Jak to o kwity się biłem

Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:Coś mi mówi, że w pierwszym etapie będzie 3x NIE.
Pisząc, jak starożytni Rzymianie" WHY?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Poniedziełek mam do du...y
Komornik mi wnosek egzekucyjny zwrócił bo nie rozumie zapisów KPC. Nauczę gościa przepisów. Ugryzę, nawarczę i wbiję Mu do łba właściwą interpretację :jazda:

Przypuszczam (na podstawie kilku rozmów z Kolegami z zachodniopomorskiego), że WPA Szczecin boi sie przyjąć odpowiedzialność za swe decyzje więc scedowuje swe kompetencje na KGP.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

spoko :D zawsze jest ,,nie" dopiero gdy zorientują sie że nie odpuscisz będzie ,,tak" . Nie możemy zapominac że choc juz mamy Policjantow to jeszcze ,,uni" są z milicji.

Diabli mnie biorą gdy rozmawiam ze znajomymi (gliny) a oni psioczą na ,,wierchuszke". Wiele razy słyszałem ze ci na stołkach zyja w oderwaniu od realiow.Dlatego nie ma co sie dziwic traktowaniu obywatela jako upierdliwego petenta.Wizyty np.spos przechowania broni - można przy kawce i rozmowie i to całkiem miłej.Wielu policjantow wpełni rozumie nasze podejście do broni tyle że to ludzie pracujący na ulicy a nie decydenci.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Czekam na decyzje, a właściwie na podpis Komendanta. Treści decyzji niestety nie znam. Podobno do czasu podpisania ich przez Szefa Szczecińskiej Policji - nie mogę ich poznać.

Poniedziałek - nic,
Wtorek - nic

Czy Oni liczą, że się zestarzeję, zachoruję i/lub umrę i nie będzie sprawy...?
A guzik. Mam się całkiem dobrze :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Środa - nic

Znajoma urzędniczka (inna branża, ale równie "przyjazna" obywatelowi) skwitowała:
"Nie dziw się. Jak się widzi w aktach "przedłużkę" do 3 grudnia to po co się spieszyć?!
A nóż-widelec, klient nerwowo nie wytrzyma, wpadnie gdzieś i zwyzywa. Będzie okazja by Mu wytknąć, że ma nie równo pod sufitem."

W sumie - ma rację. Trzeba zacisnąć zęby by nie obgryźć palców i poczekać cierpliwie.
Jutro znów zadzwonię. Dziś już przepraszałem, że nie sprawdzam obecności w WPA, a jedynie pytam o moje sprawy :lol:
tomek.44
VIP
Posty: 98
Rejestracja: wt 10.paź.2006 - 15:58
Moja broń:

Post autor: tomek.44 »

A ja nie dzwonie i zapomnieli o moim odwołaniu w KGP.Termin minął.przedłużenia nie było i cisza.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Masz pewność, że termin minał? Oni mają ten termin dość dziwnie liczony. Ileś czasu mają na zaopiniowanie i na przesłanie kwitów z WPA do KGP. Tamci zaś - ileś czasu na rozpatrzenie odwołania.

Jeśli masz pewność, to skarż zawalenie terminu.
Może "zatkaliśmy" system :-D

Dotychczas zwykle kończyło się na KGP. Nie wiele osób chciało iść do Sądu Teraz chyba się martwią, że zasypiemy Sąd, a to nie będzie zbyt ładnie wyglądało i ktoś może się zezłościć ;-)
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Panowie "martwa cisz to .. efekt podzielenia MSWiA na MSW i coś tam...
NIKT nie wie gdize jest... :-o
tomek.44
VIP
Posty: 98
Rejestracja: wt 10.paź.2006 - 15:58
Moja broń:

Post autor: tomek.44 »

ja sobie do stycznia poczekam i bede sie skarzyl na bezczynnosc organu
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dwie decyzje z trzech podpisane. Niestety - nie wiem, które i co postanowiono.
W poniedziałek mogę je odebrać ok. południa, bo dziś WPA nie przyjmuje interesantów i w żaden sposób Pani nie dała się uprosić :-(
rubens21
Posty: 87
Rejestracja: wt 01.lis.2011 - 00:10
Lokalizacja: Goleniów
Moja broń:

Post autor: rubens21 »

Marku też się raduję razem z Tobą :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dzięki. Ja się będę cieszył jak będzie mógł wystąpić o promesę, bo decyzje mogą być negatywne.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jak się spodziewałem - decyzje negatywne.
W przypadku broni sportowej: spełnia wymagania, ale nie uzasadnił wystarczająco, że potrzebuje tylu sztuk o ile wnioskuje.
W przypadku broni kolekcjonerskiej: spełnia wymagania, ale nie bo co to ma być, że ktoś 200 sztuk może chcieć.
Decyzji o dopuszczeniu - nie ma.

Siadam do pisania odwołań, bo czas to pieniądz;-)
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

mkowalczuk pisze: spełnia wymagania, ale nie bo co to ma być, że ktoś 200 sztuk może chcieć.
No tu ICH rozumiem :-) W końcu pewnie w całym powiecie na milicji tylu nie mają :lol: :lol: :lol:

A tak serio - załamka i żenada niestety dla naszego Państwa Prawa :-P
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:Jak się spodziewałem - decyzje negatywne.
W przypadku broni sportowej: spełnia wymagania, ale nie uzasadnił wystarczająco, że potrzebuje tylu sztuk o ile wnioskuje.
W przypadku broni kolekcjonerskiej: spełnia wymagania, ale nie bo co to ma być, że ktoś 200 sztuk może chcieć.
Decyzji o dopuszczeniu - nie ma.

Siadam do pisania odwołań, bo czas to pieniądz;-)
a ile wnioskowałeś do"sportu"? ile do "kolekcjonerskieJ"?

Rozamawiałeś wcześnie z WPA na ten temat?

Wiem "prawnik" powiedzaiłby nie dyskutujemy... ale czasami watro "odwiedzić" i zapytac"jak to zrobić . by było dobrze...
Po co kopać się z koniem?..... należy przedsięwziiąc kroki do celu , a nie przeciw...
Ostatnio zmieniony pn 28.lis.2011 - 19:26 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