Warka - Czersk 2007

Terminy zawodów i spotkań - wspomnienia, wyniki, rekordy ...
zen
Posty: 52
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 21:06
Lokalizacja: Warka
Moja broń:

Post autor: zen »

Wiola jasne w piątek mam więcej czasu to sobie rajd po recepcjach zafunduję :D
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Samuel Hawken »

Znacie Manierkę z Żor? Na pewno znacie! Otóż w zeszłym roku tenże Manierka, wzgardziwszy domkiem harcerskim, a jednocześnie skuszony wygodnymi wareckich hoteli zafundował sobie nocleg w pensjonacie Sielanka. Zmęczywszy się ponad miarę już na początku bankietu, pożegnał po angielsku rozbawione towarzystwo i chyłkiem na kwaterę do miasta pomknął. Kiedy koledzy dnia następnego zrelacjonowali mu, co stracił na rzecz czystej pościeli i włoskiej glazury w hotelowej łazience, mój przyjaciel popadł w ciężką depresje i do dnia dzisiejszego na śniadanie owsiankę na wodzie zajada. Wiem, co mówię, bom to widział podczas mojego ostatniego pobytu w Żorach.
Nie piszę o tym, abyście omijali szerokim łukiem hotele w Warce, ale przestrzegam przed zbyt pochopną decyzja rezygnacji z nocnych uciech naszej imprezy. Chyba, że lubicie owsiankę na wodzie, wtedy proszę bardzo, wolny wybór.
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Post autor: Łucznik »

Samuel Hawken pisze:... Zmęczywszy się ponad miarę już na początku bankietu ...
Przypadek Grzesia Manierki znam co prawda z drugiej ręki, więc przez to zupełnie inaczej. Ba, zgoła odwrotnie. Nie zmęczony a ożywiony, wręcz podekscytowany. Co prawda powód tej ekscytacji siedział schowany w taksówce lecz kosmyk blond włosów i miseczka DD nie uszły uwadze bacznego obserwatora. Mój informator stwierdził też, że Manierka nabrał maniery wręcz pułkownikowskiej. Ruszał się żwawo i zdecydowanie. Zdania budował krótkie i treściwe. Kierowcy rzucił po polsku szorstkie: "Ruszaj!", natomiast do osoby na tylnym siedzeniu wyszczekał po niemiecku: "Zakroj rot, dura!". Rot to po ichniemu czerwony, domyśliliśmy się więc, że pojechali szyć transparenty.

W dalszej części obie opowieści są zbieżne - Grześ wrócił z depresją. Widać zapomniał drzewca, stąd jego do dziś trwający smutek i owsiankowa pokuta.
zen
Posty: 52
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 21:06
Lokalizacja: Warka
Moja broń:

Post autor: zen »

Ceny sprawdziłem w Puławskim i w zajeździe, niektóre nawet staniały, ale nie wiem czy się recepcjonista nie pomylił, bo jedynka w zajeździe z łazienką za 60 PLN ... :D Jak się wszystkie pokoje wynajmie w zajeździe (26 osób) to jest hurtem 35PLN +vat za łóżko :? Sielanka ma aktualne ceny na stronie tak mi powiedziano.
2. Hotel Pułaski Warka ul. Warszawska 45
tel. 048- 667-24-21
jednoosobowy - 45 PLN
dwuosobowy - 80 PLN
trzyosobowy - 120 PLN
czteroosobowy - 140 PLN
szescioosobowy - 200 PLN
są też dwa pokoje o podwyższonym standardzie za 120 PLN i 150 PLN
strona internetowa www.oksiw.pl około 1 km od strzelnicy przy pomniku Lotnika (widelcu)

3. Zajazd na Winiarach Warka ul. Turystyczna 3
tel. 048-667-26-76
048-667-50-43
jednoosobowy - 60 PLN
dwosobowy - 90 PLN
czteroosobowy - 120 PLN
są jeszcze pokoje trzyosobowe po 90 PLN bez osobnej łazienki.
odległość od strzelnicy około 1 km
Awatar użytkownika
henrykszkot
Posty: 49
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:05
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

gfj

Post autor: henrykszkot »

No nie ! Kilometr nieść mozdzież? Spimy jak zwykle gdzie popadnie. Będziemy w piątek . cześć!
Awatar użytkownika
Wiola
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:41
Lokalizacja: BK Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Wiola »

Dzieki Zen za sprawdzenie i uaktualnienie bazy :D . Oczywiscie domki harcerskie na strzelnicy nadal stoja i sluza. :lol:
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Post autor: Łucznik »

Wg ostatnich wieści burza kompletnie zniszczyła wiatę, spod której w zeszłym roku (po ubezwłasnowolnieniu zapiewajły) dawaliśmy własny koncert.
Obrazek
Może być problem. Trzeba to jakoś rozwiązać ...
Awatar użytkownika
Wiola
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:41
Lokalizacja: BK Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Wiola »

Tak, wybieramy sie jutro do Warki, oby widok nie byl zbyt smutny. Wiemy ile roboty jest przy wyrownywaniu terenu pod samochody :-( , a tu dodatkowe psikusy pogoda sprawila :( hmmm
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Post autor: Łucznik »

Serdeczna prośba i apel do osób korzystających ze strzelnicy w Warce i tych, którym powodzenie czerwcowych zawodów nie jest obojętne.

