hawken creedemoore , match , challenger

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

hawken creedemoore , match , challenger

Post autor: .Tomek.44 »

czyli hiszpany z szybkim gwintem
challenger skok 1-32
creedemoore 1-20 gwint Henrego muszka tunelowa i diopter okucia grawerowane
match 1-20 gwint Henrego przyrzady otwarte , okucia bez graweru

karabiny maja kablak spustu z podporka pod srodkowy palec , bake i mosiezny patchbox.
drewno jest dokladnie spasowane z elemantami demontowanymi do czyszczenia-zamek lufa

z mosiadzami nie jest zbyt dokladnie spasowane a szpary zaszpachtlowane pod kolor kolby/lakieru- nie razi , wyglada estetycznie ale swiadczy o dokladnosci wykonania

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 26.paź.2006 - 21:40 przez .Tomek.44, łącznie zmieniany 1 raz.
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

Post autor: .Tomek.44 »

zapraszam WitkaC , Marka , Samuela Hawkena i innych uzytkowniko do wypowiedzenia sie w temacie.
Roe Dorsz
Posty: 25
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 14:59
Lokalizacja: Grudziądz
Moja broń:

Post autor: Roe Dorsz »

Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o lufie - zwłaszcza w modelu match creedmore. Czy ktos wie jaki stan ona prezentuje - jak dobrze jest wykonana? Słyszałem że mozna osiągać całkiem przyzwoite wyniki.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

Nie moge nic złego powiedzieć na temat tego karabinu jeśli brać pod uwagę jego celność co do wykończenia kolby to mam trochę zastrzeżeń, ale to kwestia gustu więc nie podlega dyskusji, ja kupiłem go żeby nim strzelać estetyka mniej mnie interesowała.

Kupiłem Hawkena za pośrednictwem Tomka44, sprowadził mi go z niemiec w grudniu, do mnie dotarł 24 grudnia o 13 więc prosto pod choinkę :lol: , pierwszy raz strzelałem 26.12.05
opisałem już kiedyś moje początki na kremowym ale powtórzę całą historię w kawałku :

27.12.05

Tak wczoraj przestrzeliwałem mojego Howkena
URL=http://imageshack.us]Obrazek[/URL]
1 strzał jak widać ale gdy już ustawiłem diopter to 10 i 9 w zależności od mojego skupienia

A tak było z drugą tarczą po kilku strzałach listwa była pod 10 :lol:
Obrazek

17.01.06

No i w końcu trochę postrzelałem w niedzielę. Odległość 50 m, jako że próbowałem różne pociski strzelałem na skupienie, bez ruszania przyrządów. Stojąc opierałem się dłonią o słup, jak na przestrzeliwanie to mało stabilna podpora więc rozrzut z tego powodu na pewno większy.
To pociski które sprawdzałem.
Ten krótki to
Lee 45-70 caliber, .457" diameter, 450 grain, flat nose, solid base BPCR mold, single cavity
Ten dłuższy to
Lee 45-70 caliber, .457" diameter, 500 grain, flat nose, solid base BPCR mold, single cavity
Trzeci z Lymana
Lyman .45 caliber for Parker Hale Whitworth rifle, 475 grain Maxi bullet mold, single cavity, steel blocks only
A czwarty to z formy DP od Marka Kowalczuka

Obrazek
Na pierwszej tarczy przestrzeliny po pociskach które dostałem od Marka. Wchodziły do lufy bardzo łatwo bez oporu, może trochę za łatwo stąd rozrzut trochę większy.
Obrazek
To tarcza z pozostałymi testami pocisków. Jak widać najkrótszy miał najmniejszy rozrzut. W zaznaczonym polu co dość słabo widać jest 7 przestrzelin, niektóre dotykają się brzegami.
Obrazek
Naważka 3 gramy prochu, przybitka to kartonowy krążek, smar to wosk z łojem i troszkę oliwy.

