Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
mmma3h1

Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mmma3h1 »

Witam po raz kolejny. Ciągle mnie nurtują pytania bez zbędnych treści wymienię je.
Posiadam taki karabinek ;

http://www.kaliber.pl/karabiny/117427-k ... -2185.html

ma on lufę 70 cm oraz gwint 1:20 z kalibrem 0.45 cala, używam naważek 5 gram prochu szwajcarskiego 3.fg (nie wiem co to za symbol) używam pocisków 500grain do sharpsa long, kolega z forum przysłał mi kalibrator online :

http://www.kaliber.pl/karabiny/117427-k ... -2185.html

za chiny tego nie rozumiem tzn nie znam prędkości tej kuli fps oraz m/s ale jaką wartość bym nie wpisał to jest FPS to przy mojej kuli 500 grain pocisk jest prze stabilizowany .

1 Jakie mogę używać pociski? Real? dłuższe do gwintu 1:20 się nada?
2. Czy znajdę długie pociski 33mm jak te od sharpsa 500grein ale 250 grein?

Mam ten karabinek i nie wiem pusto w głowie już mam :oczy:

Co dalej? Byłem już strzelać ale pocisk krzywo w tarczę wchodzi jak by tył był za ciężki...
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mkl1 »

Jeżeli "wchodzi" krzywo to stracił stabilizacje... sprawdź prędkość i BC...
lub jest zerwany z gwintu...
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mackra »

Trochę mało danych. Spytaj kolegę, z jakiej kokili ten pocisk jest. Z jakiego ołowiu odlewany.
Albo go chociaż dokładnie pomierz i wstaw zdjęcie.
Ma 33 mm długości?

Jak wchodzi do lufy - wpada, na lekki wcisk, trzeba go wbić?

Smarujesz pocisk?

Jeżeli ma 33 mm, wchodzi na lekki wcisk, nie jest przekoszony, to przy gwincie 1:20 powinno być dobrze. Pokombinuj z naważką, spróbuj zmniejszyć do 60 grain.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: Bready »

Jak probojesz strzelac tak samo chaotycznie jak napisales powyzszy post ,to trudno sie dziwic ;)
Pocisk o tej masie powinien latac dobrze.
Czym smarujesz ,czy pocisk jest dobrze skalibrowany (czy nie jest luzny w przewodzie lufy) ,czy pocisk jest z miekkiego olowiu (z twardego olowiu nie speczy sie ,i nie dopasuje do przekroju lufy).
Przy 77gr prochu ten pocisk nie ma prawa zerwac sie z gwintu.
Na jaka odleglosc strzelasz?
O przestabilizowaniu pocisku to mozemy porozmawiac jak bedzie to 200yd lub wiecej ,jak dystans jest krotszy jest to nieistotne.
Dla Twojej lufy maksymalna dlugosc pocisku wyliczona z wzoru Greenhila to 1.52 cala ,raczej te twoje nie sa dluzsze.
mmma3h1

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mmma3h1 »

Tak wiem że, chaotyczne napisałem wybaczcie :ops: to było przed ostatni raz :lol:

Więc tak pocisk waży dokładnie 34 gramy ok 525 grain , długość to 33.05 mm wykonany z miękkiego ołowiu, luźny w przewodzie lufy nie jest lecz bez trudu wchodzi w lufę przybitki stosuję filcowe 12 mm grubości oraz 10 mm długie, smaruję je jakimś smarem ze sklepu taki zółty do pocisków,pocisk ma ponoć wymiar 451. I strzelałem na 100m z lupą vortex 8x50 wynik to dwie dziewiątki ok 15 cm od siebie.
Pociski WYGLĄDAJĄ prawie tak samo jak te:

https://www.google.pl/search?q=pociski+ ... PWkQNEM%3A

Mam jeszcze takie pytanie jeżeli zmniejszę naważkę i będzie słabo to do ilu mogę ją zwiększyć więcej jak 5 gram? I ile pocisk będzie miał FPS jeśli się Panowie orientujecie ?
Załączniki
pociski-sharps-45-lyman-457-132-saguaro-arms.jpg
pociski-sharps-45-lyman-457-132-saguaro-arms.jpg (35.72 KiB) Przejrzano 5611 razy
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mackra »

Ja bym spróbował zastąpić filc kartonikiem i porządnie smarować sam pocisk.
Co do maksymalnej naważki, zerknij do instrukcji.

Zmierz suwmiarką pierścienie tych pocisków, czy każdy ma taką samą średnicę.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: Bready »

mmma3h1 pisze:Tak wiem że, chaotyczne napisałem wybaczcie :ops: to było przed ostatni raz :lol:

