Proces otwarcia strzelnicy

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
spiritus
Posty: 2
Rejestracja: pt 27.maja.2016 - 15:55
Moja broń:

Proces otwarcia strzelnicy

Post autor: spiritus »

Hej :)

Za kilka miesięcy mam zamiar zakupić swojego pierwszego CP. Jednak najbliższa strzelnica jest ok 80 km od mojego miejsca zamieszkania. Mieszkam w małym miasteczku. Nieużytków dość dużo.
Mam tu dwóch znajomych co też strzelają (też strzelam ale jak na razie tylko z łuku :D). Pomyślałem czy nie warto by było gdzieś pod lasem wybudować otwartą strzelnicę. Orientujecie się zapewne w tym więc pytam tutaj.
Co byłoby wymagane aby otworzyć taką strzelnicę? Czy musiałby się ktoś takim czymś zajmować codziennie? Czy będzie można sobie pójść od tak i postrzelać z CP?
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Proces otwarcia strzelnicy

Post autor: Stefanek »

Zacznij może tutaj:
https://www.pobudka.org/strzelnica/jak- ... bez-broni/
Tylko zwróć uwagę, że przytoczone na stronie rozporządzenia były jeszcze kilkakrotnie nowelizowane. Na tej stronie:
http://isap.sejm.gov.pl/RelatedServlet? ... isNew=true
znajdziesz wszystkie nowelizacje. Trzeba je przestudiować.
Może odpowie ktoś, kto już to praktycznie przerabiał. A jak nie, to poszukaj u siebie na terenie myśliwych. Koła Łowieckie często mają swoje strzelnice, może znajdzie się ktoś, kto zna kogoś, kto w ostatnim czasie budował taką strzelnicę i poradzi.
Możesz też zwrócić się bezpośrednio do fundacji, która podpisała się pod tekstem na stronie. Kontakt znajdziesz w internecie bez problemu. Powinni coś poradzić.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Proces otwarcia strzelnicy

Post autor: Bready »

Temat byl poruszany na bezowym ,mysle ze bez prawa wlasnosci gruntow nie ma sensu nawet zaczynac.
spiritus
Posty: 2
Rejestracja: pt 27.maja.2016 - 15:55
Moja broń:

Re: Proces otwarcia strzelnicy

Post autor: spiritus »

O dzięki :)
Pierwszą stronę znam, już przestudiowałem nawet dwa razy.
Jeden z sąsiadów jest byłym wojskowym (po Afganistanie) i myślałem, że ma jakaś pukawkę więc do niego napisałem i też pisał aby się z tym do myśliwych zwrócić.
Kiedyś poszukam namiaru do nich.

EDIT:
Bready pisze:Temat byl poruszany na bezowym ,mysle ze bez prawa wlasnosci gruntow nie ma sensu nawet zaczynac.

Gdzie był poruszany temat? Nie wiem co to to bezowe :)

Co do praw własności to myślę, że gmina ma jakieś swoje działki nie przeznaczone pod zabudowę.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Proces otwarcia strzelnicy

Post autor: Bready »

spiritus pisze: Gdzie był poruszany temat? Nie wiem co to to bezowe :)
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=75& ... strzelnicy
spiritus pisze:Co do praw własności to myślę, że gmina ma jakieś swoje działki nie przeznaczone pod zabudowę.
Znajac polskie realia musialbys najpierw te dzialke kupic ,albo wydzierzawic.
esurio77
Posty: 1
Rejestracja: pt 10.cze.2016 - 09:03
Moja broń:

Re: Proces otwarcia strzelnicy

Post autor: esurio77 »

.. i znając polskie realia burmistrz/wójt będzie robił problemy (bo broń palna to ZŁO [emoji12] ), ale chwała tym, którzy próbują!

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