Jak umyc Colta - poradnik

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Magua
Stary bywalec
Posty: 568
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Wychodzi na to, że Andree miał po prostu zaołowiona lufę i tyle.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Aż tyle, Wodzu. Nie dowiem się już od czego to się zrobiło, ale wiem już dzięki temu, jak rozpoznać taki stan. W każdym bądź razie kolor lufy podczas zabiegu był podobny do moich płuc i przy patrzeniu 'pod światło' widoczne były takie 'niby wąsy'. A kule od listopada mam ciągle z tego samego źródła, ich waga wskazuje na czysty ołów.
Magua
Stary bywalec
Posty: 568
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

No, od ołowiu się zrobiło. Z czasem to nieuniknione :?
Ponoć lufa zaoławia sie nawet gdy kulka owinięta we flejtuch. Nie wiem jakim cudem, ale starzy wyjadacze tak powiadają.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Jak z zakupem, tak i z higieną
Awatar użytkownika
robson372
Posty: 5
Rejestracja: ndz 21.cze.2009 - 14:08
Lokalizacja: Pszów
Moja broń:

Post autor: robson372 »

Również dołączam się do podziękowań kapitanowi Nemo,mam pytanie dotyczące mycia,mam nowego colta Walkera i wystrzelił jakieś 50 razy,po każdym strzelaniu wyczyściłem go preparatem ACTION 7,zawsze mi się kojarzyło woda=rdza,więc czy po każdym strzelaniu muszę go rozbierać na części pierwsze i dokładnie go myć?
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Są różne szkoły w tym temacie :) Ja też mam walkera i całkowicie to myję go co 3-4 pobyty na strzelnicy.Normalnie to tylko lufa i bęben oraz z wierzchu szkielet(mokrą szmatką).Potem wszystko zalewam WD 40.Pozostawiam do obcieknięcia w plastikowej kuwecie.Przy składaniu nadmiar smaru jeszcze przecieram lekko szmatką i na ścianę gdzie jego miejsce :P
ODPOWIEDZ