Więc tak pocisk waży dokładnie 34 gramy ok 525 grain , długość to 33.05 mm wykonany z miękkiego ołowiu, luźny w przewodzie lufy nie jest lecz bez trudu wchodzi w lufę przybitki stosuję filcowe 12 mm grubości oraz 10 mm długie, smaruję je jakimś smarem ze sklepu taki zółty do pocisków,pocisk ma ponoć wymiar 451.
Po pierwsze proch i pociski wazymy w granach ,i w tych jednostkach podawaj wage. Nikomu sie nie chce przeliczac z gramow na grany. Pocisk ma wchodzic do lufy z wyraznym oporem ,jezeli wchodzi bez oporu to ma za mala srednice ,jezeli wpada do lufy to sie wogole nie nadaje. Nie dawaj przybitek ,przybitka tlumi pierwsze uderzenie cisnienia w dno pocisku ,i pocisk sie nie specza ,przez co nie wrzyna sie w gwint lufy. Co najwyzej przekladka kartonowa 0.5 mm pomiedzy proch a pociski ,a i to nie koniecznie.
Smar ma byc w rowkach pocisku ,i ma je calkowicie wypelniac.
Ten pocisk przy malej nawazce nie bedzie dobrze latal w broni odprzodowej ,Sharps to inna historia .tam pocisk wrzyna sie w gwint ,tutaj musi dostac "kopa" aby sie speczyc.
Srednica 0.451 wydaje mi sie za mala ,to sprawa indywidualna kalibru lufy ,ale w moich lufach kalibru 0.54 pocisk ma srednice .547 ,a 0.45 broni nie mam aby podpowiedziec.
Co do maksymalnej nawazki to popatrz w instrukcji ,wedlug mnie jakies 90 gr mozesz sprobowac.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mackra »

Piszemy mu generalnie obaj to samo ;)

Ponieważ to Ardesa, dodałbym jeszcze sprawdzenie korony lufy. A kartonik nie musi mieć 0,5 mm, byle był twardy i nie działał jak amortyzator.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: Bready »

Tak mu na wszelki wypadek napisalem te 0.5 mm zeby tektury falistej nia zaladowal :D
Ja pisze w czasie pracy ,zanim skoncze pisac post ,poprzeliczam gramy na greiny ,poprawie ortografie i palcowki ,to Twoj post juz jest napisany :-D
mmma3h1

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mmma3h1 »

Więc tak. Bardzo dziękuję za podpowiedzi... ktoś mi kiedyś mówił że przybitka musi być bo czarny proch w czasie wybuchu podtapia ołów czyli koniec pocisku...ale ok wypróbuję tekturę, zalecana naważka prochu to 3.5 grama...ten pocisk 34 gramy nie wyleci z lufy...
mmma3h1

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mmma3h1 »

A może te kupić ?

http://www.saguaro-arms.com/pl/pociski- ... 7-125.html

te co mam to mają wymiar 451 a te 457..... ?? :?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mkowalczuk »

Sprawdź te pociski:
http://www.saguaro-arms.com/pl/pociski- ... -arms.html
http://www.saguaro-arms.com/pl/pociski- ... -arms.html
Michał ma je też w wersji smarowanej. Kup paczkę i strzel.
Pociski Sharps są specyficzne. Inaczej pracują jak amo typowo do odprzodówki.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mackra »

mmma3h1 pisze:Więc tak. Bardzo dziękuję za podpowiedzi... ktoś mi kiedyś mówił że przybitka musi być bo czarny proch w czasie wybuchu podtapia ołów czyli koniec pocisku...ale ok wypróbuję tekturę, zalecana naważka prochu to 3.5 grama...ten pocisk 34 gramy nie wyleci z lufy...
Wyleci. Ale dopóki nie spróbujesz, to się nie dowiesz, czy to wystarczy do skompresowania pocisku.
Kartonik to też przybitka.
Możesz iść za radą Marka i spróbować innych pocisków, ale wydaje mi się, że nie tu tkwi problem.
A jeśli obecne pociski ładują się z lekkim oporem, to 457 będziesz prawdopodobnie musiał skalibrować. Kalibrator dorabia się pod konkretną lufę.
Możesz też zadzwonić do Saguaro Arms, poprosić o radę.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mkowalczuk »

Tymi pociskami strzelałem z powodzeniem z Tryona o podobnym gwincie. Można też szukać Minie o wadze ok 300-350 grain lub maxibala o wadze ok 250 grain. Matematycznie/teoretyczne powinny być lepsze, ale moje doświadczenia doprowadziły mnie do wspomnianego pocisku i solidnego ładunku.
Karabin o jakim wspominam miał gwint: 1:21'
mmma3h1

Re: Hawken gwint 1:20 pociski za ciężkie? 500 grain...

Post autor: mmma3h1 »

Maxiballe znalazłem takie ze smarowidłem już :

http://allegro.pl/pociski-maxiball-45-1 ... 91180.html

http://www.saguaro-arms.com/pl/pociski- ... -arms.html

zerknijcie Panowie na to , może być ciekawe...

http://www.hhsportshop.com/product-p/7694.htm

Tylko czy sprowadzę, rozmyślam i piszę tyle o pociskach bo chciał bym najtrafniejszy wybór...bo nakupuję pocisków i nie będę używał a co za tym idzie szkoda kasy...
Według obliczeń muszę stosować pociski long dłłłługie ale czy to tak do końca prawda....instruktor na strzelnicy w Pile powiedział że nawet kulkami mogę strzelać ale z naważką nie 5 gram a 2 gramy....obdzwoniłem pół polski he i nic ...żadnych konkretów....

Do saguaro jeszcze nie dzwoniłem...ale też zadzwonię .... dzięki za rady....
ODPOWIEDZ