Co z ozn. mod. 1851 na Colcie Navy bez pozwolenia czy nie ?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Dobra. Dajmy spokoj. Juz widze, ze temat grozi pyskowka.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

Przestańcie bzdury pisać, myślicie że sklepy sprzedają coś na pysk żeby mieć potem problemy i za głupie Navy stracić koncesję.
Obrazek

Jeden "pies ogrodnika" to już od dawna działa na naszą niekorzyść, kreuje się na wielkiego znawcę byle na swoim postawić, woli wszystkim nam zaszkodzić niż odpuścić, nie dajcie się podpuszczać.

Kiedyś ktoś strzelał w jakimś magazynie i miał sprawę, ale za to strzelanie a nie za nielegalne posiadanie broni. Jakoś nikt w prokuraturze nie miał wątpliwości, że posiadać Navy może.
Co chwile ktoś na jednym lub drugim forum wystraszony po komunie nie potrafi uwierzyć, że może iść do sklepu kupić i posiadać.
Z niektórych wypowiedzi wynika, że w Polska to raj dla nielegalnej sprzedaży broni, wystarczy mieć 18 lat i już.
Znajdźcie sobie coś do roboty, może na strzelnice warto pojechać i potrenować.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Tak, sympatyczna kopia, ktoś się przy tym napracował!

Dotyczy w oryginale Colt Pocket!!!!

http://www.texasranger.org/dispatch/15/ ... t_1849.htm


PS.
Ale w jednym masz rację: (że może iść do sklepu kupić i posiadać.)

Marek – zanim nazwiesz kogoś "pies ogrodnika" –
to należałoby się trochę douczyć, kiepsko się dyskutuje nie znając faktów!

------------------------------------
Dla tych drążących polecam:

’51 Navy Colts - by Nathan L. Swayze

Colt’s Dates of Manufacture by R. L. Wilson (cena EUR 12,00)

http://www.usbooks.de/pistolen_colt.htm
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

Smoking Gun pisze:Dotyczy w oryginale Colt Pocket!!!!
Ktory sie niczym poza kalibrem nie roznil od Navy.
Zreszta produkowanego z tego samego zestawu czesci.
Tak na marginesie to takze to samo i ten sam zestaw czesci co Dragoon a rozni sie wylacznie skroconym bebnem (jesli chodzi o cal. 44 ) a jesli o Navy .36 to skrocony beben i mniejszy kaliber.
lata 48-50 to szczytowy okres eksperymentow Colta z kalibrami i dlugosciami luf. Potem sytuacja sie zdecydowanie stabilizuje :)
Marek – zanim nazwiesz kogoś "pies ogrodnika" –
to należałoby się trochę douczyć, kiepsko się dyskutuje nie znając faktów!

Rozumiem ze juz powiadomiles Prokurature Krajowa o zgromadzonej tu groznej bandzie z podejrzana bronia ?
Czy tylko skromnie liczysz na to ze sami przeczytaja tutaj Twoje wypowiedzi i nareszcie jakos zareaguja ?

To Twoj duzy wklad w rozwoj strzelectwa CP w Polsce.

Dziekujemy Ci o naukowy i bezstronny/bezinteresowny obronco czysto naukowych wartosci.

PS.
To nie Ty jestes tym Niemcem ktoremu pogrozono palcem za probe posiadania w Polsce Remika ? I od tego momentu takis sie zrobil prawomyslnie praworzadny zeby innym Navy zabrac ?
Jakoz dziwnie sie remik ludziom o zblizonych charakterach podoba :)
Ostatnio zmieniony czw 08.mar.2007 - 09:59 przez cpt.Nemo, łącznie zmieniany 3 razy.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Jezeli pocket 49 nie roznil sie niczym poza kalibrem od navy, to sytuacja jest taka sama jak w przypadku navy 36 i 44 i nie ma o czym mowic.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Witam!
Panowie, proszę takie rzeczy na PW.
Po co czytający mają widzieć jakieś "dyskusje" na granicy obrzucania się błotem.
Pozdrawiam!
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

Łatwo się domyśliłeś Oskar, że miałem Ciebie na myśli z tym "psem ogrodnika, który sam nie zje i innym nie da" - wynika z tego, że dobrze wiesz, co robisz i że zależy ci na zdyskredytowaniu innych.

Coś Ci doradzę jak masz wątpliwości to nie kupuj, do remika nie miałeś żadnych wręcz tryskałeś wiedzą, że jest koszerny innych namawiałeś do kupna, nawet pomagałeś z zakupie z tego, co wiem, tyle że to było zwykłe świństwo z Twojej strony, bo sytuacja z remikiem była niejasna a raczej jasna - nie kupisz go w żadnym sklepie w Polsce - teraz pewnie za te zakupy muszą się niektórzy tłumaczyć na policji, bo z Niemiec przyszły już powiadomienia, że ten a ten w Polsce kupił remika, oni o każdym rewolwerze nawet Navy wysyłają taki papier - tyle że tego nigdzie nie napisałeś, wygodniej Ci było nie być samemu, gdy policja wyda opinię, że remik jest niekoszerny - zwykłe samolubstwo.