Sobota, 19 maja jest dniem czynu społecznego na strzelnicy. Trzeba odbudować "grzybek" - naszą muszlę koncertową, zniszczoną przez zeszłotygodniową burzę; trzeba wybrać kamienie z przyszłego placu parkingowego; trzeba ułożyć 50 szt płytek chodnikowych na krótkiej osi pistoletowej; trzeba zamalować 120 m² ohydnego graffiti na kulochwycie.

Potrzebny jest dźwig, wywrotka, walec, traktor z niskopodłogową przyczepą, łomy, ubrania i buty robocze, rękawice, farby czarnej, szarej lub khaki na te 120 m², płyt chodnikowych 50x50 cm 40 sztuk i co tam Waldek jeszcze wymyśli.

Start w sobotę o 9 rano. Będzie woda mineralna, zupa z kotła i kiełbaski z grila. Kto będzie miał siłę po robocie postrzelać to pewnie się z Waldkiem dogada.

Współzawodniczyć będą trzy grupy: Koło Żołnierzy Rezerwy, Czerskie Bractwo Kurkowe oraz Przyjaciele i Sympatycy Strzelnicy. Niespodzianki z nagrodą dla zwycięzców nie będzie, gdyż i tak wszyscy wiedzą, że mamy 30 litrów wiśniówki na czerwcowe zawody, to się jakiś baniaczek na sobotę uszczknie.

Czy ładnie Was poprosiłem?


ps
dziś odchwaściłem ogródek przed jednym z domków harcerskich i wysiałem 1500 szt nasion maciejki. Oby zechciała nam zakwitnąć na wieczór 2/3 czerwca. Od tego zapachu to myk, dziewczyny się wywracają na plecy. :D
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Samuel Hawken »

W uzupełnieniu do apelu Łucznika: zdmuchniety przez wichurę „grzybek” – daszek nad estradą swoim dźwigiem podniesie Waldek.

Obrazek

Waldek również udostępni nam ciągnik z niskopodłogową przyczepą. Na tą przyczepę wyposażeni w rękawice ochronne zamierzamy powrzucać gruz, który budowniczowie rynku w Warce beztrosko zwieźli na teren strzelnicy. Zgłaszam pomysł, aby załadowane na przyczepę kamienie wywieźć do przydomowego ogródka kierownika tych robót. Nich sobie zrobi z nich duży skalniak, albo ściankę wspinaczkową. Na oczyszczony przyszły parking Burmistrz Warki obiecał przysłać maszyny, które wyrównają i utwardzą teren.

Obrazek

Jeśli tego nie zrobimy, to nie będzie gdzie w czasie zawodów zaparkować samochodów.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

A może zamiast parkingu jeszcze jedna oś? Tam się ze 100 metrów spokojnie zmieści.
A parking zrobić malutki.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Wiola
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:41
Lokalizacja: BK Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Wiola »

Moze na zdjeciu tego nie widac, ale w tym piachu (szkoda tej trawki sprzed roku), znajduje sie ogromna ilosc plyt, gruzu i takich tam, oczywiscie wloze rekawice i pomoge za tydzien, jednak nie wyglada to optymistycznie, po pierwsze trawa to trawa, nawet rozczochrana, latwiej ja uczesac i skosic, tutaj trawy na zawody nie bedzie, do tego plac musi byc oczyszczony z kazdego widocznego i nie widocznego, najmniejszego nawet kamienia, w trosce o ludzi i samochody, plac musi zostac ladnie wygladzony i powiedzmy bedzie dobrze, jesli nie spadnie deszcz 2 czerwca. Moge pomalowac murek nad osia krotka, ale Andrzeju nie na czarny, moze pomalowac ga blizej zawodow, obawiam sie, ze znudzona mlodziez znow sie na nim wyzyje, jak bedzie gladki i czysty, jasnymi sprayami na ciemnym i odwrotnie. Jesli chodzi o koncertowy grzybek, szkoda, gdyby zniknal, to byl taki mily akcent, a tak zostanie kawal betonu, z wylamanymi rogami i wystajacym samotnym kominkiem :( Ojjj, duzo roboty nas czeka, szkoda tylko, ze wspolorganizator, czyli strzelnica (a wspolorganizacja to nic innego, jak przygotowana strzelnica na zawody), na razie milczy, tylko Waldek staje na glowie i wychodzi z siebie. Ja bym nie bala sie stwierdzenia, ze zawody na dzien dzisiejszy odbycby sie nie mogly, ze wzgledu na zly stan strzelnicy. Zobaczymy za tydzien.
Awatar użytkownika
Wiola
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:41
Lokalizacja: BK Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Wiola »

Czyba to byl zarcik, jaki malutki parking, rok temu mielismy 90 strzelcow + gosci, jaka os na 100 metrow, przeciez to stawianie walow, kulochwytow, os nowoczesna i bezpieczna, budowanie, a wiec kasa i wogole... duzy temat. Nie kombinujmy, tylko zapraszamy na czyn spoleczny, zrobmy bezpieczny parking i cywilizowane dojscie na os krotka. Do zawodow 2 czerwca zostaly niecale 3 tygodnie.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Z tą osią 100 metrów to takie wycie do księżyca. Pracować i tak się będzie, tylko kilka samochodów z piachem... Oczywiście, że to nie przejdzie ale boli mnie jak widzę tyle wolnego miejsca.

Roboty będzie dużo ale warto.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Punio
Posty: 30
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 13:08
Moja broń:

Post autor: Punio »

Wiola pisze: Ja bym nie bala sie stwierdzenia, ze zawody na dzien dzisiejszy odbycby sie nie mogly, ze wzgledu na zly stan strzelnicy.
Ty to potrafisz tchnąć ducha optymizmu
ODPOWIEDZ