Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

......
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Witam . Rysunek nie jest rewelacyjny ale tak mniej więcej wygląda znak na spodzie kolby mojego navy(częściowo jest zatarty) a nie wiem jaka to firma bo w linku który podał Garfik niestety niema takiego .
garfik
Posty: 4
Rejestracja: czw 24.lut.2011 - 19:09
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Moja broń:

Post autor: garfik »

Witam serdecznie,
zwracam honor, to "coś" to nie jest Uberti. Wiem stąd, że na lufie mojego Hawkena jest też takie coś - wylot luf dubeltówki w okręgu, a pod tym napis MAVI. Rysunek Maguy wygląda dokładnie jak górne pół tego znaczka, więc zapewne bicie na broni jest zatarte.
Wcześniej nie wiedziałem, bo dopiero teraz lufa wróciła od fachowca, który ją reanimował :)
Ponoć mój Hawken pochodzi od Investarmsa. Małe przeszukanie sieci, i doczytałem, że ten znak to Mavi di Salvinelli, być może kupione w 1970 przez ASM.
Cytata:
"Also, the logo, on the grip looks like a shotgun barel, now i know :
Mavi di Salvinelli IT MVI
Salvinelli & Tanfoglio"
Wiadomość stąd: http://thefiringline.com/forums/archive ... 40072.html
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

No właśnie . To chyba najlepsza nazwa "to coś" . Czekam teraz na kule i pójdę na strzelnicę to coś sprawdzić . Co prawda firma dla mnie nie jest najważniejsza byleby to w miarę strzelało. Mam też hawkena z ardesy i choć najlepszym strzelcem nie jestem(nie mam parcia na pudło jak to się ktoś już wyraził ) to 70-80 nieraz udaje mi się ustrzelić ale mój kolega z niego ustrzelił 92 , a jak niektórzy twierdzą z wyrobami tej firmy jest różnie.Wypociny (rysunek który Magua zamieścił bo mój się nie otwierał a chyba dlatego że do linku wmieszała się końcówka zdania)są moje ale marnej jakości , dziękuję za zamieszczenie poprawnego linka , a patriot na zdjęciach jest wykonany od podstaw przeze mnie, niestety nie strzela (ma nie przewierconą brantkę ,kominek lufa też jest tylko wiercona i nie polerowana ) no chyba że tylko z kapiszona . http://navik.fotosik.pl/zdjecia/1.html
garfik
Posty: 4
Rejestracja: czw 24.lut.2011 - 19:09
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Moja broń:

Post autor: garfik »

Co do tego Mavi to, jak piszą Amerykanie na forach, został na początku lat 70-tych kupiony przez ASM. ASM też już od pewnego czasu nie istnieje, ponoć upadł z powodu fatalnej jakości ostatnich lat produkcji. Ciekawe jak z wyrobami tych producentów z początku lat 70-tych, mój Walker z 1972 jest od ASM-a :)
Piotr, przestrzelaj swój nabytek, napisz jakie efekty, ciekawy jestem :)

SPROSTOWANIE
Ten znak (lufa dubeltówki) to stary znak Investarmsa. Właśnie się dowiedziałem :)
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Witam . Byłem dzisiaj na strzelnicy . Pierwszy raz strzelałem z colta , super zabawa . wystrzeliłem tylko 12 kul bo tyle dostałem z rewolwerem (mój dostawca się spuźnia) . Po pierwszych 3 strzałach tarcza była dziewicza , potem zacząłem celować niżej i zaczęło wchodzić w tarczę , będę musiał chyba po trochę piłować muszkę bo za wysoko bije. Te trzy strzały celowałem centralnie w czarne i szły ponad tarcze dopiero celowanie praktycznie w deskę pod tarczą zaczęło dawać efekty . Trochę znosi też na lewo , ale na razie nie będę ruszał szczerbinki zobacze co będzie jak będę miał więcej amunicji i pilnik na strzelnicy .
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zmniejszenie wysokości muszki da odwrotny skutek tj. podniesie Ci średni punkt trafienia.
Skoryguj naważkę. To prostsze rozwiązanie lub celuj tarczowo, tj. pod czarne. W punkt strzela się z broni bojowej.
Jesteś pewien, że nie popełniasz błędu celowania? Górna krawędź muszki i górna krawędź szczerbiny powinny być na tej samej wysokości. Przepraszam, że o tym piszę, ale wolę przypomnieć zanim złapiesz za pilnik.
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Witam . Rzeczywiście nie pomyślałem w pierwszym odruchu , spiłowanie muszki zaszkodzi trzeba ją wydłużyć wtedy lufa pójdzie na dół , a tak poszłaby do góry i jeszcze by się pogorszyło . Strzelałem kulami dostarczonymi z rewolwerem a były naprawdę marnej jakości i najpierw spróbowałbym z dobrymi które właśnie dostałem od stałego dostawcy ale za radą kolegi zmniejszę naważkę bo strzelałem z 1 grama a teraz dam 0,8 . Super strzelcem nie jestem , ale celowałem zgodnie ze sztuką , a dlatego w czarne centralnie żeby mieć jakiś punkt odniesienia i przenosiło nad tarczą celowanie pod całkiem pod tarczę dało dopiero jakiś efekt. Wkręciłem teraz robaczka dłuższego o 2 mm żeby było w razie czego z czego spiłować (jak będę miał ustaloną wysokość to zrobię porządną żeby nie było gwintu na całej długości ) i udam się na strzelnicę , zobaczę co wymodziłem. Dziękuję za radę .
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

To jeszcze raz ja . Mam pytanie, nie bardzo podobają mi się te kolorowe plamy na pobojczyku (ni esą to ślady po obróbce cieplnej bo mają tylko 12HRca więc to jest chyba powłoka ochronna), dlatego chciałem spytać bo nie mogę nigdzie znaleźć czy były pobojczyki całkiem czarne jak lufa ? Mogę poksydować ale nie wiem czy nie za bardzo odbiegnie od oryginału.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Sam zobacz:
Obrazek
Piotr C2R2
Posty: 36
Rejestracja: wt 03.lut.2009 - 20:48
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: Piotr C2R2 »

Cudo . To twój czy tylko zdjęcie ? Jestem chory.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:lol:
Nie mój. Ja tylko zdjęcie zrobiłem.
ertal
Posty: 1
Rejestracja: czw 14.kwie.2016 - 10:50
Moja broń:

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: ertal »

Witam,
czy w oryginale Remik był produkowany w INOX czy to wymysł współczesny tak jak regulowane przyrządy celownicze ?
Włodek87
Posty: 4
Rejestracja: pn 11.kwie.2016 - 19:30
Moja broń:

Re: Remington New Model Army Inox cal. 0.44 - Pietta

Post autor: Włodek87 »

Stal nierdzewna została wprowadzona do przemysłu w drugiej dekadzie XX wieku.
ODPOWIEDZ