nowelizacja ustawy

ODPOWIEDZ
waliza
Posty: 22
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 23:10
Moja broń:

Post autor: waliza »

Trudno powiedzieć jak to naprawde w praktyce będzie. Dziś limitu nie ma i jakos ludzie nie maja wiecej jak 3 kg, przynajmniej wśród znajomych sie nie spotkalem. Jak powiedziałem dla żądnych zaostrzenia limit będzie jakimś a i tak w praktyce przepis pozostanie martwy- kto to sprawdzi?Zresztą to i tak są drugorzędne pierołki, podejrzewam że ciśnienie będzie prędzej na radykalne zmiany typu rejestracja i inne badania co by wszystko miec pod kontrolą .
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Ja to rozumiem, Koteczku, bardzo dobrze, bo to żadne przepastne głębie intelektualne. Mnie chodziło o pewną taktykę dyskusji nad ustawą, coś "im" trzeba oddać, niech mają ograniczenie ilości prochu. Bardzo dobrze to wyczuł Waliza, tylko kot węch stracił.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Szanowni ! Czy nikt na prawdę nie kapuje, po co w proponowanej nowelizacji ma byc limit prochu ? Tu nie chodzi o strzelających hobbystów - zagrożenie może stworzyc ten, kto pod pretekstem zakupu do broni CP gromadzi ten materiał do innych celów.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Pewnie że tak, tylko o tym głośno się nie mówi. To obawa z tej samej kategorii jak obostrzenie przepisów na lotniskach.
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Smoking Gun pisze:George – masz naturalnie rację, tylko ustawodawca tez jest związany liniami EU.
Smoking Gunie i to już jest zmartwienie ustawodawcy, a nie nasze. :D
hubertus
Posty: 52
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: hubertus »

Z tego co wiem replika Colt Nawy 1851 posiada certyfikat dopuszczenia do obrotu jak broń bez pozwolenia, bez tego żaden sklep by go nie sprzedawał i żadne udokumentowanie historyczne w tym przypadku nie jest potrzebne.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

hubertus – ten certyfikat to można w …….. schować.

To certyfikat firmy handlującej, jakie dopuszczenie do obrotu. :shock:

Taki certyfikat potwierdzony przez firmę handlującą, to mam nawet na Remika. 8)

Każda firma nam taki certyfikat wystawi, zobacz, co tam dokładnie pisze.

Cytat: <Decydujące są dla wystawienia tego certyfikatu przez ……., sprawdzone części broni, mechanizm odpaleń,
konstrukcja kurka, sposób osadzenia bębenka i ładownicy jak i powiązanie lufy z ramą.>

Czyli taki certyfikat dotyczy praktycznie każdej broni kapiszonowej.

Tyle do wartości certyfikatu. :lol: :-P
hubertus
Posty: 52
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: hubertus »

To trochę nie tak
Po wprowadzeniu nowej ustawy została stworzona lista broni dopuszczonej do obrotu bez zezwoleń, poza datą 1850 , warunkiem był również otwarty szkielet, lista niestety dosyć ograniczona, potem za sprawą M. Pokulniewicza została rozszerzona min. o Sharps'a. Niestety kilku najbardziej nas interesujących modeli na niej nie ma, dlatego żaden sklep nie sprowadzi i nie sprzeda Remika bez stosownej promesy.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Hubertus – mi chodzi tylko o sam certyfikat, który to wystawia jedna firma.

Jak kupisz z innej firmy, to jak certyfikat dostajesz?

A jak kupisz broń używaną np. z eGun, to kto ma prawo wystawić taki certyfikat.??????


Czy jest gdzieś opublikowana ta lista broni dopuszczonej do obrotu bez zezwoleń??
Gdzie można ją zobaczyć, poczytać??????

