Pistolet Thompson Patriot .45"

Oferty towarów do sprzedaży. Oferty są widoczne przez 14 dni od ich złożenia.
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: halif »

Rozstaję się z amerykańskim Thompson/Center Arms Patriotem w kalibrze .45". Świetna lufa z szybkim gwintem 1:17". Umożliwia celne strzelanie nawet z maxi-balli, zresztą w zestawie dwa opakowanie takich pocisków, przesmarowanych i gotowych do strzelania na większy dystans. Na internecie są filmiki celnych, powtarzalnych strzałów na ponad 90m do stalowych gongów 50cm. Świetna, celna broń. Piękne drewno ze znakomitymi okuciami mosiężnymi. Osada z wygodną ostrogą, dobrze się go chwyta. Spust wyposażony w przyspiesznik, waga spustu ok. 1.5kg, można go skrócić, regulowany. Półotwarta mucha i regulowana, uproszczona szczerbinka, stworzona aby spełniać wymogi MLAIC z końca lat 90-tych. Pistolet z połowy lat dziewięćdziesiątych, tuż przed pożarem fabryki w Hempshere, któa zakończyłą życie tego modelu.
W komplecie .
  • pistolet z wyciorem i starterem.
  • składany stojak do ładowania
  • ok. 50 kul .454" lub mix z kulami .440" pod łaty
  • ok. 50 pocisków maxi-ball
  • opakowanie kapiszonów CCI
  • poporcjowane eppendorfy do w/w pocisków
  • kluczyk do kominka
  • flaga bezpieczeństwa
  • pudełko z patchami do kul
  • miarka, przecieraki, środek do czyszczenia
  • filce pod kule
  • okulary strzeleckie z blendą
  • kapiszonownik skrzydełkowy
  • pudełko na proch z zawartości i miarką
  • skarpeta do przechowywania
Ogólnie zestaw na strzelnicę i jako, żę kończę z bronią krótką cp to dorzucę kilka fajnych gratisów.

Cena jaka mnie interesuje to 1900 PLN, lokalizacja Łódź.

Fotki: https://postimg.cc/gallery/XZGLpp0

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: halif »

No to*pyk*
1800 PLN :?:
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: halif »

I w dół do 1600 PLN
maciejk1968
Posty: 27
Rejestracja: pn 10.paź.2022 - 10:18
Lokalizacja: Okolice W-wy
Moja broń: Frontier, J&S Hawken, Hopkins&Allen Underhammer

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: maciejk1968 »

Jak oceniasz wielkość rękojeści: raczej pod dużą dłoń, czy niekoniecznie?

MK
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: halif »

Ten Patriot ma kapitalną ostrogę na rękojeści i wygodny podchwyt na palec środkowy na kabłąku. Ja mam bardzo dużą dłoń i strzelało mi się z niego wygodnie, cała dłoń mieściła się na rękojeści, ale mój syn, nastolatek twierdzi, żę też się dobrze strzela. Ma wyraźnie mniejsze dłonie, trochę inaczej chwyta, ale ostroga w jego przypadku poprawia chwyt.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1075
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: Irek M »

Mam ten sam model ale firmy Mendi Jacobi Iserlohn. Przez tę ostrogę wygląda jak wygląda ale ten podchwyt na palec f... :-) wszystko zmienia. Mój jest bez przyspiesznika ale na 25m aż zdziwiłem się, że wszystko w czarnym, a świetnym strzelcem nie jestem :-) Z przyśpiesznikiem powinno być jeszcze lepiej
Ostatnio zmieniony wt 24.paź.2023 - 19:19 przez Irek M, łącznie zmieniany 2 razy.
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: halif »

Jest celny. Gwint 1:17" plus dobry chwyt i spust z przyspiesznikiem daje radę. Był to bardzo popularny pistolet w USA w latach 90-tych. Używany i na zawodach, i na... polowaniach. Zresztą do dzisiaj jest to pistolet używany do dobijania np. rannych jeleni. W USA nie można polować poza sezonem, za wyjątkiem broni kapiszonowej/tradycyjnej. A skoro ten pistolet umożliwia celne strzelanie ze 250gn maxi-balli to są one używane jako broń dodatkowa do dobijania z bliska. Ot, ciekawostka

(dla miłośników instrukcja obsługi: https://www.tiropratico.com/manuali-pdf ... lement.pdf)
maciejk1968
Posty: 27
Rejestracja: pn 10.paź.2022 - 10:18
Lokalizacja: Okolice W-wy
Moja broń: Frontier, J&S Hawken, Hopkins&Allen Underhammer

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: maciejk1968 »

Wysłałem Ci PW.
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: halif »

Sprzedany
Magua
Stary bywalec
Posty: 567
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: Magua »

Używany i na zawodach, i na... polowaniach
Tak z czystej ciekawosci... Na jakich to zawodach używany był ten pistolet?
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: halif »

Ten pistolet spełniał zasady MLAIC (wtedy były inne konkurencję) w kategorii pistolet kapiszonowy, w latach 90-tych. Na muzzleloading są opowieści starszych strzelców, którzy z sentymentem wspominaja te konstrukcję. Zdaje się koło 1994 wprowadzono ograniczenie dot. regulowanych przyrządów optycznych. W broni krótkiej. Stąd taka wersja
Magua
Stary bywalec
Posty: 567
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: Magua »

Jesli masz na mysli "The Muzzleloading Forum", to za bardzo bym im nie ufał. Niedawno na pytanie o pistolet tarczowy jeden zaproponował Tingle'a, a drugi rewolwer, bo mozna strzelać dwie konkurencjie - pistolet i rewolwer.
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pistolet Thompson Patriot .45"

Post autor: halif »

To masowe forum. Jest tam sporo oszołomów, ale też sporo bardzo kompetentnych ludzi. Jestem tam od wielu lat i podchodzę z dystansem do części odpowiedzi, ale również cenie strzelców z 30-40 letnim stażem. Nie sprawdzałem tej informacji, po prostu jeden ze starszych strzelców opowiadał mi o tych Thompsonach i jego własnych doświadczeniach z początku lat dziewięćdziesiątych.
Na pewno standardowo te Patrioty były fabrycznie wyposażane w regulowaną szczerbinę i półotwartą muchę. Potem, na podstawie potrzeb rynku, pojawiła się wersja z tradycyjną szczerbinką. Ma to odzwierciedlenie w reklamach prasowych tej broni z lat 90-tych. Powód wyjaśnili mi na tamtym forum. Dodatkowo sprzedawana sztuka jest egzemplarzem kupionym przez Niemca jako kit. Być może chciał strzelać bardziej MLAICowo w Europie?
ODPOWIEDZ