
Moja broń: brak

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Mark »

Przy takim rozrzucie przestrzelin na dystansie 50 m myślisz o strzelaniu na dystansie 100 m lub większym ?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1077
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

Mark, przecież kolega Andy kupił go do precyzyjnego strzelania jak wspomniał o tym w pierwszym wpisie. :-)
Andy88
Bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Patrzcie na to zrobiłem pokrowiec do karabinu z materiału od torby od roweru i miękkich pianek po remoncie (zdjecia):D
Teraz podczas strzału będzie miękko i przyjemnie :piwo:
Załączniki
pokrowiec4.jpg
pokrowiec3.jpg
pokrowiec2.jpg
pokrowiec1.jpg
Andy88
Bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Dzisiaj rano wstaję przebieram się i patrzę a na klatce piersiowej mam takiego siniaka żółtego od kolby karabinu(strzelanie przez dwie godziny). Bez miękkiego z takim odrzutem to ciężko.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1163
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: zbiho »

Następnym razem opieraj karabin o bark.
Andy88
Bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Hej dawno się tu nie wypowiadałem. Poprzednio miałem przypadek na strzelnicy ,że w tym aluminiowym wyciorze od karabinu od Saguaro Arms urwał się gwint podczas czyszczenia. Poza tym często jak czyściłem to miałem trudności z wyjęciem wyciora z karabinu spowodowane przez gwintowanie karabinu.
W związku z tym zamówiłem na Saguaro Arms stalowy wycior ale się pomylili i się okazało ,że za mały gwint i do jaga nie pasuje.
Więc poszedłem do spawacza i mi odciął ten mały gwint i przyspawał odpowiednich rozmiarów.
Efekt mnie zaskoczył ponieważ w metalowym wyciorze rączka jest obracana to się dopasowuje do gwintowania i nie ma problemu z wyciągnięciem z lufy
plus stal się już nie wygina jak aluminium i się nie urwie.
Szkoda tylko że trudno znaleźć porządny wycior w sklepach do broni cp i musiałem
prosić o pomoc spawacza.
Załączniki
wyciorspawany.jpg
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 842
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

Ten mały gwint to gwint calowy No.5 UNC. Taki gwint mają szczotki do luf, mopiki, oczka i końcówki do przecieraków filcowych itp. (wszystko produkcji Łuszczka z wyjątkiem lini dedykowanej do strzelb które mają zewnętrzny M5). Jagi mają metryczny M5 (produkcja Pedersoliego i Saguaro-Arms) . W sklepach myśliwskich można kupić przejściówki z jednego na drugi. Jak kupowałem ostatnio to płaciłem za taką 9zł. Kupujesz taką przejściówkę i możesz mocować na jednym wyciorze prawie wszystko...
scraab
Bywalec
Posty: 470
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Kup sobie wycior do broni wspolczesnej i problemy sie skonczą. Są tansze i czesto lepszej jakosci niz te z drogie i badziewne ze sklepu cp. Dopasowanie do gwintu ma swoje wady i zalety- latwiej wyciagnac a mniej sie doczysci w polach.
Po strzelaniu uzywam wkretarki az lufa ciepla. :)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1077
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

Kolega scraab chyba żartuje. Parafrazując słowa naszego słońca narodu...kolega Andy będzie miał problemy nawet gdy nie będzie tych problemów...O czym przekonuje nas bezustannie :-)
scraab
Bywalec
Posty: 470
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

No tak tez moze byc.
Kali_Gula
Posty: 15
Rejestracja: pn 08.sty.2018 - 15:10
Moja broń:

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Kali_Gula »

Rozkminiles ze strzelając z 2rurki nonstop pr,ez 2h nie uda ci sie precyzyjnie strzelać nie robiàc dluzszych przerw?
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: zlyzuw »

.58 to mniej więcej strzelbowe 20ga. Kup sobie to: https://www.decathlon.pl/p/zestaw-do-cz ... /R-p-10934 i nie kombinuj. Będziesz miał na lata :) Nie ma to gwintu m5 ale szczotki m5 wkręcają się w 3/4 długosci więc takich też uzywam i jest git.
Andy88
Bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Kaliber 58. to nie do końca 20ga ,blisko ale nie dokładnie to samo bo 20ga to kaliber .62
No ale skoro już jesteśmy przy wagomiarach to prezentuję państwu moją nową lufę 12ga do Kodiaka!!!
Tak również kupiłem od @amigo bo zawsze chciałem mieć strzelbę w końcu ją mam. Więc sobie wymieniłem lufę bo te od Kodiaka są wymienne,
przypominam że 12GA to kaliber .72. No i teraz będę musiał się nauczyć liczyć wagomiary by wiedzieć ile śrutu dodać no i ile prochu i tak dalej.
No i w związku z tym, na jednym z załączonych zdjęć mam dwa takie jakby koszyczki plastikowe no i nie bardzo wiem do czego one służą jeszcze poczytam w Internecie ale jak moglibyście doradzić bym był wdzięczny. :piwo: 8-)
Załączniki
koszyczki.jpg
zestaw2.jpg
ODPOWIEDZ