No, jeżeli otwarty szkielet był warunkiem dopuszczenia broni do wolnego obrotu –
to trzeba zrewidować historię broni. A narzekacie ze w Polsce nie wymyśla się nowych rzeczy??? :lol: :shock:

Ci zachodni imperialiści to zawsze historię przekręcą. :-?
A gdzie dostanę nowe wydanie historii broni, naturalnie już poprawione???? :oops:

To według tej teorii, również i ta broń wymaga pozwolenia,
lub nie powinna istnieć :

http://www.thm-online.dk/tidsperioder/1 ... 36/b-3430/
http://www.thm-online.dk/tidsperioder/1 ... 38/b-3071/
hubertus
Posty: 52
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: hubertus »

To w co Ty się teraz bawisz ja przerabiałem 2 lata temu.
Widziałem listę broni dopuszczonej, słyszałem też o innych propozycjach nowelizacji ustawy o broni, nie tylko o tej szeroko omawianej na forum. Zakładała by ona dopuszczenie broni bocznego zapłonu jedynie na rejestrację, tak jak mocne wiatrówki, niestety broń Cp też podlegała by rejestracji, a strzelanie z niej jedynie na strzelnicach atestowanych.
Spróbuj pogadać z importerem broni, może udostępnią Ci taką listę.
Podobno ta lista była uzgadniana przez imprterów z MSWiA
Ostatnio zmieniony pn 13.lis.2006 - 01:18 przez hubertus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Hubertus – propozycja zmiany jest ciekawa, ale wśród CP raczej bardzo niepopularna, co mogę zrozumieć.

Przyznam się szczerze, ze o istnieniu takiej listy dopuszczającej określone modele broni CP do wolnego obrotu,
nie wiedziałem. :oops:

Dziwne, ze ta lista nie została opublikowana. Oszczędziłoby nam to dużo niepotrzebnych dyskusji. :-?


Czyli sprawa jest stosunkowo prosta, modele na liście są OK., modele nieznajdujące się na liście,
nie są dopuszczone do wolnego obrotu.

Nic, zatem dziwnego, ze biegli tak opiniują, w takim wypadku zle podeszliśmy do sprawy.

Zatem, należy koncentrować starania, aby ewentualnie rozszerzyć listę.

Rozumiem, iż sklepy posiadają taką listę. Czy komendy wojewódzkie tez?

Poproszę o kopię tej listy. Dzięki. :-D
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Hubertusie coś ciemniasz. Widziałem, czytałem, słyszałem. Taka lista musiałaby zostać zamieszczona w rozporządzeniu do ustawy. Każda inna jest tylko radosna twórczością bez żadnej mocy prawnej. Może być jedynie pomocna dla sklepów handlujących bronią CP.

O tym co jest w projekcie zmiany ustawy o broni i amunicji złożonym przez MSWiA to my wiemy. I wiemy też, że nic się z nim nie dzieje.
Guliwer
Posty: 41
Rejestracja: czw 02.lis.2006 - 21:03
Moja broń:

Post autor: Guliwer »

Ustawa o broni i amunicji.

§ 22

1. Każdy może starać się o pozwolenie na broń, z wyjątkiem nienormalnych.
2. Nikt normalny o takie pozwolenie się nie stara.
Duffy Duck
Posty: 8
Rejestracja: pt 03.lis.2006 - 01:42
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Duffy Duck »

Taka lista byłaby bardzo dziwnym tworem. Zeby nie być w sprzeczności z ustawowym rokiem 1850. Juz widze jak ktoś skatalogowałby wszystkie niuanse techniczne, patenty, to czy prototyp wytworzono przed czy po 1850. Oczywiscie lista musiałaby dotyczyć broni z całego świata, od wszystkich, dużych, małych i maleńkich wytwórców.
Innymi słowy czysta abstrakcja.

Jeżeli istnieje jakaś lista to sa na niej tylko bezdyskusyjnie dozwolone egzemplarze. Z reszta co mogłoby być na ewentualnej liście widać po internetowej ofercie sklepów.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Jeszcze taka drobna nieścisłość, z naszej strony.

Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
1) posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850 lub replikę tej broni,

Czyli, broń musi być wytworzona do 31.12.1849 r.

No i sprawa wielu modeli broni jest jasna. :-?
My zamykamy oczy przed faktami. 8-)

Nie mam więcej pytań. :cry:
ODPOWIEDZ