prosba o identyfikacje i rade

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Douma
Posty: 5
Rejestracja: pn 09.cze.2008 - 20:57
Moja broń:

prosba o identyfikacje i rade

Post autor: Douma »

witam
kupiłem ostatnio mój pierwszy pistolet czarnoprochowy
i z tąd moja prośba czy mógłby mi ktoś pomóc w identyfikacji pistoletu
poniżej link do aukcji na allegro
http://www.allegro.pl/item372739228_pis ... 42cm_.html
chciałbym tez zapytać jakie mielibyście porady dla laika CP
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

obawiam się, że nie jest to pistolet a "ozdoba" ściany.
Moja porada jest taka aby pojechać na strzelnicę, porozmawiać, zobaczyć i dopiero potem kupować.
Douma
Posty: 5
Rejestracja: pn 09.cze.2008 - 20:57
Moja broń:

Post autor: Douma »

mieszkam niestety w małym mieście(Pabianice pod Łodzią) gdzie na strzelnicy pan mi powiedział już, że strzelać to ja mogę ale z ich wiatrówek i z niczego innego:( muszę w Łodzi poszukać
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

To odesłać tą pokrakę i poszukać ludzi z Łodzi i okolic na forum.
Jest ich trochę.
Pozdrawiam!
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Kolegę zwiodła niska cena i błyszczące ozdóbki. Gdyby przed kupnem poczytał to forum i popytał bardziej doświadczonych strzelców CP, to by się zorientował, że za te pieniądze żadnej porządnej strzelającej skałki się nie kupi. A pewnie go też wpuścił w maliny ten suchy strzał. Teraz jeszcze by brakowało, aby naładował prochem i kulą, a nieszczęście gotowe. Tak czy owak 122 zł poszło się dymać... na ścianie. Teraz trzeba pomyśleć o kupnie porządnej broni. No i nie radziłbym zaczynać od skałki, lepiej od kapiszonowca, tyle że jeden woli blondynki a inny brunetki, więc decyduje upodobanie, niekoniecznie racjonalne kryteria.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: prosba o identyfikacje i rade

Post autor: cpt.Nemo »

Douma pisze:czy mógłby mi ktoś pomóc w identyfikacji pistoletu
poniżej link do aukcji na allegro
Parszywa imitacja broni :(, niestety ze strzelajaca replika nie ma nic wspolnego.
Zwrocic jesli sie da, wyrzucic, albo dac komus w prezencie kto nie ma pojecia o broni zeby sobie to gdzies powiesil.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

A ten 'pan ze strzelnicy' zasługuje na szacunek - nie dopuścił do nieszczęścia.
Douma
Posty: 5
Rejestracja: pn 09.cze.2008 - 20:57
Moja broń:

Post autor: Douma »

doradźcie prosze czy opłaca sie taka aukcje licytowac?
http://www.allegro.pl/item382067962_ken ... dini_.html
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Jak najbardziej.Sama prochownica koło 100PLN warta.No i Bondini to stara dobra firma.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Jeśli prochownica sprawna i idzie razem ze spluwą, to raczej tak. Ale cena wywoławcza podejrzanie niska (zobacz, po ile on sobie ceni same Patrioty w innych przedmiotach sprzedajacego!). Podejrzewam, że to może być sprzęt solidnie zjechany. No i koszta przesyłki wysokie. Widzę, że Kolega szuka tanich okazji. Tanie i dobre - to rzadko daje się połączyć. Lecz może to faktycznie jest szczęśliwa okazja...
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Coś jeszcze chciałem dodać: ten Bondini nie ma przyśpiesznika, więc jeśli spust jest twardy, co często bywa w tych prostych spluwach, to będzie się trzeba trochę pomęczyć dla jakich takich wyników, a na początek to zniechęca bardzo. Może jednak lepiej Patriot z przyśpiesznikiem, droższy, ale pewniejszy? Nie moje pieniądze, nie mam żadnego interesu, tylko się zastanawiam, co by Koledze doradzić.
Douma
Posty: 5
Rejestracja: pn 09.cze.2008 - 20:57
Moja broń:

Post autor: Douma »

cenie sobie wasze rady ale niestety z kasa u mnie krucho dosyć(jestem w trakcie zmieniania pracy)
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

To odkładaj kasę, aż uzbierasz na coś porządniejszego, tym bardziej że potrzebne Ci będą jeszcze akcesoria, a one też kosztują.
Douma
Posty: 5
Rejestracja: pn 09.cze.2008 - 20:57
Moja broń:

Post autor: Douma »

zakupiłem pistolet kentucky
http://www.allegro.pl/item382067962_ken ... dini_.html

i chciałbym prosić żebyście mi coś doradzili a mianowicie jaki kaliber kul kupic,jakie inne akcesoria sa potrzebne
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Ten Bondini to nie jest zły pomysł, bo marka dość dobra, choć nieco przestarzała, ale Ty już go kupiłeś, więc nie ma co wylewać łez daremnych. Do .45 próbuj kul .445/11,3 mm (z odpowiednim flejtuchem) lub .44/11,2 mm z grubszm flejtuchem albo .454 bez flejtucha. To jest, Kolego, droga przez mękę, zanim dopasujesz, co będzie dawało wyniki. Tematów jest sto: dawać jeszcze przybitki (ja cienkie filcowe daję), jakie naważki (proponuję zacząć od 1,2 grama, choć pewnie zejdzieszz do 0,7-8 do tarczy). No i jeszcze przykładowo: wycior, jag, szczotki, zapasowy kominek... Zresztą zaczniesz strzelać, to sam się zorientujesz, czego Ci trzeba. Zawsze służę radą, zaczynałem od Patriota, teraz mam Charlesa Moore'a i troszkę już wiem, o co w tych pistolcach chodzi, choć każdy egzamplarz jest nieco inny i czego innego potrzebuje.
ODPOWIEDZ