Cześć.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
w_r_o_n_a
Posty: 13
Rejestracja: wt 29.sty.2013 - 12:53
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Cześć.

Post autor: w_r_o_n_a »

Cześć. Mam na imię Wojtek i ponad trzy dychy na karku. Właśnie zaczynam przygodę z czarnym prochem. Postanowiłem połączyć dwie pasje: zamiłowanie do historii i fascynację bronią palną. W życiu miałem okazję wystrzelić trochę ołowiu z nowoczesnych luf, ale dopiero w dniu, w którym po raz pierwszy powąchałem czarnego prochu stwierdziłem, że to jest właśnie to.
Wybór broni mam już za sobą. Będzie to Colt Dragoon (choć nie wykluczam Walkera ;) ), a z czasem też jakiś karabin.

Tak więc do zobaczenia na strzelnicach, a może i zawodach ;)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Witaj

Z doświadczenia wiem, że na jednym rewolwerze się nie skończy.
I nigdy nie mów nigdy. Ja zacząłem od nitro, Potem były wiatrówki. Zachwyt nad CP trwał sporo czasu, a teraz znów wsiąkłem w nitro. Ot - zatoczyłem koło. Może wrócę do wiatrówek? Mam nawet jakąś w domu :-)
Rewolwer CP też mi jeden został :-)

Powodzenia w rozwijaniu hobby
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Witaj.
Cóż, nie skończy się na jednym rewolwerze.
Ów prorok :lol: z postu wyżej też mi to przepowiadał to nie wierzyłem :-D
Ale miał i pewnie i w Twoim przypadku ma rację - tak że wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :D
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Witaj :ok:
Jak kupowalem Mosina to mi sie wydawalo ze wystarczy do wszystkiego ,teraz rozgladam sie ze druga szafa ,bo mi sie bron nie miesci ,a nastepna sztuka juz zamowiona :-D
Mam z racji miejsca zamieszkania troche inne podejscie niz pozostali ,u mnie pocisk musi miec energie ,ale wszyscy pozostali juz sie zdazyli do tego przyzwyczaic i czuje sie tu jak w domu.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Nie przesadzaj.
Moja kulka tez musi mieć sporego kopa by dolecieć daaaaleko. Mirek też brzydzi się 100 m osią ;-)
Sądzę, że miłośników dalekiego dystansu będzie przybywać, więc nie jesteś sam.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

W nitro Marku tak ,ale w broni dlugiej CP to jednak sporo sie roznia nasze nawazki :lol:
Ale to specyfika przeznaczenia broni ,jak bym strzelal tylko do papieru to tez bym tyle nie sypal.
Awatar użytkownika
wasyl
Posty: 31
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 22:19
Lokalizacja: Gdańsk
Moja broń:

Post autor: wasyl »

Witaj,
jak widzisz troche Nas tu malo ale mam nadzieje, ze docenisz mila atmosfere!

Jesli bedziesz stawal przed wyborami i dylematami, pisz smialo, zawsze dostaniesz odpowiedz i porade wynikajaca z drogi, jaka my przeszlismy.

Bready, ja troche "sypie w lufy' zeby dolecialo na 200 i 300m ale jak wiesz, motywacje i potrzeby moga byc rozne.

Bready-masz PW (widze, ze juz troche wisi)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Bready - z CP strzelałem ostatnio może ze dwa lata temu :ops:
Za to z nitro - wczoraj :-)
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:Nie przesadzaj.
Moja kulka tez musi mieć sporego kopa by dolecieć daaaaleko. Mirek też brzydzi się 100 m osią ;-)Sądzę, że miłośników dalekiego dystansu będzie przybywać, więc nie jesteś sam.
No nie koniecznie sie brzydzę, bo gdzies trzeba strzelać :o
Wyzwaniem jest pow 200m ( popatrzcie na dane balistyczne)
300m, 600, 800m to sie juz trzeba postarac
ALE to sama przyjemnośc dla mnie - nie dla mojej kieszeni niestety :-D
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Przez wasze posty zaczynam miec doła że karabiny sprzedalem. :-?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:lol:
To się da łatwo naprawić. Kup kolejny
piwo
coltnavy44
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn 01.gru.2008 - 21:06
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

Post autor: coltnavy44 »

Cześć wrona :)

Rognar - albo dwa :) Witajcie Panowie po długiej przerwie. Przymierzam się (w kwestii karabinowej) do zakupu rewolwerowego karabinka Remingtona :) Na niewielkie odległości, alem maniak rewolwerowej broni CP i musi niebawem być :) No i za jakiś czas (pewnie długi, bo to marzenie wymaga dużej ilości zaskórniaków) Colt Root...
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Ooo
Roota miałem, ale sprzedałem.
Miałem też Dragoona z długą lufą i kolbą.
A z Remingtona Carabine strzelałem.

Root chyba był z tego wszystkiego najfajniejszy. Szkoda, ze producent w nich spierdzielił wszystko co się spierdzielić dało. Kupiłem z 2 lub trzecich rąk i już był poprawiony, ale i tak był to tylko cień tego co mogło być:-(
Może warto zamówić Roota robionego od podstaw. Pewnie jakiś rusznikarz by się podjął, choć cena będzie okrutna. Jednak jeśli bardzo chcesz to Palmetto odradzam. Wystarczy powiedzieć, że osiowość bębna z lufa pozostawia wiele do życzenia i nie chodzi tu o przykoszenie na boki, a góra/dół :shock:
Inne wady da się poprawić dość prosto i jak ktoś lubi to sporo sam zrobi. Przykoszenie na boki da się np. łatwo wyregulować położeniem wkładki z wieńcem zębatym w bębnie. Szczelina reguluje się w tej broni bajecznie prosto. Plucie do tyłu da się praktycznie zlikwidować do zera. Ale wadę nawiercenia bębna da się tylko poprawić jedynie - robiąc drugi bęben :-(

Ale karabin jest fantastyczny!. Śnił mi się kilka lat i chyba żałuję, że sprzedałem. Może kiedyś, jak będę miał już pełne szafy i będzie mi brakować tylko niego, a finanse pozwolą to zlecę wykonanie takiego karabinu od podstaw. Byłoby wspaniale mieć go znowu.
ODPOWIEDZ