Norweski kammarladdare

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Magua
Stary bywalec
Posty: 569
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Hello Trond :ok:
Drop a line about shooting, loading etc., please.
Kammarladdare
Posty: 30
Rejestracja: śr 07.lis.2007 - 19:47
Moja broń:

Post autor: Kammarladdare »

Wreszcie udalo mi sie oddac kilka strzalow z mojej gewery. Strzelalem kula o wadze 31,65 g i nawazka 65 gr, odleglosc 50 m, tarcza 50/20. Pierwszy strzal nie trafil w tarcze i dopiero wtedy pomyslalem, ze musze przeciez celowac duzo nizej gdyz celownik jest ustawiony na 300 allen tj ok. 167,5 m (nizej sie nieda, jest to najnizsza wartosc) a celowalem pod czarne. Nastepnie punkt celowania przenioslem prawie 40cm nizej i trafilem w 1 na samej gorze. Bylem zmuszony jeszcze bardziej obnizyc ale wtedy punkt w ktory celowalem wypadal pod tarcza na sniegu wiec trudno mi bylo nasepne strzaly poslac w to samo miejsce stad taki a nie inny rozrzut. Oddalem co prawda tylko piec strzalow ale mysle, ze da sie z tej broni celnie strzelac, musze tylko popracowac nad nawazka i moze sprobuje z wiekszej odleglosci. Bron nie ma zadnych przedmuchow przy strzale, odrzut przy tej nawazce prawie zaden. Moja Pani stwierdzila, ze ten ladnie pachnie (wedzonka) po strzelaniu w przeciwienstwie do navika, ktory klepie siarkowodorem :)
Obrazek
Walker
Posty: 42
Rejestracja: pn 28.sty.2008 - 00:11
Moja broń:

Mowę mnie odjęło !

Post autor: Walker »

Obejrzałem zdjęcia i po prostu mowę mi odjęło. Widać, że jest to zacny sprzęt z prawdziwej fabryki, nie to co współczesne repliki. Szczerze Koledze zazdroszczę możliwości trzymania takiego Sprzętu w rękach. Gratuluję zakupu !
Awatar użytkownika
1-4Miles
Posty: 40
Rejestracja: śr 21.lut.2007 - 11:24
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: 1-4Miles »

Bardzo ładny, z tym, że jest to wersja belgijska z roku 1849 (1-wszy model), potem Belgowie jeszcze kilka lat je produkowali. Szwedzki Kammerlader, choć niemal identyczny z belgijskim produkowany był w zakładach Carl Gustav (miał inne osadzenie żabek do pasa nośnego). Model szwedzki (Navy) można określić jako M1849/51, a Twój to M/1849 Marlherbe.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Pal diabli , że on "belg" i tak z nim nie będę rozmawiał :-P .. tylko "namowię go do strzelania wraz ze mną" :-D :-D :-D

a i data lepsza - bo 1849 a nie 1851 ---- taka jakaś trefna dla policyjność :lol: :lol:
Krzysztof30
Posty: 55
Rejestracja: ndz 07.paź.2007 - 21:21
Lokalizacja: Płouszowice (Lublin)
Moja broń:

Post autor: Krzysztof30 »

Gratulacje Mirek aż ślinka cieknie :-D :brawo:
dolarek69
Posty: 1
Rejestracja: pt 05.wrz.2008 - 06:21
Moja broń:

Post autor: dolarek69 »

Hei Trond.

Hvor bor du i norge ? Jeg bor på Bryne.
Jeg vil flytte mine svartkrut gever fra polen. Kanskje skal vi skyter sammen på skytebane ? Jeg har mange spersmål om bruker svartkrut våpen i norge.

Hilsen
ODPOWIEDZ