Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
DjAbra
Posty: 4
Rejestracja: pn 18.kwie.2016 - 00:41
Lokalizacja: Rz-ów
Moja broń:

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: DjAbra »

Witam.
A jak się ma użytkowanie zwykłego remka do wersji INOX? INOX dłużej pożyje przy należytym użytkowaniu czy zwykły?
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: Heron »

DjAbra pisze:Witam.
A jak się ma użytkowanie zwykłego remka do wersji INOX? INOX dłużej pożyje przy należytym użytkowaniu czy zwykły?
INOX - nie wiem, zwykłe już mają ponad 100 lat i dalej strzelają ... więc stawiam ... że zwykły :) przy dobrym traktowaniu. INOX jest dobry, jak się komuś podoba ... i to wszystko. Nie widziałem INOX'a mającego ponad 100 lat ;) Jeśli natomiast zakopiemy zwykły i inox, to faktycznie ... może inox wytrzymać więcej ;) :D W samym strzelaniu nie różnią się zbytnio. Oba tak samo się ładuje, ma takie same części ... strzela podobnie ...

Dalej uważam że broń należy czyścić po użyciu ... bo część osób twierdzi że nie zardzewieje i dlatego kupuje INOX'a.

Jak trzymasz w ręce zwykłą wersję i nierdzewną ... będziesz wiedzieć co chcesz, kiedy tylko ... się zakochasz :) w broni ... ale przeważnie kończy się to zakupem ... kolejnych modeli :) i wersji. To wciąga bardziej niż LEGO :D
Awatar użytkownika
DjAbra
Posty: 4
Rejestracja: pn 18.kwie.2016 - 00:41
Lokalizacja: Rz-ów
Moja broń:

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: DjAbra »

przymierzam się dopiero do CP (miałem już przyjemność strzelać z remka) i zamierzam remka używać w dwóch celach, choć jednego mam nadzieję nie będę musiał robić, czyli do weekendowego wypadu na strzelnicę i w domu w razie "apokalipsy zombi".
czyli zapasowy bębenek od wesji INOX będzie pasował do zwykłej (na koszerności i wyglądzie mi nie zależy)? naczytałem się o korozji przy dłuższym trzymaniu nabitego bębenka, owszem zasmarowane wyloty + wosk przy kapiszonach i ktoś pisał że i po 2 miesiącach bez problemu odpalił zestaw, ale jak jest faktycznie nie wiem.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: Heron »

Trzymanie na atak zombi - zaraz zostaniesz napadnięty przez zakazy i nakazy. Temat drażliwy - ale stawiam że większość osób nowo wstępujących w CP - własnie dlatego kupuje.
Sam spotkałem się z opinią, że dobrze posiadać broń w domu ... a skoro nie można w sposób prosty, otrzymać broni do ochrony rodziny ... to trzymana jest CP, naładowana i gotowa. Nie jest to najbezpieczniejszy sposób - zawodność tej broni jest dosyć wysoka. Nic na to nie poradzimy...

Broń nabita, trzymana w warunkach bez wilgoci spokojnie wytrzyma i rok - ktoś to już opisywał, zostawił zapomnianego Colt'a w szufladzie - po ponad roku spokojnie odpaliła. Nie polecam trzymania aż takich długiego czasu.

Testowałem tylko 2 tygodnie - zero problemów 100% odpalonych.
Awatar użytkownika
DjAbra
Posty: 4
Rejestracja: pn 18.kwie.2016 - 00:41
Lokalizacja: Rz-ów
Moja broń:

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: DjAbra »

jak już będę miał CP to na pewno co najmniej raz w miesiącu dla przestrzelenia bębna bym udał się na strzelnicę więc aż całego roku bym nie chomikował w szufladzie, tylko na świeżo do kolejnej wizyty.
a jak z tymi bębenkami? pasują zamiennie? no i czy bęben pietty zamienny byłby z uberti'm? w zależności której firmy cena będzie lepsza :)
Ostatnio zmieniony pn 18.kwie.2016 - 09:59 przez DjAbra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: Heron »

Nie pasują dokładnie. Niestety nie mamy jeszcze takiej ilości sprzętu i nie zajmowaliśmy się ... takimi porównaniami, postaramy się to nadrobić.
Najlepiej kupować ten sam model i tej samej firmy, wtedy nie będzie problemów.
Mi się ostatnio udało dokupić nowy bęben do 40 letniego Remika Euroarms ... w wersji nierdzewnej :) działa wyśmienicie ...
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: Bready »

Beben Pietty na 100% nie pasuje do Uberti.
Cos okolo 1mm roznicy w dlugosci.
witekk84
Posty: 1
Rejestracja: śr 27.kwie.2016 - 00:25
Moja broń:

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: witekk84 »

Bęben nie jest wymienny pomiędzy nierdzewką a oksydą przynajmniej w Uberti, sprawdzałem, ale miałem rewolwer z lat 70, ale za to wspóczesny bęben z nierdzewki pasował do nierdzewki z lat 70 wiec pewnie z współczesnymi będzie tak samo. Po co kombinować róznica w cenie bebna pomiedzy oksydą a nierdzewką jest nie wielka, 20 czy 30 zł żadna oszczędność
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: Tommy »

witekk84 pisze:Bęben nie jest wymienny pomiędzy nierdzewką a oksydą przynajmniej w Uberti, sprawdzałem, ale miałem rewolwer z lat 70, ale za to wspóczesny bęben z nierdzewki pasował do nierdzewki z lat 70 wiec pewnie z współczesnymi będzie tak samo. Po co kombinować róznica w cenie bebna pomiedzy oksydą a nierdzewką jest nie wielka, 20 czy 30 zł żadna oszczędność
U nas na zdjęciach jest Remik rdzewny z bębnem Inox, pasuje IDEALNIE. Produkcja współczesna >2010 Uberti.
ODPOWIEDZ