Nowy projekt UoBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Zablokowany
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Flash »

(miejmy nadzieję, że) nikt nie chce mieć wariantu staropolskiego na taką skalę
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Mitek pisze: pt 24.sie.2018 - 13:20 Brudziński polecił odstąpić od restrykcji CP tak?
To jest pewne że te odstąpienie Będzie?
Puki co wyszedł taki artykół. Nasi politycy są znani z "prawdomówności" to jak będzie na prawdę okaże się dopiero jak ustawa wejdzie w życie.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: slaw29 »

Ale cisza Policja już jedzie po wasze Remiki .

Akcja jest popierać
ttps://www.facebook.com/284786781556387/videos ... 913159102/
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

W oczekiwaniu na "wyrok" który zapadnie we wrześniu można sobie przejrzeć kto i jak głosował by uwalić projekt w pierwszym czytaniu.
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent. ... sowania=13
Kto za, kto przeciw - wystarczy kliknąć w cyferki i pokażą się nazwiska.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Arab »

Cholera jak na giełdzie !!
Kupować ? sprzedawać ,czy czekać ?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Szaddam »

Najlepiej znajdź sobie w necie "maszynę losującą" ona najszybciej Ci opowie 8-)

A poważniej: od rejestracji cp raczej nie uciekniemy, reszta powinna być jak do tej pory (takie jest moje zdanie, i oczywiście mogę się mylić).
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: Rotmiszcz »

Szaddam

Też mi się tak wydaję, jeżeli jest zapisana interpretacja rejestracji replik w dyrektywię
No to mamy złamaną gałąź rozwoju wolnego cp
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: DRIZZLERE17 »

Mitek pisze: sob 25.sie.2018 - 11:30 Pytanie jest takie:
Powiedzmy że ustawa wchodzi w życie z obecnymi w projekcie zaostrzeniami.. czyli CP trzeba zarejestrować.. W jakim czasie trzeba to zrobić i co grozi za niedopełnienie obowiązku na czas.
Jak władze znajdą niezarejestrowaną broń to automatycznie konfiskata i sprawa w sądzie, później wyrok zazwyczaj w zawieszeniu i na****e w papierach. Aha zapomniałem dodać, awans lub premia za wyniki dla funkcjonariuszy dokonujących zatrzymania i ujawnienia nielegalnie posiadanej jednostki broni palnej. Przy okazji może pojawić się artykuł w lokalnej prasie pod tytułem: "Jednego mniej, trzymał potężny rewolwer w piwnicy! Czyli kolejna udana akcja policji" ....
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: raguel »

Wkleiłem tu link do incydentu z użyciem rewolweru CP, ale nie chcąc podsuwać nikomu argumentów usuwam
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Spokojnie. Jeśli nawet miałyby wejść jakieś obostrzenia to nie będzie tak że 14-tego głosowanie a 15-ego o 6:00 policja robi rewizje i zamyka właścicieli. Jeśli już to wejdzie jakiś okres przejściowy. Poza tym mamy świetny czas by sporo ugrać bo zbliżają się wybory, październiku samorządowe, potem parlamentarne. Więc najważniejsze to nie wymiękać i cisnąć tych (p)osłów by wiedzieli że mogą sporo stracić. Pisać, pisać, niech wiedzą że patrzymy na ich "pracę". Tak na marginesie jeśli chodzi o zaangażowanie organów ścigania to prędzej podj..ie cię któryś z sąsiadów niż policja sama znajdzie broń. Jednak zejście z CP do podziemia wiąże się z końcem oficjalnych wypadów na strzelnicę a w razie zmoki przy "korzystaniu" z niej w miejscach niedozwolonych konsekwencje mogą być o wiele większe niż za picie piwa w parku. Jak się nie odwrócisz d... z tyłu.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: mar_kow »

Żeby namierzyć użytkowników wystarczy pojechać na strzelnicę i przejrzeć książkę obiektu... Po nitce do kłębka...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Tak, ale puki co jeśli ktoś nie zarejestrował na siebie CP zawsze może powiedzieć że sprzedał bez żadnej umowy. Owszem, można mieć problemy gdyby broń była użyta w przestępstwie i wpadła w łapy policji. Sklep który ją sprzedał wskazałby właściciela a osoba ta nie wiedziałaby komu sprzedała. Jednak gdy jest bezpiecznie skitrana, nikt nic nią nie nawywijał i nikt o niej nie wie to przechowywanie może być bezpieczne. Pytanie tylko po jakiego diabła trzymać broń której nie można używać a w razie wykrycia narażać się na nieliche problemy?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Mitek pisze: ndz 26.sie.2018 - 15:58 KTO w ogóle na to pozwolił?
Puki co jeszcze nikt, ale jak przegłosują no to po części wina wyborców. Pozwoliliśmy politykom się zepchnąć ze stanowiska pracodawców na miejsce posłusznych niewolników. To oni powinni słuchać nas a nie my ich. Wszystko dzięki temu że ludzie boją się dać władzę nowym, lepiej niech nas gnębi stary złodziej którego znamy niż byśmy mieli dopuścić kogoś innego. Nic się w podejściu do obywateli nie zmieni jeśli nie zmienimy co jakiś czas polityków.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: raguel »

Mitek pisze: ndz 26.sie.2018 - 13:37 Poproszę o ustawy potwierdzające te słowa . Za niezarejestrowanie broni wyrok w sądzie?
Art. 51 pkt 1. ustawy o broni i amunicji.

Jeśli cię dupną z niezarejestrowaną repliką broni CP i nie będziesz w stanie podłożyć faktury potwierdzającej nabycie takiej broni w odstępie czasu nie dłuższym niż 5 dni to może to zostać odczytane jako nielegalne posiadanie, a kodeks karny daje ci za to do 8 lat. W najlepszym przypadku mandat.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy projekt UoBiA

Post autor: RedGuy »

Jeśli masz EKB to się z bronią nie ukryjesz bo Mylycjanty mają ją w papierach. W razie jakichś egzaminów czy badań nie masz specjalnie wyjścia i by jej nie stracić musisz się podporządkować.
Zablokowany