sharps

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
maxj1986
Posty: 3
Rejestracja: czw 25.sie.2016 - 15:41
Moja broń:

sharps

Post autor: maxj1986 »

Witam Wszystkich,
od niedawna jestem posiadaczem sharpsa cawalry i mam problem z odpalaniem broni. Natomiast chodzi o to, że aby wystrzelić nasypuje prochu do kominka. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu. Może jakieś mocnijsze kapiszony???
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: sharps

Post autor: Bready »

Za gruby papier w patronach.
Sproboj pojedyncza warstwe bibulki papierosowej.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: sharps

Post autor: wyrzucony »

Tak jak Bready pisze "dupka" patrona z cieńkiego papieru np. bibułka papierosowa. Kapiszony 6 skrzydełkowe dedykowane do Sharpsa. Kominek otwór minimum 1,5 mm. Kominek wewnętrzny też minimum 1,5 mm.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: sharps

Post autor: .44 »

http://safetrade.pl/flash-paper-xl-papier-blyskowy
Takie coś nakleić na dno patronu. Nitroceluloza, zapala sie od najdrobniejszej iskry. Otwór w kominku zewnętrznym 1,5 mm i powyżej spowoduje przedmuch tak duży że będzie podnosić kurek. Przerabiałem temat zanim zrobiłem kominek zewnetrzny z zaworem . Jakiej firmy Sharps?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: sharps

Post autor: wyrzucony »

Takie coś jak papier nitrocelulozowy jest niebezpieczny jak się ma więcej w pudełku niż jeden patron. Wystarczy iskra a na zawodach jest szybko i mamy kartacz. Strzelam z sharpsa bez wynalazków i kurek mi sie nie podnosi a naważki mam minimum 70 gr ZS3 acha i kaliber słuszny 0,54".
Patent z kominkiem zewnętrznym z zaworkiem jest świetny :) najlepiej opisz jak wygląda.
maxj1986
Posty: 3
Rejestracja: czw 25.sie.2016 - 15:41
Moja broń:

Re: sharps

Post autor: maxj1986 »

Mam do niego gilzy mosiężne nie papierowe.
a góry dziękuje za podpowiedzi.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: sharps

Post autor: wyrzucony »

Według mnie to dalej trzeba sprawdzić otwory w kominkach no i w gilzie. Co do elaboracji gilzy to wsyp łuskę z kbks prochu ZS1 (pistoletowego) na dno potem proch którym strzelasz oraz co ważne kartonik (fi gilzy) i na niego uzupełnij tyle kaszki by nie było powietrza jak wepchniesz pocisk. To spowoduje, że wczasie transopru proch nie będzie się przemieszczał.
To się sprawdza w sharpsie kawaleryjskim mego kumpla kal. 0.45".
Jest jeszcze jeden mały niuans tyczący się kominka zewnętrznego. Po wkręceniu musi opierać się pierwszemu pierścieniowi oporowemu w zamku. Kumpel miał za krótki standardowy kominek i dopiero po zlikwidowaniu tego wewnętrznego pierścienia w zamku wszystko zaczęło grać :)
Jednak zamiast tak brutalnie ingerować w zamek lepiej mieć prawidłowy kominek.
maxj1986
Posty: 3
Rejestracja: czw 25.sie.2016 - 15:41
Moja broń:

Re: sharps

Post autor: maxj1986 »

Kominek mam standardowy od razu przy zakupie go dostałem. Gdzie kupić kominek o większym otworze? Pytam bo wyczytałem, ze na alledrogo sprzedają wadliwe.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: sharps

Post autor: wyrzucony »

Sprawdź sklep on-line saguaro arms.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: sharps

Post autor: .44 »

maxj1986 pisze:Kominek mam standardowy od razu przy zakupie go dostałem. Gdzie kupić kominek o większym otworze? Pytam bo wyczytałem, ze na alledrogo sprzedają wadliwe.
Kupujesz z małym otworem zapałowym i rozwiercasz co 0,1mm aż zacznie dobrze palic. Zazwyczaj dobrze odpala przy fi 1,3 - 1,5 mm. Ale przedmuch się zwiększa.
Ostatnio zmieniony ndz 28.sie.2016 - 08:33 przez .44, łącznie zmieniany 1 raz.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: sharps

Post autor: .44 »

Derek pisze:Takie coś jak papier nitrocelulozowy jest niebezpieczny jak się ma więcej w pudełku niż jeden patron. Wystarczy iskra a na zawodach jest szybko i mamy kartacz. Strzelam z sharpsa bez wynalazków i kurek mi sie nie podnosi a naważki mam minimum 70 gr ZS3 acha i kaliber słuszny 0,54".
Patent z kominkiem zewnętrznym z zaworkiem jest świetny :) najlepiej opisz jak wygląda.
Zasadą jest że strzelając chronimy proch czy patrony trzymając je w zamknięciu więc kółeczko z nitrocelulozy przyklejone do patronu czy umieszczone na dnie gilzy nie ma znaczenia, nie zwiększy ryzyka.
Proste dość rozwiązanie, wykonanie mniej. Trzeba centrycznie wywiercić gniazdo na kulkę fi4 i przewiercić kominek na gwincie żeby włożyć zabezpieczenie zapobiegające wypadnięciu kulki. Działa bez problemu, kapiszon nawet nie okopcony, trwałość też zadowalająca. Trzy lata mam jeden kominek, w miedzyczasie rozbierałem raz aby poprawić gniazdo.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: sharps

Post autor: .44 »

maxj1986 pisze:Mam do niego gilzy mosiężne nie papierowe.
a góry dziękuje za podpowiedzi.
Skoro gilza mosiężna to umieść na dnie zamiast zwykłej bibułki papier który zalinkowałem wcześniej. Powinno pomóc. Nie będziesz musiał rozwiercać kominka ani podsypywać.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: sharps

Post autor: wyrzucony »

Dzięki za opis tego kominka bardzo ciekawe rozwiązanie i spróbuję taki w październiku zrobić bo wcześniej nie mam czasu.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: sharps

Post autor: .44 »

Kominek jest twardy.
Zwykłe wiertło siądzie.Otwór pod kulkę trzeba prosto i centrycznie nawiercić. Centrowanie, nawiertak i wiercenie
Wywiercenie otworu na gwincie też proste nie jest, tym bardziej w twardym materiale. Jeśli dysponujesz sprzętem , zrobisz. Wiercę w tokarce, otwór z boku pod zabezpieczenie kulki na frezarce, ustawienie, nawiertak i powoli z posuwu w osi Z. Proste.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: sharps

Post autor: wyrzucony »

Dzięki za porady przydadzą się :)
ODPOWIEDZ