Co do Twojej wiedzy i znajomości faktów nie będę o niej dyskutował, bo szkoda czasu, kręcisz tak jak Ci pasuje, przekonywałeś nas, że w przypadku remika to już wszystko było i rama zamknięta i bębenki i lufy i Bóg wie co i to Ci wystarczało żeby remik był koszerny w Twoim mniemaniu, ale nie wyszło i teraz do Navy to już masz inny tok rozumowania

Kolego kręcisz i bzdury piszesz, - wszyscy w Polsce się nie znają, na szczęście mamy jednego eksperta z Niemiec, który się nie myli i on nam naprawi nasze chore prawo.

I jeszcze jedno nie mam nic do remików, sam bym sobie kupił, ale w sklepie, piszę o nim tylko, dlatego żeby pokazać jak pokrętnie interpretujesz wszystko na swoja korzyść nie myśląc o innych - nie lubię egoistów.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

cpt.Nemo-

Ponad 3 strony zastanawiają się koledzy skąd określenie 1851 Navy!
Podałem tylko linki do dobrych informacji z danymi źródłowymi, nic więcej.

Te informacje, są podane w każdej lepszej publikacji na ten temat i ogólnie znane, wystarczy przeczytać!

To żądna wielka tajemnica dla wybracow!!

Najśmieszniejsze jest to, ze najbardziej skaczą Ci,
którzy nawet nie są w stanie tych informacji przeczytać!

„…tym Niemcem ktoremu pogrozono palcem za probe posiadania w Polsce Remika ?”
- Tak masz rację, sąd, biegły i prokuratura uznała Remington 1858 i
Colta Army 1860 za nie koszernego, niestety!


Marek –

„oni o każdym rewolwerze nawet Navy wysyłają taki papier - tyle że tego nigdzie nie napisałeś“ –
opisywałem to wielokrotnie w temacie eGun, i to dawno temu.
Albo się nie doczytałeś, albo jeszcze nie było Cię na forach!

Modele rewolwerów i karabinow rewolwerowych sprzed 1850 tez pokazywałem wielokrotnie, poczytaj i pooglądaj.

Niestety nie idzie interpretować ustawy w ten sposób, „bo był podobny model z przed 1850".
Wielu chciało to tak rozumieć i ja tez, niestety, sąd i biegli tej interpretacji nie dopuścili!

W ustawie pisze „wytworzona przed 1850” i należy brać to dosłownie!!!!

Mam nadzieję, ze jesteś w stanie to zrozumieć, postaraj się, to nie takie trudne!


PS.

Dlaczego z braku argumentów i wiedzy zaraz zaczynają się prywatne podjazdy i zaznaczanie
skąd i jakie pochodzenie czy obywatelstwo.

Nie uważacie, ze to, nazwijmy delikatnie dosyć prymitywne!

Poza tym nie przynosi pożądanego celu, tylko spływa jak woda po kaczorach!

Nie lepiej wziąć się w garść, douczyć się, znaleźć potwierdzone informacje i rozszarpać mnie wiedzą i faktami!
I tym zabłysnąć :lol:
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

A tak na poważnie, to całą winę ponosi kolega mackra!
Ponieważ nie dość, ze zna angielski, to przeczytał i zrozumiał.
Ale najbardziej bulwersujący był fakt, iż odważył się zadać „niedokończone pytanie”!

Oh, Wyksztauciuch! :-D :lol: :wink:
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

Smoking Gun pisze:cpt.Nemo-

Ponad 3 strony zastanawiają się koledzy skąd określenie 1851 Navy!
Podałem tylko linki do dobrych informacji z danymi źródłowymi, nic więcej.
Nie chce mi sie szukac, ale moge Ci przytoczyc na obu forach cala mase przykladow Twoich wypowiedzi gdzie probujesz zdyskwalfikowac Navika tylko dlatego ze Twoj Remington nie mial szans jako konstrukcja ewidentnie pozniejsza.
Zatem nie opowiadaj mi podobnych bzdur jak w ostatnim poscie o milosci do wiedzy. Bo nie to jest przyczyna
Bedziesz to dotad powtarzal az ktos Ci uwierzy a najlepiej jak by sie udalo zakazac Navy i to dopiero uspokoi Twoja chora ambicje.
Policja Polska uznaje Navy za koszerny i stad ten twoj bol, sam go nie chcesz, ale po co inni by go mieli miec :(
Taka postawa wzbudza we mnie gleboki niesmak :(
Rusznik blisko rok temu bardzo madrze Ci pokazal na czym polega Twoj problem, wtedy bylem przeciw, teraz uwazam ze rozszyfrowal cie szybciej odemnie.
Uwazam ze jestes zwykly bezinteresowny szkodnik, zaslaniajacy sie nagla miloscia do nauki i wiedzy.
Poniewaz do Ciebie nic nie trafia, nawet rozmowy na priv tylko Cie dopinguja do bezinteresownego szkodzenia wykreslam Cie z grona ludzi z ktorymi chcialnbym miec jakikolwiek kontakt lub rozmawiac.
Zegnaj.
Ostatnio zmieniony czw 08.mar.2007 - 17:04 przez cpt.Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
1-4Miles
Posty: 40
Rejestracja: śr 21.lut.2007 - 11:24
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: 1-4Miles »

No nie!! Dyskusja o koszerności Remingtona jest uzasadniona, ale o Navy :shock: Navy jest koszerny i już :D Decyduje data patentu.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

cpt.Nemo – cała przyjemność po mojej stronie.