przed Warką 06.06.06 - ładna data

Wczoraj musiałem trochę skorygować przyrządy bo po prawej od 10 mialem skupienie na godz. 4
Najpierw za dużo przekręciłem w lewo o 1 obrót, wróciłem o 0,5 i jest chyba ok. Było dosyć ciemno i padał deszcz, ciekawe jak będzie przy słońcu, czy będę wracał w prawo o pół obrotu :?
Obrazek
a tu z bliska
Obrazek

później były MP w Rybniku strzelałem tylko na 100 m

Obrazek


Obrazek


82 pkt i trzecie miejsce

Obrazek

Później był Goleszów w szybkim strzelaniu zrobiłem 2 miejsce na 100m,
no i Toruń na 50 m też 2 miejsce.

.

Przed Toruniem poprawiałem koronkę i przestrzeliwałem go w Rybniku.
Zauważyłem bardzo ciekawą zależność strzeliłem 9 razy (ten dziesiąty strzał w polu dziewiątki na 13 godzinie to pomyłka kolegi który strzelił w moją tarczę), gdy karabin jest ciepły przestrzeliny są w 10 gdy pozwolę mu ostygnąć strzela na godz. 8 , to te cztery przestrzeliny, raz zerwałem na dziewiątkę w osi po prawej.

Uważam że to b. dobry karabin, ale jest zawsze jakieś ale jak dobry tak i kapryśny, wymaga idealnej amunicji i nie tylko jak widać z tarczy poniżej, wystarczy że nagar zrobi się twardszy a lufa zimna i już to widać na tarczy.

Obrazek
adamlowca
Posty: 3
Rejestracja: śr 15.lis.2006 - 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: adamlowca »

Witam.

Mam Hawkena Ardesy z gwintem 1-32". Nie mogę dobrać średnicy na którą mam skalibrować pociski. Może któryś z doświadczonych kolegów podzieli się wiedzą na jaką średnicę kalibruje pociski w tym konkretnie modelu broni.

pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Witaj,

Najdokładniej, to zrobić odlew i zmierzyć.

Zależy tez trochę od rodzaju pocisku?
adamlowca
Posty: 3
Rejestracja: śr 15.lis.2006 - 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: adamlowca »

Mierzyłem mało dokładną suwmiarką. Wyszło że w polach mam około 11,53 mm. Nie wiem czy wszystkie Hawkeny takie jak mój mają taką samą średnice lufy, po przeliczeniu wychodzi kaliber 0,454 cala.

Pozdrawiam Adam.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Adamie ! Skontaktuj się z Kumatem . Może będzie uprzejmy i Ci odsprzeda trochę pocisków maxi ball (.454). Powinny pasować do Twojego Hawkena .

pimpek
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Samuel Hawken »

Wywołany do odpowiedzi przez Tomka44 odpowiadam, że jesli interesuje Was historia sztucera Ardesy, który Ardesą być przestał, to zapraszam na stronę mojego Bractwa.
http://www.bractwo-czersk.org.pl/ardesa.htm
kumat
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 14:27
Moja broń:

Post autor: kumat »

Samuelu, czy uczyniłeś już jakieś postępy w oswajaniu nowego-starego karabinu? Jak spisuje się nowa lufa, jestem bardzo ciekaw, noszę się z zamiarem zakupu takowej :)
rmatysiak
Posty: 50
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 17:33
Lokalizacja: Łódź
Moja broń:

Post autor: rmatysiak »

A czy mugłbym prosić o fotografie lub rysunek jak prezentuje się 1-20 gwint Henrego.
Poz RM
Awatar użytkownika
1-4Miles
Posty: 40
Rejestracja: śr 21.lut.2007 - 11:24
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: 1-4Miles »

Ja właśnie czekam na takiego Hawkena i już nie mogę się doczekać :)
.Tomek.44
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 12:01
Moja broń:

Post autor: .Tomek.44 »

rmatysiak pisze:A czy mugłbym prosić o fotografie lub rysunek jak prezentuje się 1-20 gwint Henrego.
Poz RM
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=210 ... ht=#210148
ODPOWIEDZ