Z głębokim szacunkiem
SG
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

Nie warto karmic trola, nie bedzie mial z kim polemizowac to taki typ widocznie.
Olejcie go zwyczajnie.
JKL
Posty: 12
Rejestracja: pn 05.mar.2007 - 09:39
Lokalizacja: Bytom
Moja broń:

Soistry i Bracia CP

Post autor: JKL »

Witam

Od kilkunastu lat siedzę brdzo mocna w obrocie klamkami i tymi latającymi i pływającymi ,jeżdzacymi i noszonymi. i takie rozmowy nie przysporzą nam poklasku ,ale są pożywka dla ciemnej strony księżyca. ostatnio unas na strzelnicy czytano stronki i wiecie co ? na prawie 300 0sób jestem chyba juz jedynym który po czasie znów się złamał a reszta nawet nie chce wchodzic i czytać. Zamiast twórczo propagowć ,wyjasniac to coś mi się widzi ,że sami już wykopaliśmy sobie dołek i posiesznie sie sami w nim zakopujemy by nit tego nie zobaczył.
A mogło być tak pieknie i świecic słoneczko ,bo księżyc nam już chciano ukraść a teraz nawet gwiazdki nam podpieprzją .
A mówiłem ,że te forum czytają Szpiedzy z krainy deszczowców- Karramba.
Ale wiem ,że potop,czerwoną pajęczynkę ,żesmy przetrzymali to doczekamy się czasów gdy bedzie lepiej niż w osławionych usach / specjalnie piszę z małej literki/
A tak nawiasem miłego strzelanka - już jutro nowy weekend
Saluto
JKL
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

co do zakupów i ich legalnosci
znalazłem cos interesujacego:
na sttronce http://militaria.wp.pl/ka...,wiadomosc.html

było to to juz publikowane na łamach... a poniewaz się do takiego stanowiska "przychylam' to mam wszystkie rachunki z wyrażnym zapisem- oswiadczeniem licencjonowanego sprzedawcy " replika broni wyprodukowanej przed 1850" i to mi wystarcza (mam nadzieje) :shock:

Jarosław Lewandowski, Hubert Giernakowski
.............Artykuł 11 Ustawy o broni i amunicji powiada, że pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:

„Posiadania broni palnej wytworzonej przed 1850 rokiem, lub replikę tej broni."
Powyższe zdanie jest dosłownym cytatem z ustawy, przedziwna gramatyka - powinno chyba być ..repliki" - nie przesłania jednak jego sensu. Do obowiązującego jeszcze pod rządami poprzedniej ustawy o broni, czyli od roku 1961. dopuszczenia posiadania oryginalnej broni sprzed 1850 roku dodano logicznie uzasadnione rozszerzenie na współcześnie wykonane repliki takiej broni. Z zapisu tego wynika, że kluczowe znaczenie ma data wytworzenia pierwowzoru repliki, Logika podpowiada, aby za nią uznawać datę wytworzenia pierwszego egzemplarza danego typu broni. Mógł być on wytwarzany przez wiele lat. na przykład rewolwery Colt Model Dragoon były produkowane od 1847 roku przez lat prawie 20. Kupując w polskim sklepie mamy małe ryzyko nabycia broni zbyt młodej, bo sklep nie będzie ryzykować utraty koncesji i dokładnie sprawdzi, co sprzedaje. Ale kupowanie za granicą może być pułapką - w wielu krajach są inne regulacje, na przykład każda broń czarnoprochowa jest w wolnej sprzedaży. Współczesne konstrukcje, na przykład myśliwskie karabiny czarnoprochowe w układzie in-line. nie mają nic wspólnego z bronią historyczną, a mimo to w niektórych krajach są dopuszczone do stosowania w łowiectwie oraz w sporcie i masowo produkowane.

Polska ustawa nie mówi nic na temat systemu broni ani jej kalibru, więc jeśli chcemy mieć strzelającą repliką XIX-wiecznej armaty, możemy bez przeszkód ustawić ją sobie w ogródku. Posiadaczom replik odradzamy jednak instalowanie na swojej broni laserowych wskaźników celu. noktowizorów i tłumików dźwięku, gdyż replika stanie się wtedy zakazaną prawem ..bronią szczególnie niebezpieczną"...................
ODPOWIEDZ